Panxhar për boshllëqet recetë dimrit


Një rol shumë të rëndësishëm në dietën tonë luan rrënjët. Kjo karrota, majdanoz, parsnips, selino, rrepka, rrepa dhe rrepka. Ata kanë shumë substanca të dobishme për njerëzit, minerale dhe vitamina. Është e vështirë të imagjinohet tryezën tonë pa një të pjatave të shijshme dhe të shëndetshme me rrënjët. Sidomos pa panxhar. A është e mundur për të gatuaj borscht vërtetë ukrainas salcë pa të! Gjithashtu ju mund të gatuaj shumë appetizers shijshme, salads, dressings. Përveç gjithë kësaj i shijshëm mund të përgatiten paraprakisht dhe dimër nuk shqetësojë për çfarë të gatuaj për darkë apo diçka befas erdhi për të ushqyer të ftuarit.

Disa receta interesante copa shtëpi e panxhar unë dua të ndaj me ne në artikull mbi "panxhar kuqe për dimër:. Boshllëqet recetë" Lugë gjelle panxhar kuqe ne tren gjatë gjithë vitit. Mjeshtre e kripur, turshi, i konservuar. Fresh gjeth verë, lë gatuaj lehta borschyk shijshme. Ushqyesve të saj jeshile, vitamina, madje më shumë se në rrënjët. Për të përgatitur supë vjetor të dimrit, verë mund të prerë gjeth dhe gjethe të freskëta të rinj, shpëlarje tërësisht nën ujë të rrjedhshëm, e thatë në një peshqir, pres. Pastaj u përhap me enë gjelbër plastike dhe ngrirje në frigorifer.


Dhe tani, të përpiqen për të gatuaj ruan të ndryshme të bëra vetë për dimër me panxhar të freskëta në këtë recetë e lehtë: Panxhar kuqe turshi për dimër Për ta shpërndaj këtë copë doli recetë e shijshme, më mirë të përgatisë atë me panxhar të kuq, pa vija të bardha, ringlets. Root zhvishem, pije dhe prerë në peta ose blloqe. Fort fus të gjithë në kovë smalt ose fuçi, por jo në krye. Përgatitja shëllirë: shkrihet e kripë në ujë të pastër. Në 10 litra. Merrni 400 g. Të kripës. Tani pour shëllirë tank me panxhar. Në krye të vë një rreth prej druri, apo një pjatë të mallrave.

Dërgo thartuar për 10 ditë në temperaturën e dhomës. Ajo së pari do të formohet shkumë, e cila duhet të hiqet. Gjithashtu shpesh pije me rrethin e pastër të ujit me ngarkesë. Kur procesi i fermentimit ndalesa, të vënë në enë magazinimit në një vend të freskët. Në akull ose në bodrum. Ju mund të vënë në ballkon (nëse dimër). Nëse kjo nuk është e mundur për disa arsye, të përhapur rostiçeri tuaj në një kavanoz qelqi, të mbuluar, ngrij.
Panxhar turshi mund të përdoret në dimër për borscht, dhe me shëllirë jashtë krijoj shkëlqyer. Kvas recetë: Për këtë recetë shkon pije freskuese të madh.

Ai përmban shumë minerale, kështu që është e dobishme për të pirë në mëngjes pas një fun-mbushur pushime. Për të përgatitur atë, të holluar panxhar shëllirë ujë të pastër në sasi të barabarta, shtoni pak sheqer (në shije), e vënë në një vend të ngrohtë për 2-3 ditë. Pastaj derdh në shishe, në mënyrë të vendosur të forcojë kapak, hiqni frigorifer për një tjetër 2 ditë. Çdo gjë është gati për të krijoj. Nga rruga, nëse ju papritmas përfunduan paste domate dhe të kandiduar në dyqan një herë, shëllirë panxhar krejtësisht të zëvendësojë atë kur gatim enët djegëse të ndryshme, salcat, ata mund ta plotësoni me rrikë integruar. Meze perime për dimër Përgatitja e panxhar kuqe, piper i ëmbël, qepë.

Këto perime të marrë një shumë të barabartë. Merrni domate në gjysmë. Por hudhër, majdanoz, kopër, kripë, sheqer, të marrë sa më shumë që ju duhet për shije. Perimet të pastër, pije, obsushit. Panxhar prerë në shirita gjobë apo fshij në rende të veçantë për salads Korean gatim. Onions pres, grij domate, speca prerë në kube të vogla. Shtrydh hudhër përmes shtypit. Në një tas të thellë me një fund të trashë derdh vaj perimesh, shtoni panxhar, domate, saute, pastaj ziej për ngrohje të ulët për 15 minuta. Polt shtoni speca, qepë, ziej një tjetër 10 minuta.

Pastaj shtoni hudhër, majdanoz, sheqer, kripë, kuzhinier për një tjetër 10 minuta. Tani ajo vë mbi bankave steril prosterylyzuyte 15 minuta, roll. Kjo sallatë është një "shkop magjik" i vërtetë në dimër. Ajo mund të përhapet në një fetë bukë dhe që ju të merrni një mëngjes të madh. Ju mund të paraqisni si një meze të lehtë me makarona të nxehtë dhe mund të përdoret si salcë për supë. Ajo rezulton shumë e shijshme, provoni atë vetë. Paraardhësit tanë panxhar vlerësuar për shijen e saj dhe pronat e dobishme. Për më tepër, ajo ndihmon të normalizuar metabolizmin yndyrë, dhe në këtë mënyrë është një produkt dietetike. Mundohuni të përgatitur për detalit panxhar dimrit duke përdorur këto receta.

Ata janë të lehtë për të përgatitur, e shijshme dhe të shëndetshme. Dhe kostoja e perimeve nuk është e lartë. Ju bëftë mirë! Svetlana,