Aerobics për zhvillimin e muskujve dhe humbje peshe


Ka vjen një kohë kur ne zgjedhim që të angazhohen seriozisht në figurën e vet. Ushqimi - e vetmja mënyrë për të luftuar trashje. Pra, shumë gra moderne preferojnë gjimnastikë. Aerobics gjimnastikë ritmike me tridhjetë lloje, të cilat çdo grua mund të zgjidhni atë që i përshtatet asaj. Kthejeni muzikë të zjarrtë dhe një mendje në trajnimin intensiv që do të forcojë muskujt, të heqë shpirtrat tuaj dhe të bëjë që ju më shumë besim në veten time. Por mbi të gjitha, ju duhet të kuptoni se çfarë ju doni të arritur me ushtrimin tuaj. Për të kuptuar më mirë këtë, e konsiderojnë një lloj të ushtrimit aerobic për humbje peshe dhe zhvillimin e muskujve.

Ka dy lloje kryesore të gjimnastikë, forcën dhe kardioaerobika. Lloji i parë ka për qëllim përmirësimin pamjen e trupit, forcimin e muskujve dhe të pompimit. Sa për kardioaerobiki, ajo mund të ndihmojë për të humbur peshë, të ndërtuar durimin dhe forcimin e sistemit kardiovaskular.
Varieteteve të përfshijnë kardioaerobiki Latina, Cikli, Hap dhe Funk, gjimnastikë dhe forcën - një Super Strong. Taibo - kombinon kardionahruzku dhe forcuar muskujt. Nëse qëllimi është ushtrime maksimale e relaksimit, ju do të takohet përkul dhe Yoga. Amerikan Gina Miller është themelues i hap gjimnastikë, e cila është më popullor në mesin e llojeve të kësaj zone.


Duke pasur një dëmtim në gju, ajo kishte për të kuptoj se si për të mbajtur formën e saj duke përdorur fuqitë dhe, për habinë e tij, gjeti se një trajnim i tillë të japë rezultate të mira. «Hapi» fjalë për fjalë përkthehet në anglisht është e rëndësishme "hap". Gjimnastikë hap nuk është i kompleksitetit të veçantë, por klasa janë shumë efektive. Duke përdorur një speciale hap-platformë që mund të përdoren gjatë trajnimit është që të forcojë muskujt e shpinë dhe këmbët. Që platformë përbëhet nga disa nivele, të angazhohen në të, është e rëndësishme që të mbajnë gjurmët e pozitës së tyre dhe plotësisht të vënë këmbën e tij. Palestër ofron tri lloje të stepper aerobic, për fillestar, për të avancuar dhe të avancuara.

Të fillestare e parë e trajnimit të tregojnë kombinime themelore dhe të flasim për parimet e platformës. Kursi përfshin performancë të avancuar për më shumë kombinime komplekse dhe ushtrimeve që kanë paragjykim valle. Aerobics për humbje peshe Për ata që duan të humbin peshë të shpejtë për kurs të avancuar do të jetë shumë efektive, si në klasë djeg shumë kalori. Ushtrime themelore e Kosovës në klub, hap gjimnastikë mund të bëjë me sukses në shtëpi. Për këtë ju do të duhet për të blerë një stol hap përpara dhe shtangë dore (në qoftë se ju doni për të forcuar muskujt e sup brez). Më shumë njerëz lëvizin për shpirtin do Latina.

Kjo gjimnastikë valle, e cila ju mundëson për të zhvilluar koordinues, fleksibilitet dhe artistike. Klasët mbahen gjatë melodi ritmike, kontribuojnë në muskujt e mollaqe, këmbët dhe abs. Të rinjtë Funk më i përshtatshëm. Ky është një tjetër lloj i gjimnastikë valle që kombinon elementet e hip-hop dhe prishet. Funk promovon plasticitet, ndjenjë të ritmit dhe djeg yndyrë. Nëse ju jeni një tifoz i çiklizmit, ju mund të përdorni një grup të krijuar posaçërisht të ushtrimeve të kryera në një imitues. Kjo është një version i lehtë i biçikletë. Ky lloj i trenave stërvitje aerobic sistemit kardiovaskular, ndihmon djegur dhjamin dhe forcon muskujt e këmbë.

Gjatë klasa sorokapyatiminutnyh duhet të ushtrojnë në një biçikletë stacionare gjatë muzikë të shpejtë. Sigurisht, kjo normë nuk është për të gjithë, por efikasiteti i metodave nuk ka dyshim. Një barrë e madhe bie mbi të gjithë muskujt në klasë Pump-gjimnastikë. Klasët janë ushtrime me squats barbell, shtyn stol dhe ano. Sigurisht, ky trajnim kërkon shumë përpjekje dhe energji, por për sy që ju kurrë nuk keni për t'u shqetësuar. Një trup i bukur dinjitoz ju ofrohen. Sa për llojet tradicionale të gjimnastikë, këto përfshijnë Super fortë. Ndryshe Pump-gjimnastikë janë shtangë dore të përdorura dhe pagesa të rrinë.

Sidomos si fillestar Super forta sepse kjo nuk ka të bëjë me kryerjen e lëviz valle komplekse dhe lehtësisht të çon për të arritur rezultate të mira. Ka disa subspecies Super forta, të cilat ndryshojnë ndikim mbi një grup të caktuar të muskujve. Gjimnastikë Po aq efektive në rrëshqitje rrëshqitje sipërfaqësore. Esencë e ajo është që në një udhë të qetë ju kryej lëvizje të ngjashme me lëvizjet e skiatorë, skaters dhe skaters. Trajnimi mbahet në këpucë të veçanta, dhe në sajë të tyre përmirëson funksionin e mushkërive dhe zemrës, duke forcuar muskujt e mollaqe dhe këmbët. A top Fittball është po aq popullor në klube palestër.

Trajnim me një top të madh inflatable bën muskujt më plastike dhe sjellje - fleksibël. Gjatë klasës kryer një shumëllojshmëri të ushtrimeve për të shtrihet dhe për të forcuar muskujt e barkut. Tifozët Fight ndoshta do të donte Taibo-gjimnastikë. Pas marrjes së informacionit për llojet më të popullarizuara të gjimnastikë që aktualisht ekzistojnë, ju lehtë mund të zgjedhë për atë që ju përshtatet më mirë. Zgjidhni për veten tuaj formularin më efektiv të gjimnastikë, tren dhe të jetë në formë të madhe! Elvira,