Largimi i flokëve trupit në burrat dhe gratë


Në çdo kohë, gruaja u përpoq për të hequr qafe e flokëve padëshiruar në trup dhe fytyrë. Në kohët e fundit pas tyre dhe njerëzve. E pra, se metodat moderne të heqjes së flokëve, ka shumë. Dhe kështu që unë ju them se cila është më e mira për të zgjedhur dhe si të kujdeseni për lëkurën tuaj pas heqjes së flokëve të saj. Mënyra më e lehtë është plucking piskatore heqjen e flokëve. Por ajo është më i përshtatshëm për të vetull saktë. Kjo mund të bëhet në shtëpi me piskatore, të cilat duhet të jenë të mirë bashkojë këshilla të butë ose një cosmetologist në sallon bukurie. Një gabim i zakonshëm është plucking qime mbi buzën e tij të sipërme, për shkak të kësaj ata fillojnë të rriten edhe më të shpejtë.

Më mirë është që të përdorin dylli heqjen e flokëve. Një procedurë shumë e zakonshme me të cilat ushtrojnë heqjen e flokëve trupit të meshkujve dhe femrave është rroje. Largimi i flokëve në trupin e burrit të saj dhe i tyre i kufizuar, edhe pse mënyra të tjera që janë zakonisht vetëm gratë të mjaftueshme. Rruajtje zakonisht të hequr qafe "vegjetacionit" në sqetull dhe këmbët. Efekti i kësaj çast, por, për fat të keq, edhe flokët rritet përsëri shumë shpejt dhe të bëhet me gjemba. Gjithashtu, kjo procedurë është mjaft travmoopasnaya që nga rroje mund të ju prerë. Përveç kësaj, lëkurë pas heqjes së flokëve kjo mund të bëhet inatosur, e cila nuk do të shpëtojë edhe krem ​​zbutjen.


Krahët dhe gratë e zonës bikini profesionistët më të mirë besojë. Mënyra për të luftuar gratë e tepërta vegjetimit janë më të larmishme. Duke fences.Excellent Primroy në kushte të brendshme heqjen e qimeve të trupit duke përdorur krem ​​depilatory. Por kjo metodë vlen vetëm për këmbët. Aplikoni krem ​​pas 5-10 minuta dhe për të hequr shpatull e flokëve apo sfungjer përfshirë në grup. Pas kësaj procedure, qimet rriten ngadalë dhe të bëhet e butë dhe delikate. Një mënyra më të sofistikuara për të luftuar bimësi padëshiruar përfshin heqjen e flokëve trup elektrike depilatory. Kjo pajisje mrekulli me nozzles të ndryshme dhe kokat masazh.

Për shembull, vidluschuvalna grykë është përdorur për të hequr flokët dhe mund të parandaluar qime që rritet përbrenda. Përveç kësaj, ekziston një grup i kreut të nivelit të ulët për underarms dhe zona bikini. Metoda më e zakonshme e heqjes "bimësisë" në armëve, këmbët, underarms dhe bikini depilim së është (Bioepilation).
Procedura zgjat rreth 40 minuta, por ajo nuk është e nevojshme të bëj banja dielli (duke përfshirë një dhomë me diell). Bioepilation mund të kryhet edhe në shtëpi. Ju do të duhet dylli, dhe shirita të veçanta shitur në ndonjë dyqan kozmetike. Megjithatë, procedura e parë heqja e flokëve është e dëshirueshme për të kryer në një sallon bukurie.

Kjo do t'ju ndihmojë të kuptoni se si për të zbatuar atë. Pas Depilim mund të aplikohet krem ​​që ngadalëson rritjen e flokëve. Në mënyrë tipike, metodë është aplikuar një herë në muaj, por kjo varet se sa shpejt rriten flokët. Një risi në vitet e fundit është kozmetike enzimë heqjen e flokëve. Ajo i përket kategorisë së afatgjate dhe është ideal për ata që janë duke shkuar me pushime (si data e skadimit - 1,5-2 muaj). Kjo metodë është quajtur heqjen e flokëve thermochemical. Thelbi i saj është që xhel është aplikuar në lëkurë me enzimat. Pastaj lëkura është nënshtruar rrezatimit infra të kuqe për të depërtuar në enzimeve flokëve që ngadalësojnë rritjen e saj.

Qimet e mbetura janë hequr me qiri. Heqja e flokëve enzimë duhet të kryhet në disa kurse. Aktualisht, rruga më e sigurt për të hequr qafe e flokëve padëshiruar trupit - është elektrolizë. Procesi është se efekti lokal në follicles flokëve çon në shkatërrimin e tij. Për efekt më të mirë të procedurës kryhet pas disa seancave të lazer heqjen e flokëve dhe foto-depilim. Elektroliza - procedurë shumë e dhimbshme dhe e gjatë. Çdo flokët ndikoj pulses elektrike. Në mënyrë që të merrni shpëtoj nga "bimësia" Trupi krejtësisht nevojë 5-6 seanca. Vini re se kjo procedurë është kryer nga një teknik i kualifikuar.

Me këtë metodë ju mund të hiqni qime në fytyrë. Një tjetër mënyrë është që të heqjes ELOS flokëve (ose sinergji elektro-optik). Kjo është metoda më e avancuar e që kanë të bëjnë me flokët e padëshiruar. Ajo është një kombinim i fotografike, heqjen elektronike dhe lazer flokëve. Gjatë procedurës nën ndikimin e energjisë të lehta impuls dhe fuqi po shkatërron gjëndër e flokëve. Në cosmetology moderne heqja e flokëve Elos konsiderohet metoda më efektive për të hequr "bimësisë" në trup. Sigurisht, këto janë vetëm disa nga heqja e flokëve më popullore për të ndihmuar të bërë trupin tuaj të bukur. Më shumë rreth tyre ju mund të mësoni se kur ju vizitoni sallon bukurie.

Elvira,