Bear yndyrë përdorur në recetat e mjekësisë popullore


Në Rusi që nga kohët e lashta duke përdorur një ilaç natyror. Gjahtarët shkoi te nxisin dhe mbajnë lëkurët e përdorura për prodhimin e veshje, këpucë, izolimin për strehim. Me yndyrë të përgatitur ilaçe, të cilat trajtohen shumë sëmundjeve. vedmezhatyna çmuar veçanërisht në kohët e lashta. Arinjtë e mishit të ushqesh popullin kequshqyer, të sëmurë dhe të brishtë. Fat, bile përdoren për trajtimin e sëmundjeve të kafshëve. Le të mësojmë më shumë për këtë ilaç natyral në vend, flasin për yndyrë ariu përdorur në recetat e mjekësisë popullore me të. Si të dobishme yndyrë bearish? Ky produkt përmban një sasi të madhe të ushqyesve.

Përbërja e tij është triterpanovye glucosides - panoksozidy, paktiny, salominy. Kjo gjithashtu do të thotë një shumë të vajrave yndyrore, vitamina B1, B2, B4, B12, makro-dhe mikronutriente. Pasi brenda, ka një forcim të konsiderueshme të përgjigjet imunitare të trupit të njeriut. Pas 2-3 javësh të funksionit të zgjeruara të konsiderueshme të sistemit imun. Artikujt e përfshira në ariu yndyrë, lehtë dhe plotësisht të absorbohet nga trupi. Ata praktikisht i pandryshuar depërtojnë në qelizë, rivendosjen thelbin e dëmtuar, mekanizmi i riparimit të ADN-së restaurimit, rivendosjen performancën normal të gjitha sistemet dhe organet e trupit të njeriut.


Kjo natyrore, burimet natyrore mund në një kohë të shkurtër për të forcuar sistemin imunitar, dhe për këtë arsye trupi më të lehtë për të rezistuar depërtimin e patogjenëve. Ajo është përdorur në mjekësinë popullore për të trajtuar bronkit, plagëve purulent dhe ulcerat, sëmundje inflamatore. Kjo është një domosdoshmëri për të moshuarit për të parandaluar plakjen e parakohshme. Ajo është përdorur edhe si një profilaktik kundër një numri të madh të patologjive. Ariu Fat është konsideruar një mjet provuar efektive në trajtimin dhe parandalimin e pneumonia, tuberkulozi, sëmundje të mëlçisë dhe kancerit.

Ai gjithashtu përballen me ulçerë peptike, gastrit, pancreatitis dhe kolit. Me përdorim të rregullt, trup në një kohë të shkurtër është pastruar nga patogjene, pra, shpejt fillon shërim: burim absorbueshme e inflamacionit në bronke, mushkëritë të shëruar plagë, ulcerat. Akute, sëmundje kronike të mëlçisë dhe e mbron këtë trupin nga efektet e dëmshme të antibiotikëve dhe droga të tjera. Yndyrë dobishme për përdorim gjatë trajtimit me kimioterapi, e cila përdoret në trajtimin e kancerit. Ajo është përdorur edhe në fermentoobrazovaniya shkelje, ku kequshqyerjes.

Trajtim Recipes Aplikoni brenda: Për parandalimin e sëmundjeve të rriturit duhet të marrë yndyrë të kafshëve 1 tbsp. l. mëngjes dhe mbrëmje për gjysmë ore para ngrënies. Para se të marrë vaj duhet të përzihen me mjaltë në gjysmë. Mbani përzierje duhet të jetë në frigorifer. Jo mjaltë, yndyrë të pastër merr 1 Dess. l. (Më pak se 1/3) për pritjen. Në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të organeve të brendshme rriturit marrin 1-3 shekuj. l. me stomak bosh, 3 herë në ditë për 30 ditë. Pas trajtimit duhet të marrë një pushim për 1 muaj. Pas këtij trajtimi duhet të përsëritet edhe 1 ose 2 herë. Fëmijët kanë nevojë për të siguruar një mjet për të marrë parasysh peshën e tyre.

Me një masë të 40 kg -. 1 h L. një takim. Kur pesha e trupit mbi 40 kg - 1 Dess. l. një takim. Ju mund të përdorni një tjetër përdorim recetë e këtij produkti natyral: Shkrihet yndyrë në zjarr në një tigan, derdh të njëjtën sasi e qumështit të lopës freskët-së apo të dhisë është më e mirë, çdo gjë vlim. Një e ftohtë pak, pini pije të ngrohtë çdo ditë për 2 muaj. Së pari Merrni 1/8 filxhan në ditë, duke sjellë dozën gradualisht në një filxhan të tretë në ditë. Në këtë mënyrë, mbajnë yndyrë përdorur në trajtimin e tuberkulozit pulmonar, bronkit akut dhe kronik, astma, gripi, ftohjes. Fat përdorur në mjekësi në fazat e hershme të kancerit të mushkërive, ulcerat, gastrit, pancreatitis, kolit, lodhje.

Përdorimi i rregullt i këtij produkti në përmirëson potencë seksuale, normalizes aktivitetin e traktit gastrointestinal. Aplikoni nga jashtë: jashtmi ajo është përdorur si një kompresë, lyej lëkurën e prekur. Kur sëmundje të kyçeve
, dhimbje reumatike yndyrë rubbed në zonat e prekura. Efekti i këtij mjeti është rritur në masë të madhe pas dhomë ruse me avull, sauna ose vaskë të nxehtë me një të butë, ujë të pastër. Fat Bear efektive për plagët, ulcerat e lëkurës, abscese, inflamacion kafshuar nga kafshët dhe insektet. Ajo është përdorur për të trajtimin e shkurtime, plagët grisura, lëndimet sportive.

Ky produkt është vendosur mirë veten në trajtimin e fistulat, ulcerat lëkurës, ulcerat presion, zgjatura çara lëkurës shërimit. Për jashtme arush përdorimi yndyrë përshpejton rigjenerimin e indeve të dëmtuara në yndyrë të kafshëve depozitimit është një trajtim i njohur efektshme për sëmundje degjenerative disk, dhimbje të nervit shiatik, artrit, reumatizmi. Kjo sëmundjet profesionale e joints detarë, gjeologë, amatorë dhe profesionistë gjuetarët, peshkatarët, që të gjithë ata që puna e të cilit është e lidhur me temperatura të ulëta, dhoma me lagështirë, hipotermi përbashkët. Përkundër të gjitha pronat e shërimit, kjo do të thotë trajtim duhet të fillojë duke folur me mjekun tuaj.

Fat Bear ka contraindications, kështu që ajo duhet të përdoret me kujdes, dhe vetëm pas diagnozës. Kjo veçanërisht vlen për trajtimin e fëmijëve. Gjithashtu, duke e përdorur atë në trajtim, të jetë i sigurt për të ndjekur dozen. Cheers! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!