Kockat të mëdha të këmbët këmbëve trajtimit kombëtar


Eshtrat e këmbëve janë të fryrë nën lëkurën e një prej eshtrave të këmbëve. Si rezultat, slides e para këmbë thumb. Pastaj ai vjen mbi si gishtat dhe ata gjithashtu u zhvendos - këmbë kthehet në një pa formë. Ajo përfundimisht çon në prihramyvaniem këmbë. Defekti nuk është shumë i mirë, kështu që ne redaktuar nga site dhe vendosi për të folur për kockat e mëdha të të këmbëve, këmbëve trajtimit kombëtar. Shkaqet e gurësh të mëdhenj gurësh Më të mëdha shfaqen në gjysmën e femrave, pasi burrat janë lidhje më të forta në këmbët e tij, dhe gjë e shëmtuar e këmbë është shumë e rrallë, kryesisht për shkak se vetëm një rezultat i lëndimit.

Gratë kanë të njëjtën shkaku i kockave shpesh bëhet dashurinë e veshur këpucë me takë të lartë, nganjëherë shoqëron këtë peshë të tepërt tepërt. Përveç kësaj, në një gropa të mëdha mund të shkaktojë këpucë veshin me një shputë ngushtuar. Fillimin sëmundje mund të ndodhë në moshë shumë të re, por në qoftë se nuk trajtohet e sëmundjes, pas dyzet vjet në këmbë të shfaqet në formë të gungave të vërteta që do të shkaktojnë siklet kur ecin dhe do të ketë të sëmurë nga çfarë këpucë do të ushtrojë presion mbi ta. Në këtë sfond mund të ndodhë edhe inflamacion. Prandaj duhet kohë për të kuruar sëmundjen. Për ta bërë këtë, ka shumë mënyra popullore.


Folk trajtim farë mbi këmbët Numri Recipe 1 Blej pule, viçi ose derri eshtra në dyqan. Në shtëpi ata larë dhe do të prerë në disa copa. Pastaj dele e tyre në tenxhere, gërmuan në tokë. Imponojnë tenxhere me kockat druri dhe të vendosur. Hidhe në dru zjarri, kockave ndezur. Tenxhere të madhe është e ndezur, më të shpejtë kockat kthehen në katranin e eshtrave, të cilat ju do të ketë nevojë për trajtim. Grease tar marrë vendet e gurë të mëdhenj. Ky mjet është shumë efektive jo vetëm që ndihmon në trajtimin e kësaj sëmundjeje, por mund të përdoret gjithashtu për të trajtuar reumatizmi, madje duke formularin.

Vetëm mos harroni se para se të merrni kockat nga tenxhere, thonë fjalët e mëposhtme, e cila është çelësi i trajtimit të suksesshëm, "fluturojnë kockave Bone. Amen. " Numri Recipe 2 për këtë recetë nevojiten lule luleradhiqe dhe jod. Njëqind gram lule pak thahet, duke i bërë ata të pushojnë pasi të keni mbledhur ato.
Pastaj t'i mbushur me tretësirë ​​të jodit në mënyrë që ajo të mbuluara të gjitha lulet. Kjo zgjidhje duhet të lihet të mbush për katër ditë. Pas kësaj kohe ilaç mund të përdoret. Para se këmbët BOSH dhe të fshijë të thatë, atëherë aplikojnë neto jodi. Procedura duhet të përsëritet një herë në ditë në kohën e gjumit.

Kursi i trajtimit është dy javë. Ajo i ndihmon shumë mirë. Numri Recipe 3 Në këtë recetë ju duhet të gatuaj gjethet më të mëdha të rodhe dhe terpentinë farmaceutike. Në gjethe jashtëm të rodhe Përhapjen terpentinë, pastaj fletë paqartë mbërthyer deri nga këmbë në gju. Pastaj aplikoni një shtresë të dytë të qese plastike, dhe pastaj një të tretë - e leshi. Kjo duhet të mbështjellur këmbë të ngrohta se kyçin e këmbës. Herë pas here Look up por që nuk punojnë djegur. Sigurohuni që të jenë të kujdesshëm se kjo nuk do të ngjesh kur overheated. Këto përfundon duhet të bëhet çdo ditë. Kursi i trajtimit është tre muaj.

Nëse ndikimi i këmbëve terpentinë shumë të nxehtë, ajo është e mirë për të thjesht të përjashtuar terpentinë. Kjo recetë mund të përdoret jo vetëm për ata që kanë kockat e këmbëve, por edhe ata që nuk kanë, si një masë parandaluese. Në këtë rast, të përfundojë duhet të bëhet një herë në dhjetë ditë. Këto përfundon në mënyrë të përkryer të normalizuar metabolizmin. Numri Recipe 4 Përgatitja e krem ​​me këtë përbërje: një bodyagi lugë çaji, mustardë e thatë dhe vaj lubricating dhe dy lugë terpentinë duhet të jenë të përziera. Tjetra ju duhet të avull këmbët dhe këmbëve shpifjeve përzierje dhe të lartë çorape leshi veshin.

Kjo procedurë duhet të përsëritet çdo ditë të tjera për dy javë. Pastaj të marrë një pushim për dy javë, pastaj të përsëritur procedurën përsëri. Si rezultat i këtyre maskave është dhimbje dhe kockave janë ulur. Numri Recipe 5 për këtë recetë duhet jod dhe aspirina. Jod 10 mg duhet të shpërndajë pesë tableta aspirina. Ju do të shihni se si jod humbasin ngjyrën e saj. Para se të shkoni në shtrat natën, furçë këtë vende zgjidhje ku ka gurë të mëdhenj, uteplyte këto vende, veshur çorape gjatë natës. Shumë shpejt ju do të vini re se dhimbja kalon, dhe kockat bëhen më pak. Por mos hedhin trajtimin tuaj, të bëjë Gadgets të tilla për aq kohë sa tuba të mëdha nuk zhduken.

Më të resorption e mjaftueshme për këtë disa javë, gjatë së cilës ju do të bëni çdo procedurë ditë. Por ka raste kur trajtimi është i vonuar dhe terma të gjatë, por ende efekti do të bëhet i detyrueshëm. Numri Recipe 6 metra Tërësisht poparte, pastaj të vënë në gropa të mëdha sapun vrer i vogël. Masazh lëkurën tuaj dhe shpëlarje me sapun, pastaj lahen zonën e prekur me jod. Kështu që ju duhet të bëni gjatë muajit. Mjet është shumë efikas. Përhapjen Recipe numër 7 fara të mëdha vaj kamfor, atëherë pomastit jod. Grease duhet vetëm në urdhër, dhe jo anasjelltas.

Para se të lyej njollat ​​e lënduar, këmbët poparte dhe të fshijë të thatë. Rregullisht kryejnë procedura të tilla, dhe shumë shpejt ju do të vini re përmirësim. Bagirrra123,