Banjot për duart dhe thonjtë në shtëpi


Duart e grave janë vazhdimisht në nevojë për kujdes dhe vëmendje. Ka shumë mjete të ndryshme për bukurinë dhe shëndetin e lëkurës, për të forcuar thonjtë. Ndër pikat kryesore të këtij shumëllojshmëri të banjot kozmetike që janë të lehtë për të përgatitur dhe mund të përdoren në shtëpi ndonjë grua. Këto fonde janë veçanërisht efektive kur ju duhet të shpejt të rregulluar lëkurës, kurë chapped ose zbutur punën e saj pas verës.
Por e gjithë kjo është e vërtetë në çdo kohë, sepse gratë duart duhet gjithmonë të ujdisur mirë, të denjë për admirim. Pra tani ju tregojnë se si për të bërë dush për thonjtë dhe duart në shtëpi.

Çfarë banjot për duart dhe thonjtë mund të bëhet në shtëpi? Recipes tabaka në shtëpi për thonjtë Këto banja janë shumë të dobishme për decoupling cuticle, të forcuar thonjtë, të parandaluar delamination. Ata janë shumë të efektshme, por ato duhet të përdoren rregullisht. Në tabaka përgatitura polish mund të shtoni disa pika vaj esencial që ju pëlqen, pak kripë deti për efekt të mirë. Calendula dhe mollë të freskëta lëng 2 tbsp. l. pounded lule Calendula thata pour 1 \ 2 tbsp. ujë, vlim, cool. Shto supë tendosura Neni 0,5. lëng të freskët molle, përzierje mirë të gjithë.


Dip gishtat në vaskë në supë thonjtë krejtësisht të mbuluar, shpenzojnë 15-20 procedurën minuta. Me hala Mix 1 tbsp. l sprigs copëtuar e eukalipt, hala pishe sa më shumë, derdh një gotë me ujë të ftohtë, kuzhinier për ngrohje të ulët për 20 minuta. Atëherë të mbuluar me një peshqir, le të qëndrojë për një tjetër 15 minuta. Strain, një gishtave të ulëta infuzion për 20 minuta. Nga nenexhik 2 tbsp. l. Gjethet e thata karamele mente pour 1 tbsp. ujë të vluar, të përfundojë, të lënë për 15 minuta. Strain, mbani gishtat infuzion tuaj për 10-15 minuta. Me ujë mineral, çaj, lëng i lakër 2 tbsp. l. çaj i fortë brewed, hedh në një gotë. Shtoni gjysmë gotë me lëng të freskët lakër, shtoni ujë mineral.

Kridhem në këtë thonjtë e banjës për 20 minuta. Bimeve medicinale në shtëpi gjithashtu mund të përgatisë një dush të mrekullueshme për forcimin e thonjve me herbs. Për ta bërë këtë, përzierje 1 tbsp. l. vazhdimësisë thatë bari, nenexhik, të mbushur ato me 1 tbsp. ujë të vluar, të mbuluar, të lënë për 5 minuta. Dip gishtave tuaj në infuzion të ngrohtë, të mbajë për 10 minuta. Kamomil dhe birrë 1 lugë gjelle. l. lule kamomil thata derdh birrë të nxehtë (1 në.). Mbajë mbi nje banjo me uje në nxehtësi të ulët për 15 minuta. Pastaj tendosje, cool, dip thonjtë tuaj në infuzion për 15 minuta. Pas procedurë obsushit duart peshqir të butë, aplikoni një krem ​​ushqyes.

Banja për duart Banjot për duart dhe zbutur lëkurën, duke e bërë atë të butë, prej kadifeje. Ato kanë efekte anti-inflamatore, të nxitur shërimin e mëngjesit të vogla, scratches dhe të çara. Për të përafërt, chapped Mix lëkurë sasi të barabartë të hirrë, lakër turshi. Mbajë duart në këtë zgjidhje për 5-10 min., Pastaj pije me ujë të ngrohtë, me kujdes fshij me një peshqir, aplikoni një krem ​​ushqyes. Nga abrasions, të çara në lëkurën e duarve duarve Kjo ndihmon dush me niseshte. Holluar në një litër ujë në temperaturë dhome 1 lugë gjelle. l. niseshte, dorë të ulët mbrapa për 10 minuta. Ju gjithashtu mund të mbajë duart në supë flaxseed.

Për Llokoçis përafërt të lëkurës në 1 litër ujë (ujë të ngrohtë deri pak). 1 ch. L. nashatyya, 1 tbsp. l. glicerinë. Të gjitha përzierje mirë, të mbajë duart në zgjidhje për 5-10 minuta. Për thatë, lëkurë roztriskalasya Hidh 1 tbsp. l. liri dy gota me ujë të nxehtë. Potomyty e lehtë për të ngrohur për 15 minuta. Lejoni të ftohtë, dip duart në vaskë për 10 minuta. Pas procedurës, duart nuk e pije. Vetëm çik ato me një peshqir të butë. Kundër djersitje të pëllëmbët e duarve të përgatitur këtë dush për duart në shtëpi nuk është e vështirë. Mix 1 tbsp. natyror musht molle uthull, 1 litër. ujë, 1 ch. l. kripë, 1 tbsp. zierje e leh lisi.

Mix, të bëjë procedurën e përditshme, duke rënë duart e tij në zgjidhjen për 10-15 minuta. Tani që ju e dini se si për të bërë banjë në shtëpi për thonjtë dhe duart. Ata nuk kërkojnë shumë kohë dhe kosto. Në qoftë se ju përdorni ato rregullisht, ata janë të përkryer moisturize lëkurës, për të forcuar thonjtë do të bëjë duart tuaja të bukur dhe të mirë-ruajtur. Ajo që ka rëndësi është se procesi i produkteve të kujdesit të ju sjellë kënaqësi. Fat të mirë! Svetlana,