Mjetet juridike popullore ulçerë duodenale


Kohët e fundit, shumë shpesh, mjekët gastroenterologe, vënë diagnostikuar ulçerë duodenale. Çfarë e bën këtë diagnozë? Duodenum - eshte seksioni fillestar i zorrës së hollë, i cili ndodhet menjëherë pas stomakut. Funksioni i saj kryesor është tretje.
Por, kur muret e ulcerat zorrë të shfaqet, duke shkaktuar dhimbje dhe pastaj diagnostikuar me Ulçera duodenale. Arsyet që shkaktojnë ulcerat të ngjashme me të njëjtat arsye specifike për të gastrit, ulcerat dhe pancreatitis. Ajo kequshqyerja, shpesh në suhomyatku, konsum të alkoolit, tensioni nervor, stresi, predispozicion gjenetik.

Simptomet kryesore të ulçerë duodenale është dhimbje të forta në stomak, nuk është e lidhur për të marrjes të ushqimit, peshën në epigastrium, vjellje dhe ndonjëherë të vjella. Diagnostikua me histori Ulçera duodenale pacient duke marrë dhe mbajnë fibrogastroscopy. Kjo sëmundje ndodh të dy në mënyrë të pavarur dhe së bashku me ulçerë stomakut, cholecystitis dhe pancreatitis. Natyra e sëmundjes mund të jetë akute ose kronike, me acarimin periodike në pranverë dhe në vjeshtë. Së bashku me droga të dhënë një rezultat pozitiv dhe popullore trajtime. Duke përdorur metoda tradicionale të cilat mund të trajtohen ulçerë duodenale?


* Një lugë gjelle e lirit, ata mund të blejnë në farmaci, krijoj 250 ml ujë të vluar, të rrjep për 20 minuta, pastaj filtruar. Merrni një gotë 2-3 herë në ditë. Trajtim për dy javë. Infuzion i ka mbrojtur efekt. * lugë gjelle gjethe delli i freskët lë derdh 200 ml ujë të vluar, le të qëndrojë për infuzion të ftohtë. Pastaj të filtruar dhe pini në një të shkojnë gllënjkë. Ky trajtim duhet të kryhet një herë në ditë, në mëngjes në një stomak bosh. * Duodenale ulçerë ndihmon zierje e rrënjët e luleshtrydhe. Për atë, ju do të duhet një lugë çaji të papërpunuara finely copëtuar dhe një gjysmë gotë me ujë.

Hidh rrënjë luleshtrydhet me ujë të ftohtë dhe i vendosur në një zjarr të qetë sa më shpejt që të vlon ujë, më të ulët të zjarrit menjëherë. Vlim supë me kapak në për 9-10 minuta. Pastaj pini në gjysmën e një gotë të çdo mbrëmje pas ngrënies. Këto dy të fundit përzierje recetë me njëri-tjetrin, duke marrë një mëngjes metodë dhe në mbrëmje një tjetër dhe ju do të arrijë faljen e qëndrueshme. * Kjo metodë do t'ju ndihmojë të zarubtsyuvaty ulcerat shfaqur. Merrni një gotë me vaj detit buckthorn, shtoni në të 25 gram e Propolisi dhe të vënë në një banjë me ujë. Nxitje herë pas here, të mbajtur përzierje për një orë, pa lënë atë vlim. Pastaj i ftohtë dhe pini 1 tsp 4 herë në ditë 25 minuta para ngrënies. * Lugë gjelle lule të thata kënetë derdh një gotë me ujë të vluar, të lënë për gjysmë ore, filtër dhe shtoni 1 lugë gjelle infuzion

mjaltë. Merrni këtë ilaç është në 1 / 02:00 para ngrënies 1,5 tbsp tri herë në ditë. Për ta bërë këtë, të mbledhë të gjitha bimëve, të marrë 1 st.l:. Kamomil, yarrow dhe Hypericum. Krijoj ujë 500ml vlimit, thith për një orë, pastaj nxjerrjen filtër. Merrni një gotë shëndoshët 2 herë në ditë. Calamus ju do të duhet një lugë gjelle, e plotësoni atë me ujë të zier, të sjellë një çiban dhe menjëherë të hequr. Cover dhe thith 01:00. Pastaj filtruar përmes napë dhe pini 1 Dess. l. tri herë në ditë para ushqimit. * 1 tbsp Rrënjët konfuze pres dhe vendin në tenxhere. Hidh një pintë ujë të valë atje dhe vihet në zjarr, le provarytysya barit të paktën 25 minuta, pastaj mënjanë nga të nxehtit dhe të lënë për 2-3 orë.

Gati supë tendosje konfuze. Pini ajo duhet të jetë mbi gjysmë filxhan tri herë në ditë 25 minuta para ngrënies. * Merrni një lugë gjelle e Calendula, kamomil dhe yarrow. Herbs përzierje. Separate një lugë për infuzion. Derdh 250 ml ujë të vluar, thith 25 minuta, pastaj filtruar. Merrni një gjysmë gotë të përfunduar tretësirë ​​tri herë në ditë 60 minuta para ushqimit ose një orë pas ngrënies. Herbs mëposhtme në pjesë të barabarta të marrë. Elecampane, bariu-së çantë, çikore dhe luleradhiqe rrënjë përzierje mirë. Otcherpnite 1 tbsp Grumbullimi dhe derdh 250 ml ujë të vluar, le të qëndrojë 01:00, pastaj kaloni me napë.

Merrni një të ngrohtë infuzion 2 tbsp para ngrënies tre herë në ditë. Këtu ne jemi me ju dhe të flasim për atë që është Ulçera duodenale, mjetet juridike popullore për të trajtuar dështuar. Në ditët e sotme, Ulçera duodenale trajtohen mjaft e thjeshtë, por kjo dhimbje ndjeu vetëm, duhet menjëherë të kërkojnë kujdes mjekësor dhe kur për të filluar trajtimin. Kjo mund të lejojë mjeku për të përdorur për t'u paguar përveç trajtimin e tyre të mjeteve juridike popullore. Mos ulcerat trajtuar mund të çojë në komplikacione të tilla si gjakderdhje apo edhe këputje të organeve. Po aq i rëndësishëm në trajtimin e kësaj sëmundje, sigurisht luan dietë.

Disclaimer skuqur, me erëza
saj, i kripur, i tymosur ushqim, alkool vetëm do të çojë në rezultate pozitive. Yilia,