Freckles në fytyrë si të shpejt dhe përgjithmonë të shpëtoj nga


Freckles quajtur gjerësisht pigmentim të zgjeruara të lëkurës. Veçanërisht e dukshme ato janë në sezonin e me diell. Vetëm se ata janë një reagim mbrojtës kundër rrezeve UV. Ata ju kujtoj se me ardhjen e pranverës për të marrë më mirë kujdesur për lëkurën e tyre. Kjo pranverë e pa pothuajse të gjithë pronari i tyre donte të shpëtoj prej tyre menjëherë. Këtu vetëm ju duhet të dini, krejtësisht shpëtoj Freckles, dhe për më tepër, shpejt dhe në mënyrë të përhershme e pamundur. Por për të zvogëluar pamjen e tyre të përballojë të gjithë. Kjo është ajo që ne duam të sjellë në artikuj rreth të Freckles në fytyrën tuaj për të hequr qafe të gjitha prej tyre shpejt.

Çfarë duhet të bëni? Së pari, ju duhet të përdorin mjete konvencionale e mbrojtjes nga dielli - të gjerë-kapele, syze dielli. Ky pigment është prodhuar në sasi më të vogla, si këto fonde janë "vëllezërit" ultravjollcë kryesor vetë. Gjithashtu, gjatë periudhave të aktivitetit të zgjeruara diellor duhet sa më shumë të jetë e mundur për të qëndruar në hije dhe të përdorni sunscreen, me fjalë të tjera, "maskuar" nga rrezet e diellit. Në prophylactically mirë për të larë kos dhe fërkim lëkurën me lëng limoni, gjysmë holluar me ujë. Përdorni produkte që përmbajnë sasi të larta të vitaminës C (lakër turshi, mollë, hips supë) gjithashtu ngadalëson pigmentim lëkurës.


Megjithatë, nëse Freckles në fytyrën tuaj është ende atje, nuk e bëjnë veçanërisht të mërzitur. Në ditët e sotme ka shumë mjete për të luftuar ato. Nga njëra anë, krem ​​të veçantë dhe maska ​​shitet në çdo dyqan bukurie. Nga ana tjetër, ajo është e ruajtur nga gjyshet tona zbardhjen e lëkurës receta të ndryshme. Për ata që kanë besim në produktet kozmetike njerëzve ose thjesht dëshironi të ruani, ka disa kohë më parë e provuar receta efektive. Maskë me kastravec Unaza prerë kastravec pastrohet duhet të vendoset në fytyrë dhe supet dhe gjoks, në qoftë se ata janë të prirur për pigmentim. Ju mund të bëni një maskë me kastravec, copëtuar në një blender.

Lëkurë gërvishtem Zelentsy nuk është vlerë fshi. Ajo mund të insistojnë në një gotë me ujë të ngrohtë për 6:00, pastaj tendosje të lëngshme dhe fshij person. Limon Mjaft efektive kundër lëng limoni Freckles. Ju mund të shtoni atë si një krem ​​kozmetike apo maskë para se të vënë ato në fytyrë ose thjesht fshij atyre fytyrën. Lemon-maja maskë Për maska ​​maja limoni për përzierje maja në shumën prej 25 g, 1 tbsp qumësht dhe të shtoni në përzierje 1 lugë lëng limoni. Marrë peshë shpifjeve fytyrën tuaj për 15-20 minuta.
Mbajnë përzierje, dhe pastaj përdorin tamponin shpëlarje me ujë në temperaturën e dhomës.

Majdanoz Get shpëtoj e pigmentim në fytyrë ndihmon majdanoz. Ajo mund të përdoret në formë të "pastër", duke shtuar dhe kremra të ndryshme dhe maska ​​të përgatitura në mënyrë të pavarur. • Për ta bërë këtë, është më mirë për të bluaj në një blender, vihet në pigmentim lëkurës nënshtruar gjysmë ore, pije me ujë të ftohtë. Pastaj një tjetër lagësht lëkurë krem ​​ushqyes të shpifjeve. • Deri në 1 tbsp Ju mund të shtoni majdanoz 1 tbsp mjaltë dhe 1 lugë lëng limoni dhe përzierje. Rezultuar maskë për të mbajtur fytyrën tuaj për 45 minuta, pastaj pije me ujë të zier cool. • Majdanoz i 50 g mbush për gjysmë muaji me 0,5 litra vodka në një vend të ftohtë të errët.

Aplikoni një locion. • lëng majdanoz shtoni qumështin (për vaj zëvendësues lëkurë qumësht i thartuar të thatë - krem ​​kosi). Përzierje rezultuar ishte vënë në fytyrë për 15 minuta, pastaj pije shtupë lagur me ujë të ngrohtë. Berries Summer për t'u marrë me Freckles shumë të lehtë për t'u përdorur manaferrat që kanë një efekt zbardhjen - shalqi, luleshtrydhe, luleshtrydhe, rrush pa fara e zezë. Pure manaferrat duhet të aplikoni në fytyrë për 15-20 minuta. Kjo maskë duhet të përdoret me kujdes, vetëm në qoftë se ju nuk keni alergji për këto manaferrat.
Lëng luleradhiqe
Lëng luleradhiqe është i njohur edhe për efektin e saj zbardhjen. Për të përgatitur locion i copëtuar 2 tbsp

lule zaletste pintë e tyre me ujë të valë, dhe për gjysmë ore në pritje për një çift. Fshini ekstrakt lëkurës të marra 2 herë në ditë.
Pjepër Sa e ndryshme zbardhues do të thotë që ju mund të përdorni të gjitha në "përbërësit" pjepër - pulpë, lëvore dhe fara. Nga tul, të zier në ujë, ju mund të bëni një maskë. Fara pjepër gjithashtu mund të zier në ujë dhe të larë këtë supë. Peel duhet të vendosen në anën e pigmentuar lëkurës me mbeturinat e tul. Nëse metodat e listuara në rastin tuaj të provuar joefektive, ju mund të përdorni të kundërtën, metodën "neotbelivayuschiy". Për këtë lëkurë rubbed lëng karrote.

Nuancë të verdhë, që i japin lëkurës një lëng karrote ndihmon Freckles maskim. Këto procedura do t'ju ndihmojë në kohë, por shpejt të shpëtoj prej padëshiruar "dots". Pra, vetëm mos harroni se duke bërë çdo gjë të nevojshme përshkroi mbrëmje si Whitening lëkurës bëhet më i ndjeshëm ndaj rrezeve UV, kështu që para se të shkojnë jashtë ju duhet të jepni atë kohë dhe të jetë i sigurt për të përdorur sunscreen. Natali0312, www.rasteniya -lecarstvennie.ru


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!