Humbja e flokëve në meshkuj


Takuar njerëz të rinj, ne e shohim jo vetëm në fytyrat e tyre, por edhe i kushtoj vëmendje për flokët e tyre. Prandaj baldness ose humbja e flokëve në meshkuj të rritur nuk do të shkojnë pa u vënë re ... Edhe pse një burrë në kokë rritet 160 000 flokeve për të rinjtë dhe shumë mendojnë se kjo do të zgjasë përgjithmonë. Por ajo nuk është. Kështu që ata të mbeten të shëndoshë sa më shumë të jetë e mundur, të dëgjoni këshillat e profesionistëve për flokëve dhe kokës (trichologist) dhe trajtoni ata me kujdes, të kujdeset për rininë e tij.
Megjithatë, ajo kurrë nuk është tepër vonë për të bërë! Pra, ne do të ju jap disa këshilla të mira për të ndihmuar të zvogëluar humbjen e flokëve të meshkujt, por para se të miteve rozvinchayemo rreth pronave të tyre dhe disa metodat e kujdesit.

Është thënë se humbja e flokëve në meshkuj kokë mund të ndaluar humbjen e flokëve shampo ... E di se çfarë shampo si një mjet për të trajtuar flokët - jo efektive për shkak të ndikimit të tij të shkurtër në lëkurë e kokës. Dorëzojë komponentet e nevojshme drejtpërdrejt në llambë mund vetëm zgjidhje që janë pjesë e kremra terapeutike, shampoos vend me bazë alkooli. Pretendohet se styling, perms, ngjyrosje të flokëve të promovuar humbje e tyre ... Kjo nuk është rasti. Këto procedura nuk ndikojnë në gjëndër e flokëve. Ato ndikojnë në strukturën e flokëve, në mënyrë që ata të bëhen të brishtë, e thatë, e shurdhër, sichutsya.


Besohet se humbja e flokëve, ju duhet të krehër tyre më pak ... absurditet. Krehje bien flokët vdekur. Përveç kësaj, ajo ofron masazh kokës, dhe për këtë arsye e dobishme si kjo përmirëson qarkullimin e gjakut rreth follicles flokëve. Flokët e gjata të bien më shumë ... Është Duket se humbja e tyre dukshëm sesa i shkurtër. Më të gjatë e flokëve, aq më e madhe zona e saj e kontaktit me efektet e ndryshme të jashtme negative gjatë tharjes, ngjyrosje, djegie jashtë në diell. Nga larja e shpeshtë e humbjes së flokëve rritet ... spastrim në kohë dhe e duhur e flokëve kokës është e nevojshme.

Flokët është ende në rënie ... Dhe në qoftë se koha nuk i lani flokët tuaj, ju mund të merrni vetëm zbokth dhe inflamacion përmes aktivizimit të microflora kokës. Pra korrekt të larë flokët e mi! Përveç kësaj, shumica e njerëzve janë në rritje ëmbëlsi e flokëve. Ata duhet të lahen të paktën dy herë në javë me një shampo të veçantë projektuar për flokët me vaj, dhe vetëm atëherë mund të aplikoni kondicioner, kondicioner apo maskë. Ajo rezulton se ka licencimin diskutime në mendime - vetëm spekulime? Ajo rezulton në këtë mënyrë. Çfarë mund të bëj për të mos ikur flokët? Burrat duhet të mbani mend këtë për vitamina.

Për të tua të trasha blloqe ndërtimi flokët e ushqime proteinike janë gjithmonë dhe të shkëlqejë dhe të japë forcë për vitamina flokët B, C, dhe proteina. Me fjalë të tjera, ju duhet të hani mish, mëlçisë dhe yndyror peshk, drithërat, fruta agrume, fasule, arra. Kjo është vetëm për shkak se flokët rritet ngadalë, "dietë", do të japin rezultate vetëm në disa muaj. * Zgjidhni shampo të përshtatshme ju. Ajo duhet të përmbajnë vitamina B, C, E, Panthenol, Retinol. Mos harroni se shampo është e rregulluar për llojin e kokës, jo flokë. Siç duhet të lani flokët tuaj. Trichology rekomandojmë larë atyre çdo tre ose katër ditë rregullave të mëposhtme: 1) ju nuk mund të lani flokët tuaj me ujë të nxehtë - ajo stimulon aktivitetin e gjëndra dhjamor; 2) Kur është e mundur, nuk e përdorin ujin nga ujësjellësi.

Kjo zakonisht është e vështirë. Lani flokët tuaj më të mirë filtruar ose ujë të zier; 3) më mirë nuk është edhe kreh flokët lagësht si ata në këtë mënyrë e lehtë për dëmtim. Shkaqet kryesore të humbjes së shpejtë të flokëve, abortit, trashëgim, stresi, lindjes, disa medikamente, ethe në rast sëmundje, humbje peshe papritur. Por procesi i humbjes së shpejtë fillon rreth 3-4 muaj faktorët negative. Pra, ka gjithmonë kohë për ta kthyer atë. Kur rënia e flokëve në meshkuj mund të përdorni mjetet juridike popullore, humbje e flokëve skryshyty filxhan të vogël të bukë të zezë, pastaj plotësoni atë me litër ujë të vluar, thith 40 minuta.

Lëvizjet masazh vënë në strukturën e flokëve. Kur humbja e flokëve filloi lyej infuzion lëkurë lë kungull thekshëm verë, këna naftës ose iris. Gjithashtu, përzierje 1 h. L. lëng hudhër dhe 1 tbsp. l. lëng aloe dhe mjaltë. Rregullisht fshij përzierje në lëkurë e kokës. Mos harroni se 80% e të nxehtit nga trupi i njeriut shkon nëpër kokën tuaj, kështu që veshin kapele në mot të ftohtë dhe me shi nuk shkojnë pa kapelë të nuk rritet tullac! Në verë, nga rruga, gjithashtu mund t'i mbrojë ata nga dielli, i veshur me një kapelë në kokë! Carolina,