Arenë të madhe të luajë për fëmijët


Child Development Fëmijëria kalon piketa të caktuara, duke përfshirë: kodrina mbi, zvarritje, vend të pavarur, duke u përpjekur që të ngrihet, duke u përpjekur që të ecin një këmbësor, një ecje të suksesshme të pavarur përmes dhe pastaj, pa ndihmën e të rriturve ... Një disa vite të jetës, prindërit thjesht nuk mund të mbetet indiferent për fëmijën, por duhet të garantuar sigurinë e zhvillimit të saj. Si të bëhet kjo nëse familja e re dhe janë gjyshërit për të marrë një dado me pagesë nuk është e mundshme, një nënë e re duhet të jetë në gjendje për të kryer ndonjë rast komerciale dhe mund të monitorojnë vazhdimisht lëvizjen dhe shokët interesante pak? Ndihmë e madhe në organizimin e kohës së lirë foshnjat më të reja ofron arenë për fëmijë të luajnë.

Në çerdhe, kopshte dhe familjet, ku ka dyshe, dyshe dhe fëmijët-pohodky duke arenë të madhe të luajë për fëmijët. Një histori pak më. Kosh Inventor në vitet '50 të shekullit XX .. ai njohu një qytetar i Shteteve të Bashkuara BERRES Skinner, i vogël dhe i shqetësuar baba bijë frymëzuar nga kreativiteti dhe krijues. Gjatë dekadës së fundit modelit kosh sqimë dhe tani ka një përzgjedhje të madhe të gjitha vendet e zhvilluara. Fëmijët duke luajtur arenën dallohen nga prodhimi material; Dizajni përmban "këmbët" ose "rrota", raund ose katrore; prania e detajeve dekorative të lojës, fut lojë muzikë; si opsione shtesë janë dyshekë dhe krevate.


Psikologët në përgjithësi nuk rekomandohet për të kombinuar luajnë dhe fle, kështu që një cots negative vlerësimit për fëmijët me shtretër, duke ofruar vetëm të përdorni këto opsione për të udhëtuar dhe udhëtime të shkurtra. Opsioni më i mirë i gjumit të duhur dhe fëmijës tjetër: a gjumi dhe lojë të veçanta faqet. Arena të mëdha, siç kemi thënë, janë më të mirë për binjakët dhe "treshet". Zgjidhje të rehatshme të projektimit arena lejojë të lehtë 5-6 panele gjerësi prej rreth 60 inç, mblidhen dhe çmontimit hipur për përdorim në një dhomë të madhe në shtëpi apo në oborr jashtë.

Lojëra Ahur për fëmijët për të bashkëvepruar me njëri-tjetrin, e konsiderojnë lodra, "ngul sytë" në anët dhe të lëvizin në distanca të shkurtra, kjo është absolutisht e sigurt për shëndetin. Zgjedhje Sizes arena më mirë në mënyrë që një fëmijë ka rënë rreth 1 metër katror sipërfaqe lojrave, për shembull, në faqen formë hexahedron ka një sipërfaqe prej 3,7 metra katror, ​​dhe është projektuar për tre fëmijë në një kohë. Është e dëshirueshme që një arenë e madhe lojrave është përfunduar me rugs lahet dhe Shko tutje nga të butë, material të qëndrueshme. Lehtë për të hapur jashtë porta e rritur do të merrni me lehtësi për fëmijë i cili papritmas vendos të qajë dhe për ta ngushëlluar, nëse muret e arenën është e lartë.

Gjithashtu fëmija i rritur në mënyrë të pavarur mund të ngjiten vorotyky në dhe jashtë arenës kur nëna ime mbaroi biznesin e tyre në kuzhinë dhe vjen në lojë e tij të preferuar. Gjerësia e rekomanduar portë e vrimë - rreth 70 inç. Vendosja arenën lojrave, të siguruar stabilitetin e strukturave, nëse është e nevojshme, i saktë dhe ngre këmbët, bllokohet rrota. Mos harroni se një nga argëtimit të fëmijëve më popullore - një arenë lëkundëse. Ju duhet të kujdeset për dizajne të papranueshmërisë perekydan dhe plagosje të fëmijëve. Ajo duhet gjithashtu të sigurojë që nuk ka qasje aty pranë krahun e rrezikshme për një mprehtë fëmijëve dhe prerjes artikujve dhe rrezikun e situatave të zjarrit.

Prodhuesit ofrojnë hipur muret anësore në formë të shkopinjve paralele, gratings dhe gjobë-meshed rrjeta të buta. Të gjitha këto harton kanë avantazhet dhe disavantazhet. Për shembull, përdorimi i shufrave paralele duhet të kontrolloni nëse janë apo jo kryetar i një fëmije të mbërthyer në mes, me dorezë ose këmbë duhet të kalojnë lirisht nëpër bare. Vendos të preferuar të fëmijëve "burg" është një fëmijë shumë i vogël wildly, veçanërisht për të shikuar në lojë - e keqe për të mos i formuar plotësisht fëmijën vizuale aparatit. Rrjetë butë i sigurt por nuk varem dhe mbron fëmijën nga rënie, e cila është duke u përpjekur të rritet këmbët.

Mos blej lapsa shumë ngjyra të ndritshme - një prani konstante në të do të bëjë fëmijën të perezbudzhenist tij dhe ndërprerje në gjumë, pushim dhe
ushqim. Është më mirë për të zgjedhur natyrore, hije natyrore, rërë, jeshile, dritë ngjyrë gri. Së fundi, i kushtoj vëmendje të fasteners sigurisë dhe vida. Pak arena kureshtar studiues duhet të mbrohen nga heq kapakun mundësinë dhe gëlltitje asgjë të paautorizuar. Të gjithë hardware duhet të jetë fshehur plating ose i mbuluar me shkronja kapitale të veçanta. OlgaW,


Dërgo ndoshta?%
81ta, komentet tuaja më poshtë!

Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!