Përdorni boronicë fruta konvencionale


Blueberries Sigurisht, është një nga të familjes së boronicë. Fruta boronicë janë sferike, ngjyrë - e zezë me prekje të lehta gri. Këto fruta mund të hahet si një formë të freskët dhe të thatë. Ndonjëherë lëng boronicë është përdorur për ngjyrosjen verë. Supë, pelte dhe ekstraktet e blueberries mund të përdoret si një vitaminë dhe astringents. Boronicë ka qenë përdorur gjerësisht në mjekësi, dhe tani në këtë fushë nuk janë vetëm fruta dhe gjethet dhe boronica. Dispozitë është bërë në kohën gjethet e barishte lulëzuar. Degët, me gjethe, të mbledhura në të kyçjes (trarëve) dhe të varur dhomë që normalisht ventiluar dhe të mbrojtur nga rrezet e diellit.

Kur tufa e thatë duhet të ndahen nga gjethet dhe rrjedh fshi. Në të njëjtën letër përmban shumë substanca rrezitje llojin, ata janë flavonoids, origjinën acide organike, alkaloide, si vitaminë C, antotsianovoho pigmente lloji dhe carotenoids. Përdorni blueberries fruta normale të jetë e mundur në të freskëta dhe në formë të thata. Në qoftë se ju përdorni ato në dimër, atëherë kap boronica duhet të jenë tharë në hije, mundësisht jashtë, bashkëngjitur atyre me shtresa të holla. Pastaj ju mund të dosushyty fruta në dhomë, nëse ka nevojë. Boronica të thata mund të ruhet për dy vjet.


Ata paraqesin fruktoze, origjinën organike acid, glukozë, vajra esenciale, saharoze, për rrezitje substancave lloji, vitamina të ndryshme dhe ushqyesve të tjera. Përdorni fruta boronicë zakonshëm treguar në sëmundjet e stomakut, si ato ofrojnë veprim antiseptik dhe astringent. Pelte Vodka dhe fruta të freskëta mund të përdoret si një mjet për të tipit enveloping.
Manaferrat më të freskëta të ndihmojë me sëmundje reumatike, gurët në veshka, sëmundjet e lëkurës dhe përdhes. Por në të njëjtën kohë, në qoftë se një person vuan një shkelje të mënyrave për të eliminuar biliare, sëmundje pankreatik dhe nëse një peristaltikës ngadaltë, që hahet boronica mund të jetë shkaku përkeqësim të përkohshëm.

Shumë shpesh e tharë boronicë fruta futur në të ndryshme lloji teas medicinale. Siç përmendur, ata janë përdorur në sëmundjet e stomakut. Supë me boronica të rregullta dhe të drejtpërdrejta lëng e saj mund të përdoren në luftën kundër psoriasis dhe ekzemë. Paraardhësit tanë përdorur boronicat për të marrë të ngjyroset origjinën natyrore, të cilat kanë ngjyrë vjollcë. gjëra me shkurre boronicë, lë një furnizim të madh të mjaltit familje bee mund të mblidhen rreth paund dy e gjysmë e mjaltë gjatë ditës. Mjaltë rrjedh nga boronica, një britmë dritë e kuqe, është erë e shijshme dhe aromatik.

Boronica e tij e aplikimit gjenden në fusha të tilla si dermatologji dhe cosmetology. Kur trajtimin skuqjen e lëkurës, djegiet dhe ulcerat të karakterit nekrotike përdorur berries gatuar lehtë boronicë të freskëta. Në faqet e prekura vënë një shtresë të trashë e manave dhe garzë zamotuyut. Procedura duhet të kryhet çdo ditë. Lëng të freskët dhe zierje e fruta të thata mund të përdoren në luftën kundër sëmundjes çamçakëz dhe inflamacion të mukozës në gojë. Gjithashtu, boronicë të freskëta lëng të trajtuar lythat dhe kërpudhave të lëkurës. Nëse një person vuan nga djersitja e duarve dhe të këmbëve, ju mund të përdorni një zierje e gjethet e boronice.

Ju gjithashtu mund të shtypni banjo në manaferrat dhe e lë, ajo do të ndihmojë në uljen e djersitje të përgjithshëm.