Marrja tinktura e Echinacea


Në mjekësinë popullore, prodhimi tretësirë ​​vjen kryesisht nga rhizomes freskëta me rrënjët e Echinacea. Por ka receta e cila është bërë lutem nga lule, gjethe dhe rrjedh, si të freskëta dhe formë të thatë. Pranimi tretësirë ​​e Echinacea forcon kujtesën dhe vëmendjen, lehtësimin statusin e stresit dhe për të rritur efikasitetin. Ajo përmirëson vuajtje artrit reumatoid, pacientët diabetik. Mbani infuzion rekomandohet në frigorifer. Pranimi Echinacea tretësirë ​​jep rezultate të mira në trajtimin e: - cystitis, nefrit, hepatit; - Infeksionet dhe ftohjet, grip, bronkit, grykët, pneumonia, herpes; - Sëmundjet e gjenitale mashkullore: prostatitis, adenomës; - Ulcerat stomak, gastrit, kapsllëk, dhimbje barku enët; - Sëmundje Grave (inflamacion); - Pas përdorimit afatgjatë të antibiotikëve, kimioterapia dhe rrezatimi, ekspozimi ndaj rrezatimit; - Rrezatimi - për normalizimin e akuza të gjakut; - Për të vonojë rritjen e tumoreve malinje.

Në shtëpi me Echinacea tretësirë ​​është e përgatitur në 70 ose 40% alkool. Për ta bërë më të Echinacea tretësirë ​​duhet vënë grirë të para në një pjatë qelqi, derdh sasinë e nevojshme të alkoolit ose vodka dhe të insistojnë në një enë të mbyllur në një vend të errët për një në dy javë në temperaturë dhome, nxitje herë pas here. Pastaj filtër infuzion përmes një çarçaf ose garzë. Dy ditë tretësirë ​​me kujdes derdhur në një shishe qelqi të errët në qoftë se ju doni të ri-filter. Made me Echinacea tretësirë ​​duhet të jenë transparente, të ketë një shije dhe erë e materialit origjinal bimore.


Shitore infuzion prej 1 deri në 5 vjet në një shishe të mirë-vulosur në një vend të ftohtë, të errët. Recetë tretësirë ​​e rrënjëve Echinacea Pasi gërmuan rrënjë pastrohen, lahen, terren dhe të mbushur 95% alkool në mënyrë që ajo lehtë të mbuluar rrënjët. Insistojnë 2 javë në një vend të errët të ngrohtë, shtrydh, filtruar. Merrni tretësirë ​​15-30 pika në gjysmë ore para ushqimit tri herë në ditë. Recetë për të bërë infuzione të lë, rrjedh dhe lule e Echinacea 100-200 gram e freskët (ose 50 gram të thatë) echinacea papërpunuara (gjethe, lule, rrjedh) pour 1 litër vodka të mirë. Mbush 14-20 ditë në një vend të errët, lëkundje herë pas here.

Pastaj tendosje dhe merr 20-30 pika tri herë në ditë për 20-30 minuta para ngrënies për 10 ditë. Bëni një pushim tre-ditore dhe dy herë trajtohet përsëri për 10 ditë. Ky është një kurs. Rezultati do të jetë përdorimi i substancave të tretura shënuar përmirësim në shëndetin, të rritur durimin fizik. Marrja tinctures e lë Echinacea Lë derdh alkool ose vodka në një raport prej 1:10. Për 10 ditë në një vend të ngrohtë. Shtrydh, tendosje. Tretësirë ​​ndihmon me adenoma e prostatës, inflamacion grave, kapsllëk, ulcerat gastrike, përmirëson metabolizmin. Merrni 25-30 pika 3 herë në ditë para ushqimit për 10 ditë.

Tretësirë ​​Prodhimi i blossoms freskët echinacea Insistojnë lule mbi alkoolit ose vodka nga pesha në raportin e 01:10. Merrni 20 pika tri herë në ditë për parandalimin e gripit apo të ftohtë të përbashkët. Në fillim të sëmundjes mund të marrë 50 pika një herë çdo orë dhe pastaj 10 pika. Për të vazhdonte të merrte 3 ditë, pastaj të marrë 20 pika të tretësirë ​​tri herë në ditë. Shumica barnatore mund të gjendet drogë, të cilat përfshijnë Echinacea. Por çmimi i lartë i barnave farmaceutike ul disponibilitetin e tyre. Por duke e bërë tretësirë ​​e echinacea nuk është e vështirë dhe mjaft që mund të bëhet në shtëpi.