Pronat e shërimit lëng panxhar


Pothuajse të gjithë do lëngje të freskëta. Edhe pse, natyrisht, preferencë i jepet zakonisht në lëngje frutash dhe manaferrat. Por si pjesë e lëng perimesh të paktën, dhe shpesh më e dobishme për të substancave të njeriut. Kjo vlen plotësisht për të tillë popullor me amvise perime - panxhar kuqe. Njerëzit nënvlerësojnë atë, shumë nga përdorimi i lëngut të freskët të panxhar të para merren mendtë. Por kjo ndodh nga keqpërdorimi dhe është e këshillueshme për të përdorur view mënyrën dhe përpiqen të përziejnë atë me të tjerët. Panxhar ka një masë të karakteristikave të dobishme, duke i dhënë trupit efektin më të favorshme shëruese.

Që nga ky mjek natyror gjithmonë në dorë dhe i gatshëm për të na ndihmuar, le të mësojnë më shumë për lëng panxhar, pronat medicinale të panxhar. Përbërja biokimike e lëng panxhar Rrënjët panxhar mund të ruhen për një kohë të gjatë, perime të përballueshme për shkak se pronat terapeutike me lëng panxhar mund të përdoret gjatë gjithë vitit. Nga rruga, panxhar lë jo më pak të dobishme, që përmban të njëjtin grup të ushqyesve si rrënjët, kështu që nuk do të hedhin ata larg dhe të përdorin në gatim dietë të shijshme supë. Fresh pije të para panxhar përmban sasi të larta të pektin që mund të mbrojnë trupin nga veprimi negativ, shkatërrues të metaleve të rënda dhe radionuclides.


Pektin gjithashtu të parandaluar zhvillimin e mikroorganizmave të dëmshme në traktin e tretjes, të ndihmojë në eliminimin e kolesterolit të keq. Ajo është gjithashtu një përmbajtje të lartë të komponimeve të azotike, kryesisht proteinat, aminoacidet. Prania e Betaine në përbërjen e saj, nxit formimin e choline, e cila ka veprim protyvosklerotycheskym pengon depozitimin e yndyrës në organet e brendshme, duke përfshirë të mëlçisë. Derivat i substancës choline - acetilkolinës është i përfshirë në kryerjen impulset nervore. Një nga karakteristikat më të dobishme lëng panxhar të freskët - aftësinë për të përmirësuar cilësinë e gjakut, në formimin e qelizave të kuqe të gjakut.

Gjithashtu, ai përmban 50% natrium dhe vetëm 5% kalcium. Ky raport është ideale për ruajtjen solubility e kalciumit. Është e nevojshme për të hequr inorganike depozitat kalcium muret e enëve të gjakut. Kjo shtyrje është për shkak të përdorimit të ushqimit të gatuar dhe të shkaktojë tension të lartë, shkaku zemër.
Lëng panxhar përmban një anëtarësi prej 20% klorid kaliumi 8%. Këto elemente të siguruar funksionimin normal të të gjitha funksioneve fiziologjike të trupit, pastroni mëlçinë, veshkat, fshikëz e tëmthit, dhe stimulojnë sistemin limfatik. Ai gjithashtu përmban celulozë, pektin, vitamina, pak carotene (provitamin A), acide organike, hekur, bakër, magnez, mangan, fosfor dhe jod.

Në cilat sëmundje duhet të përdoret lëng panxhar? Lëng panxhar, pronat medicinale e të lashtave rrënjë janë përdorur gjerësisht në mjekësi. Të marrë e tij në sëmundje të ndryshme të traktit gastrointestinal, mëlçisë dhe tëmthit. Shpëlaj me grykët dhimbje të fytit, hundës varrosur në një të ftohtë, sinusit, inflamacion hundës ndryshme. Me përdorim të rregullt promovon gurëve të tëmthit shpërbërjes formuar, heq depozitat inorganike kalcium, të depozituara në muret e enëve të gjakut, pastron trupin e urinës. Kohët e fundit, lëng panxhar është përdorur gjithnjë e më shumë si një mjet për të ndalur zhvillimin e kancerit.

Prandaj, ajo është këshilluar për të përdorur trajtimin dhe parandalimin e kancerit. Si të aplikoni lëng të freskët panxhar për të trajtuar Sëmundjet? Për të pastruar trupin e kripë slags mpiksjen mukozë, mëlçisë dhe traktin biliar duhet të marrë një përzierje e lëngjeve të karrota, panxhar dhe kastravec në një raport prej 1: 1: 1. Ajo duhet të mbahet mend se lëng të freskët panxhar ka veprim të fuqishëm spastrimit, kështu që ajo duhet të pini jo më shumë se gjysmën e një gotë në pritje. Lëng panxhar, vetitë e përbërësve të tij mund të përdoret për të trajtuar Sëmundjet të tjera. Por në të njëjtën kohë ajo duhet të jetë i holluar lëngje të lashtat të tjera rrënjë.

A këtë fillim të shëruar, alergji, varfëri, sëmundje të tëmthit, hipertension, sëmundje fungale, sëmundje të zemrës, kapsllëk, trashje, përdhes, prostatitis. Kur ata kanë nevojë për të pirë një përzierje e lëngjeve të karrota, panxhar, kastravec në një raport prej 10: 3: 3. Pini një koktej duhet të jetë një gjysmë filxhan mes të ngrënies të paktën 3 herë në ditë. Contraindication Lëng panxhar dhe ajo përmban acid oxalic, kështu që përdorimi i tyre duhet të jetë i kufizuar në praninë e gurëve në veshka, sëmundjet e fshikëzës, çrregullime metabolike. Të gjithë të tjerët duhet të pini pije panxhar në sasi të vogla. Për të shmangur marramendje, vjellje, për të shmangur veprime të fuqishme pastrimi pas përdorimit, përzierje me lëngje të tjera vegjetale (mollë kosi, karrota, lakër turshi).

Cheers! Svetlana,