Panxhar si një bimë medicinale


Panxhar egra ngrënë në 1-2 mijëvjeçarit BC. Së pari hëngri vetëm gjethet dhe rrënjët janë përdorur për qëllime mjeksore. Në 10-11 shekuj ai ishte i njohur si Kievan Rus. Ndoshta jo të gjithë e di se panxhar zakonshme perime ka veti të konsiderueshme terapeutike. Por panxhar si bimët mjekësore të përdorura në të gjitha kohërat dhe në vende të ndryshme. Po mjek Hipokrati, i cili besohet të trajtimit të panxhar bimore, i emëruar lëng pacientët e saj për një shërim të shpejtë. Mjekët Kievan Rus gjithashtu këshillohen të përdorin lëng panxhar për zgjidhjen e tumoreve, trajtimin e sëmundjeve të mushkërive, presionin e ulët të gjakut dhe të ndaluar gjakderdhje.

1. Përshkrimi i centralit. Panxhar - Root dyvjeçar barishte me fusiform trashë thickened ose cilindrike rrënjë-rrënjë. Bimore është klasifikuar si familje Amaranth. Në vitin e parë e formuar rozetë e lë dhe rrënjë me lëng mishi, nga rozë në ngjyrë vjollcë-violet. Në vitin e dytë të bimëve lulëzuar formuar arratisje, të cilat formuan fara. Rrjedhin është zakonisht i drejtë dhe i degëzuar. Gjethet janë zgjatur-eliptike, të mëdha, petiolate. Lulet janë të gjelbër, në formë pesë-anetare, ulem bunches e 2-5. Fruta është odnosemyannye arra. Blossoms panxhar në qershor-korrik, frutat piqen në gusht-shtator.


2. Kur bimë është e zakonshme. Lloje të tilla të panxhar vijnë nga panxhar egra në rritje në Indi dhe në Lindjen e Largët, e cila ngrënë edhe për një kohë të gjatë. Përmendja e parë e shkruar e panxhar përkasin Babiloni dhe Mesdhe, ku ajo është përdorur jo vetëm si një perime, por edhe si një bimë medicinale ka veti medicinale. Deri në fillim të epokës sonë forma kulturore doli rrënjë panxhar. Panxhar sot janë rritur kudo, në çdo kontinent, dhe madje edhe në veri i largët. Udhëheqës në mbjelljen dhe vjeljen e panxhar është Ukraina. Ajo edukuar në kopshte e fusha, për nxjerrjen dhe sheqer si një perime. 3. Si të shumohen.

Mbillet fara panxhar në tokën me lagështi nga fundi i prillit deri në mesin e qershorit. Kjo tokë duhet të ngrohet në 4 ° C. Shkallë mund të dëmtojë ngrirjen e -3 ° C. Temperatura optimale për rritjen dhe zhvillimin e bimëve 15-25 ° C. Ajo është kultivuar si një ushqim, sheqer dhe foragjere kulture. 4. Prokurimi i lëndëve të para dhe ruajtje. Panxhar Clean fillojë pas gjethet thahen dhe pozhovknut. Panxhar nuk pëlqen acar. Rrënjët e saj nxjerrë nga toka të ngrijë pak në -2 ° C. Kjo është korrur nga fundi i gushtit deri në mesin e shtatorit. Kur korrje panxhar - nuk duhet të dëmtojë rrënjët sepse atëherë ata nuk do të vazhdojnë.

Krye në mbledhjen janë të prerë në një distancë prej 1-2 cm nga rrënja. Për të bookmark perimet rrënjë e dimrit duhet të jetë e thatë dhe të marrë dhe për të hequr të dëmtuara. Panxhar dyqan në kutitë, peresypavshy rërë ose tallash. Ajo mund të ruajë dhe pjesa më e madhe, por atëherë ajo herë pas here të këputur. Dyqan bodrum rrënjë panxhar në lagështi të ulët. Temperatura e mirë për ruajtjen nga 1 deri 3 ° C. Kështu panxhar mund të ruhet deri korrave tjetër. 5. Përbërja kimike e bimëve medicinale. Gjethet dhe rrënjët e panxhar përmbajnë proteina, fibra, sheqerna, yndyrna, ngjyra, karbohidratet, disaccharides, minerale, vitamina A, PP, E, B1, B2, B3, B5, B6, B9 Askorbik dhe acid folik.

Minerale: kalcium, jod, hekur, kobalt, kalium, magnez, zink, fosfor. 6. Përdorimi i bimëve medicinale në mjekësi. Panxhar është përdorur në trajtimin e kolitit spastik, hyperthyroidism, ateroskleroza, çrregullime kardiovaskulare. Lëng panxhar përdorur në trajtimin e sëmundjeve të mushkërive, angina, menopauza, anemise, djegiet dhe plagëve. Efekti i saj terapeutik shfaqet ndërsa pacienti merr panxhar ilaçe. Prandaj, panxhar të trajtimit pa pushim, dhe të paktën gjashtë muaj. Panxhar shquar që ruan shërimin e saj të mahnitshme në çdo formë. Dhe ju mund të përdorni atë papërpunuara, të ziera, zier, i kripur, marinovanovannom dhe pjekur.

Lë shpesh shkoni për salads. Nga Root përgatitur salads, appetizers, supave, desserts. Pronat e shërimit të panxhar kanë kohë që janë përdorur në mjekësinë popullore për trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të ndryshme: - antioksidantë - për parandalimin e kancerit; - Hekuri dhe B vitamina B - për trajtimin dhe parandalimin e anemisë; / - Fosfori dhe zinku - për të parandaluar rakit tek fëmijët; - Antiseptik, ndihmon trajtimin e sëmundjeve infektive, zhvillimin e anti-patogjen microflora zorrëve dhe stomakut, dezinfektoj dhe të pastër gojën, të përmirësojë gjendjen e microflora lëkurës.

- Panxhar është përdorur për të trajtimin e ekzemë, tensionin e lartë, gurët në veshka, diabet; - Rrënjët e freskëta të prerë, lëng të freskët panxhar ose gjethe pure shëruar plagët; - Panxhar zier, e përdorur rregullisht agjërimi përmirëson peristaltikės dhe normalizuar tretje; Panxhar është përdorur për të trajtuar ulcerat, ethe, sëmundjet e enëve limfatike. Panxhar si një diuretik dhe analgjezik.
Ajo i ndihmon me kapsllëk, lëng dhe rrënjët ziera - brenda dhe jashtë supë panxhar duke bërë enemas. Në veçanti duhet theksuar efektin terapeutik të lëng të freskët panxhar në qelizat e kancerit.

Megjithatë, nuk ka lëng panxhar pasteurized apo të ziera panxhar - pronat e mëposhtme nuk janë. Lëng është përdorur për anemi, hipertension, rritje excitability, inflamacion të mushkërive. 7. efekt terapeutik i medikamentit në bimë panxhar trup. Panxhar jep një laksativ, diuretik dhe gjakut formimin. Ai përmirëson metabolizmin yndyrë, i dobishëm në presionin e lartë të gjakut, ndihmon në largimin e radionuclides nga trupi. Ajo aktivizon metabolizmin në trashje dhe ndalimin e funksionit të tiroides. Diarre. Anthocyanins përmirësuar metabolizmin, duke rezultuar në kolesterol normal të gjakut, të nxitur thithjen e vitaminës C kanë një veti të theksuara anti-kancer.

Prania e vitaminës B9 në buryatsi parandalon sëmundjet e zemrës, ndihmon prodhimin e hemoglobinës, duke parandaluar leukimi dhe anemi. Për shkak të panxhar në acid folik, ajo ka veti anti-plakje që nxisin krijimin e qelizave të reja. Një tjetër element i rëndësishëm i përtëritje - atë të kuarc, është shumë e dobishme për lëkurë të mirë të shëndetshme, arteriet, eshtrat. Panxhar ndihmon njerëzit që vuajnë nga obeziteti dhe mbajtjen e lëngjeve në trup. Ajo pastron veshkat, mëlçisë, gjak, duke ulur aciditetin e trupit. Kjo perime stimulon trurin tonë, eliminon toksina që kanë akumuluar në trup, duke ruajtur shëndetin e mirë mendor, parandalon plakjen e parakohshme.

Panxhar mund të thuhet të ju tregojë për gjendjen e përgjithshme të traktit gastrointestinal. Për këtë Test: të marrë 2 lugë lëng të freskët. Nëse urina juaj panxhar zabarvylasya në ngjyrë, kjo do të thotë se traktit gastrointestinal është në gjendje të keqe. Pra, ju keni nevojë për të kuruar atë, por në rrjedhën e trajtimit për të kryer testin përsëri dhe përsëri ... dhe kripëra kobalt të kalciumit të nevojshme për sintezën e baktereve të zorrëve shumë trupin e vitaminës B12, e cila rregullon metabolizmin dhe energjisë shpërndarjen e nevojshme. Hekuri përfshira në panxhar, është e dobishme për trupin tonë për hematopoiesis normale. jod e permbajtur e dobishme në trajtimin e aterosklerozës.

Në shumë pektin, të cilat ndihmojnë trupin eliminimin e toksinave. Magnezi ndihmon për të ulur tensionin e lartë të gjakut. Celuloza, limoni, tartaric, malic, laktik dhe acide të tjera dhe substancave azotike, të normalizohen tretje. betanin, nuk formojnë tumore, ndihmon në thithjen e proteinave bimore dhe shtazore të përfshira në formimin e choline, e cila mbron qelizat nga mëlçisë yndyrore, dhe përmirëson performancën. 8. Metodat e përdorimit të bimëve mjekësore. Veçanërisht përdorur gjerësisht për qëllime medicinale bimore lëng panxhar. Pini ajo duhet të jetë një e katërta e një orë para se të hahet ngrohur pak, por jo më shumë se 600 ml në ditë.

Panxhar me anginë. Hekura 1 filxhan panxhar të papërpunuara, shtoni uthull 1 lugë gjelle, përzierje këmbëngulin, pastaj shtrydh. Pastaj gargarë. Në 1 filxhan lëng shtoni 1 tbsp. l. mjaltë, përzierje mirë. Kjo përzierje pije fyt 6 herë në ditë, atëherë të pijshëm atë. Ftohjet lëng panxhar. 2 teaspoons lëng panxhar përzier me 1 lugë çaji mjaltë. Përzierje rezultuar ishte futur 4-5 herë në ditë në çdo vrimë hunde 5 pika. Lëng panxhar me pneumoni, bronkit, sëmundje të veshkave, pleurit. Pini atë dy herë në ditë për 0,5 gota për 20-30 minuta para ngrënies. Lëng panxhar për të përmirësuar metabolizmin, anemi dhe si një agjent forcim.

Mix panxhar të barabartë, karrota dhe lëng rrepkë. Panxhar hipertensionit lëng. Pini lëng panxhar tri herë gjatë ditës gjysmë një filxhan para ngrënies. Nëse doni efekt terapeutik është zgjeruar më tej, pastaj shtoni një lëng të vogël mjaltë. Lëng panxhar inflamacion të lëkurës, ulcerat, plagët. Yndyrat plagë të pashëruara, plagët, si dhe lëng të lëkurës inflamacion panxhar. Panxhar me cholecystitis. Panxhar Peel, të prera në feta, të mbuluar me ujë dhe ziej derisa trashet supë (sa do të shurupit). Merrni një filxhan çerek tri herë gjatë ditës për ushqim. Panxhar hepatit lëng. 100 ml lëng, të përhapur ujin gjysmë të zier.

Merrni 2 herë në ditë, pas ngrënies. Lëng panxhar kur të ftohtë. Shpëlaj supë panxhar hundë. 9. Kundërindikimet për përdorimin e panxhar. Panxhar i gatuar kundërindikuar etj
dhe diabeti, gastrit me aciditet të lëng stomakut, me diarre, gurët në veshka, në urinë alkaline. Mos e dëshirueshme vuajnë hyperthyroidism, në të cilën gjaku dhe jod kështu tepërt.