Beriberi pranverë si për të parandaluar fëmijët dhe të rriturit që pinë vitamina


Ardhja e pranverës në pothuajse çdo njëri prej nesh e lidhur vetëm me ngjarje pozitive. Natyrisht, si të ditës është më e gjatë, jo larg pushimeve verore dhe pushimeve. Për fat të keq, kjo nuk është e vërtetë për trupin tonë. Pas një dimri të gjatë ajo është e rraskapitur, ajo i mungon vitamina. Prandaj, në fund të dimrit - periudhën e hershme të pranverës, shumë njerëz në një mënyrë ose në një tjetër, shenja të lodhjes (depresioni, të qenët i përgjumur, etj). Lëkura bëhet e thatë dhe flokët - i pajetë dhe e shurdhër, nën pjatë gozhdë duket shirita të bardhë të shkurtër. Në këtë kohë trupi është e lehtë për ftohjet dhe sëmundjet virale, përveç kësaj, shpesh fillon përkeqësimin e sëmundjeve kronike.

Akumuluar mbi lodhje e dimrit na bën të fokusohemi, duke sjellë të gjitha fillon të bjerë nga duart tona, nuk është nervozizëm, gjendje e sëmurë, i cili nuk punon në mënyrë produktive dhe të gëzojnë jetën. Së bashku me të gjithë këtë ka probleme në punë dhe në familje. Çka e shkakton këto simptome? Nuk mund të jetë shumë, por mbi të gjitha, kjo beriberi pranverë. On beriberi pranverë se si për të parandaluar fëmijët dhe të rriturit, vitaminë mangësi, vitamina për atë pije, ne do të flasim sot në vendin në këtë artikull. Pra, si për të shmangur beriberi pranverë? Përgjigja është fare e thjeshtë: për të saktë të ndërtuar dietën tuaj, e cila do të përmbajë të gjitha të nevojshme për vitaminat trupit të njeriut dhe minerale.


Ne nuk jemi me të vërtetë ju rekomandojmë që të pini çfarëdo vitamina. Është më mirë për të ngrënë ushqime të pasura me to. Kjo do të jetë një e natyrshme për trupin tonë formë rekrutimin e tyre. Dhe të ushqyerit më racional nuk është e nevojshme të pini vitamina. Përveç tepërt tyre shkakton një numër të sëmundjeve të organeve të brendshme. Për shembull, vitaminë tepërt Një sëmundje shkaku i pankreasit. Konkluzion nga kjo është e thjeshtë - të hani si natyra qëllim! Menu, e cila do të ndihmojë në parandalimin e vitaminë mangësi Pas një dimri të gjatë, organizmat e fëmijëve dhe të rriturve me -Kjo dobësuar nuk kuptoj vitamina në grupe ushqimore si A, B, C, D. Mungesa e këtyre elementeve të çon në një ngadalësimin e proceseve metabolike dhe rigjenerimin e indeve, si një rezultat mund të ketë një shumëllojshmëri të sëmundjeve .

Secili prej nesh e di se fruta të freskëta dhe perime të pasura me vitamina, por edhe ato të furnizimit me materiale të nevojshme në pranverë është shumë e ulët. Ekspertët rekomandojnë që të ndryshojnë dietë pranverë, dhe në të njëjtën kohë vitaminizuvaty ajo duke përdorur distilim në bimeve dritareje të tilla si majdanoz, kopër, qepë, cilantro, selino, borage, etj Gjithashtu ju mund të shtoni në salads sprouting fara tërshëra, elbi, gruri, sojë. Ato përmbajnë sasi të lartë të vitaminave C dhe A. Për të sjellë tuaj vitaminë trupi E, duhet të shtohet në vaj perimesh ushqim (luledielli, ulliri, sojë, misër, dhe kështu me radhë.


f.). I vitaminë C lakër turshi pasur, hips, currants të ngrira, limon dhe agrume të gjithë. Për këtë vitaminë mund të pini një zierje e hips u rrit dhe fruta të thata, çaj limoni. Një sallatë e lakër turshi do të jetë jo vetëm e dobishme, por gjellë të shijshme. Për të pasuruar dietë me vitamina A dhe D përfshijnë peshk yndyror ai ushqen dhe mish. Asnjë ekspertë çudi shumë rekomandojnë përdorimin e përditshëm të këtyre produkteve, sidomos njerëz të paaftë dhe fëmijët. Përdorimi i drithërave të ndryshme të mbushur në rezervat e trupit të vitaminës E dhe Grupi B. Ato janë gjithashtu të pasura me fibra, i cili promovon sekretim e kolesterolit, kripëra dhe mukusit.

Përfshirja e në menynë e tyre të përditshme të produkteve të mësipërme, o Inventarët plotë të vitaminave dhe mineraleve në trupin tuaj. Por mos harroni se ju duhet të paguani vëmendje të veçantë për gatim saktë. Përndryshe, shumica e ushqyesve mund të humbet edhe kur gatim. Natyrisht kuptim nga ushqime të tilla do të ketë asnjë. Përgatitjen e duhur - një pikë e rëndësishme Kur gatim e vitamina avullohet, kështu që ne jemi duke punuar në perime dhe fruta ngrohtësi dhe dritë. Por ka disa rregulla sipas të cilave ata janë të ruajtur më të suksesshme dhe të "vijnë" në tryezën tuaj.

Këtu ata janë: 1. Përgatitja fruta dhe perime steamed ose të ziera në një sasi minimale të ujit. Panxhar dhe karrota gatuaj papërpunuar, por e drejtë në lëkurë. Piqem patate në furrë në një të pastër dhe të larë formularin, të përdorur me lëkurë. 2. Në qoftë se ju vendosni për të përgatitur një sallatë, të bëjë atë para se të përdorimit të drejtpërdrejtë. Dhe lot duart e gjelbër, për shkak se një përplasje me një teh thike të çon në humbjen e shpejtë të vitaminave. 3. Gëzojnë mollë të freskëta. 4. Kur bën perime supë hedh në tashmë ujë të vluar dhe vlim për një kohë të shkurtër. Pasi supë është gatuar, hiqni atë nga të nxehtit, mbyllni kapakun dhe Tomita për gjysmë ore.

Pas kësaj ju mund të fillojnë të përdorin. Nëse keni ndërmend të spërkasë herbs e tij, ta bëjë këtë para se të shërbejnë. 5. Për përthithjen më të mirë të carotene në karrota hani sallatë mbushur ushqime të yndyrshëm të tilla si vaj perimesh ose salcë kosi. 6. Produktet e shkrirë në mënyrë rigoroze në temperaturën e dhomës, ndërsa shmangur rrezet e diellit direkte. Në asnjë rast të kalojnë në proces ujë. Vendi më i mirë për të shkrirë - raft e poshtme të frigoriferit. Ky frigorifer dhe një herë të ngrijë brenda nuk është e nevojshme, sepse ushqimi është shkrirë nga frigorifer ... Ndiqni këto rregulla dhe ju gatuar herë vakt bërë të shëndetshme dhe tastier.

Mos harroni se menu jonë duhet të jetë e ndryshme gjatë gjithë vitit, sidomos në pranverë të shpejt të mposhtur beriberi pranverë. Në botë ekziston një produkt unik që do të përmbajë të gjitha të nevojshme për vitaminat trupit të njeriut dhe minerale. Prandaj, dietën tuaj duhet të jetë, para së gjithash, të ndryshme! Rinat Abdrahimov,