Jam, jam, jam me mollë


Ndoshta jo një vend nuk mund të paramendohet pa pemëve mollë. Për cirk mollë është pemët më të preferuar frutore, të cilat shpesh mund të gjenden në kopsht ose në kopsht, mbjellë rreth shtëpisë vendit. Bllokim Një arsye për këtë popullaritet mund të quhet një numër të madh të pjesëve që mund të gatuar me mollë. Për shembull, mollë mund turshi, turshi ose nuk ngjyhet. A jam, jam, jam me mollë mund të merret i tillë që vetëm kur ato formojnë të gjitha gishtat oblizhut. Ndër metodat e ndryshme të mollë korrje është edhe një në përdorim, të cilat mund të jam kuzhinier për pesë minuta.

Dëshironi të dini se si të gatuaj bllokim mollë në mënyrë të shpejtë? Për ta bërë këtë, për 1 kg mollë peeled dhe farës slot, vetëm 150-200 gram sheqer. Jam i përgatitur si më poshtë: mollë feta vendosur në një tenxhere dhe mbuluar me sheqer, atëherë jepni atyre të krijoj të paktën një orë, kështu që ishte e izoluar lëng. Për të përpunuar një shumë të shpejtë në lëvizje mund të ndezur herë pas here. Pasi nënvizoi lëng pan me mollë vënë në furrë për ngrohje të ulët dhe të sjellë një çiban. Në përzierje molle djegur nevojë të vazhdueshme nxitje.


Pas përmbajtja e pan vlim rreth 20 minuta ne mund të supozojmë se bllokim është gati. Atëherë ju mund të vazhdojë me zhvendosjen e saj në kavanoza qelqi dhe kapak aktuale mbylljes. Disavantazhi i vetëm i kësaj metode të mollëve korrje është paaftësia për të ruajtur këtë bllokim për një kohë të gjatë. Por një bllokim i mollëve për të dimrit është edhe i përshtatshëm! Një tjetër lloj i detalit të jetë gjithashtu ruajtje afatgjatë është bllokim morën metodën "gjallë", ku mollë rubbed në rende trashë dhe të përzier me sheqer në një raport të vëllimit të 1: 1. Para gatimit në këtë mënyrë Apple duhet të derdh mbi ujë të valë dhe pastaj fshij thatë.

Më shumë se të tjerët për këtë recetë varieteteve të dimrit të përshtatshme të mollëve që janë mjaft lëng dhe firma. Në "gjallë" ka metodë "thatë" e bllokim mollë gatim. Për të përgatitur bllokim këtë mënyrë ju per 1 kg mollë, ju do të duhet:. Sheqer - 300 g terren kanellë - 1 lugë citric acid - 5 vjet Recetë gatuar bllokim metodë "thatë" është: fara Apple hequr fole, atëherë ata janë të prerë në dy apo katër pjesë dhe uvaryuyutsya zgjidhje 65% e shurupit të sheqerit, atëherë ata duhet të lihen të mbush në shurup rreth 08:00. Pastaj të marrë nga pan dhe fruta dantella sheqer (në mënyrë ideale me sheqer pluhur) të përzier me kanellë dhe acid citric, përzierje mirë, dhe sheqer të tepërt duhet pastruar, dhe të thata në 40 - temperaturë shkallë në furrë ose në furrë, e cila duhet të transmetuar në mënyrë periodike) deri në Brenda 10:00.

Ruajtur një bllokim në një vend të thatë, në kuti rreshtim pergamenë. Nuk është një tjetër metodë e gatimit këtë bllokim: mollë mirë të qarta të bërthamës, prerë pastaj në feta të mëdha dhe të vendosur në një lëkurë fletë pjekje poshtë në një shtresë të vetme. Sheqer, acid limoni dhe përzierje kanellë dhe sasi e vogël e kësaj përzierje e mollës, pastaj të vënë ato në një furrë preheated 200 shkallë dhe e tharë për një orë. Pasi feta mollë thahet, ato duhet të hiqen nga furra, të ftohtë dhe të vënë në letër pergamenë apo ushqim petë të ngjyer më parë me sheqer.
Si e tillë, mollë të thata në temperaturë dhome edhe për 2 ditë.

Atëherë ju mund të jam paketuara në kuti magazinimit. Bllokim Që mollë gjithashtu mund të gatuaj bllokim. A nuk e di se si të gatuaj bllokim me mollë? Kjo nuk ka rëndësi! Për këtë qëllim, më përshtatet çdo lloj mollë thartë. Gem ndryshe nga bllokim mund të gatuaj në një kohë. Për ta bërë këtë, mollë, prerë në 2 ose 4 copa, lëkurë hequr, farë slot. Për të lobes nuk errësuar, ata duhet të mbajë për 20 minuta në ujë me acid limoni (1,2 g acid për 1 litër ujë). Pastaj grimcat duhet blanshyrovat ujë të valë, dhe vetëm atëherë, hot, përkthyer ato në një tas smalt. Gjithashtu, tenxhere duhet të shtoni 1 filxhan ujë dhe 1 kg (nëse mollë shumë thartë, pastaj 1,2 kg) e sheqerit për kilogram të mollë.

Pastaj pan me mollë duhet të sjellë një çiban dhe vlim për gjysmë ore. Për të përcaktuar nëse bllokim është gati, ju mund të pikoj atë në disk. Nëse rënie nuk është e rrodhi thickened shpejt, pastaj të përfundojë gatim dhe duhet të vazhdojë në të transfuzionit bllokim të nxehtë në kavanoza sterilizuar. Pas transfuzionit duhet dhënë bllokim për të ftohur, dhe pastaj banka mund të jenë të mbyllura duke përdorur letër pergamenë zvarrit me elastike. Rolling-kanaçe janë fakultative. Marmelatë Jam, jam mollë - është se ... Nga molla gjithashtu mund të gatuaj bllokim, ruajtjen e cila nuk do të bëjë probleme, edhe nëse ajo nuk është e pasterizuar.

Shprehur interes?! E pra ju tregojnë se si të gatuaj bllokim mollë! Rastësisht, jam - një salcë e ëmbël mollë, të ziera volumin fillestar të paktën një të tretën. Për të përgatitur 1 kg do të duhet 700-800 gram sheqer. Mollë larë prerë në feta dhe të vënë në një enë ku ajo do gatuaj bllokim, ka edhe të shtoni një gotë me ujë. E gjithë kjo në masë të gatuaj për rreth 10-20 minuta, derisa molla e tenderit. Në këtë formë ata lehtë mund të fshij nëpër një sitë. Trashë në masë përsëri sjellë një çiban, ajo është shtuar sheqer dhe atë të gjithë zier sa kohë që vëllimi origjinal i bllokim do të mbetet përafërsisht pjesa e tretë.

Gati të jam në një tjetër të nxehtë tretem bankat, por jo i mbyllur, dhe jap "pushim" për 1-2 ditë, duke rezultuar në një bllokim do pidsohnula kore. Vetëm pasi bankat e saj dukuri duhet të mbyllet kapele plastike. Well përgatitur një reçel, marmelatë dhe reçel me mollë? Tani prisni për dimër për të provoni! Pauline M.,