Mbajnë aplikimin yndyrë të jashtëm


Bear - kafshë që ha gjithçka që konsumojnë shumëllojshmëri ushqimesh: milingonat, mish, arra, mjaltë, manaferrat, peshk. Ata t'i japë atij fuqinë dhe aftësinë e tij për të përshtatur veten në ushqim të tillë tregon se ajo është e themeluar mirë sistemin endokrin. Por jo të gjithë i energjisë vjen nga ushqimi e përdorur atë një herë, një pjesë e saj është e ruajtur si yndyrë për dimër. Yndyrë në atë kohë dhe filloi duke përdorur gjuetarët, dhe pas tyre, dhe magjistarët, secili me qëllim. Disa yndyrë ndihmuar të çizme i papërshkueshëm nga uji, dhe dikush për të trajtuar njerëzit. Për trajtimin e yndyrë korrur nga organet e brendshme vrarë vetëm egërsirat dhe menjëherë të shkrihen në një banjë me ujë.

Ky produkt kthehet zbehtë të verdhë ose e bardhë, e cila forcon në 6 gradë dhe bëhet një lëng në 30. Për shkak të faktit se ariu yndyrë të gjitha komponentët absorbuar me lehtësi nga trupi, ato depërtojnë në qelizë paprekur dhe mekanizëm të shkaktojë për rimëkëmbjen e saj. Kështu, trupi pastrohet në një kohë të shkurtër, të shëruar ulcerat dhe plagë, pezmatimi i organeve të shpërndarë, dhe në mënyrë të konsiderueshme rrit rezistencën ndaj sëmundjeve. Kjo është arsyeja pse yndyrë ariu dhe gjithmonë në kërkesa të mëdha, sepse nuk është një produkt mjekësor nga një numër të sëmundjeve të rënda dhe shpesh të pashërueshme. Akoma - ajo përmban shumë substanca të dobishme për njerëzit, elementet gjurme dhe vitamina (B1, B2, B4, B12) dhe vajra yndyrore, ku shtuara ndjeshëm përgjigje imune.


Që nga kohët e lashta, ajo është konsideruar si ilaç më të mirë popullore për tuberkulozin. Me të shëruar pothuajse të gjitha sëmundjet e frymëmarrjes (bronkit purulent, pneumoni), mëlçisë, stomakut (ulcerat, gastrit), zorrët. Yndyrë moshuarit ariu ndihmon ruajtjen e sistemit imunitar, rrit aktivitetin dhe në mënyrë të konsiderueshme pengon zhvillimin e sëmundjeve. Me shterimin e këtij yndyrë është i domosdoshëm, sepse në vlerën e tyre ushqyese është një ushqyesve të koncentrohen natyrore. Që nga kohët e lashta ata vënë këmbë mbi popullin dobët e të sëmurë, dhe gjatë luftës me plagët ndihmë zahoyuvaly. Në tajgë e vendasit Siberi rivendosjen forcë, duke përdorur topa me yndyrë ariu dhe bukë crumbs.

Përdorimi i mbajnë yndyrë, ndërsa duke marrë kimioterapia të mbrojtur të mëlçisë, por ajo nuk mund të përdoret në sëmundjet e traktit biliar. Por ne do të flasim me redaktorët e faqes sot mbajnë yndyrë, të përdorni atë për trajtim të jashtëm. Përdorimi në natyrë • Mënyra më e mirë trajton - mbajnë yndyrë, i përzier me Propolisi (1: 1). Por megjithatë, djegiet, plagët, morth në Siberi lëkurë lyhet Bear yndyrë pa shtesa në magazinë. Lehtësim i rëndësishëm për këtë vjen dy ditë. Me sukses trajtuar atë, ekzemë si të gjatë të pashëruara, plagë, skuqjen, diatez, kruarje alergjike.

• Kur ju kollë duhet të rubbed intensivisht në lëkurë dhe të mbyllë të pacientit para gjumit. • Për trajtimin e nyjeve duhet të përgatisë një krem ​​me yndyrë ariu (100 g), terpentinë (50 g), Aloe (50 g) dhe 8 pika të jodit. • Kur neurodermatitis ajo do të ndihmojë në qoftë se ju përzierje bearish yndyrë (20 g) të streptotsida tabletë. Pastaj shpifjeve dy herë në ditë për shërim. Përvoja tregon se është më mirë të mos lidhin zonën e prekur, si salcë rrit shërim. • Një përzierje e yndyrë nga streptotsidom gjithashtu efektive në trajtimin e hemorroide jashtme. • Kur përdorni ariu brendshme yndyrë për të lubrifikuar anusin.

Për ta bërë këtë, të ngrohur naftës në 30 gradë dhe të hyjë në shiringë. Ju gjithashtu mund të prerë të ngurta qiri të ftohtë ariu yndyrë. • Në Siberi porsalindur për të forcuar imunitetin vajos atë me dhjamë. • frakturë ata mund të fshij njollat ​​e lënduar. • Vaji i bazuar naftës dhe të aplikoni në vlon. Për ta bërë këtë, të ketë yndyrë duhet të jenë të përziera me lëng qepë (2: 1) dhe fshij ai vlon. • Në sëmundjet e nyjeve duhet të marrë një dush të nxehtë, fshij lëkurën dhe yndyra Bear ukutatysya batanije të ngrohtë. Bear yndyrë - një kozmetike shkëlqyer. Nuk është çudi ajo është përdorur për të përmirësuar pamjen e saj Cleopatra.

Ai është rrudhat shumë të efektshme, të dobishme për lëkurë të thatë në sezonin e ftohtë, dhe ndërvepron mirë me përbërësit e tjerë me origjinë natyrore, e cila i lejon atij për të marrë si bazë për ndonjë maskë ose krem. • Një yndyrat e fortë të ftohtë duhet të përballen me një shtresë e hollë e yndyrat për të paralajmëruar