Bursit trajtim bërryl për Shtëpinë e Popullit


i quajtur inflamacion bursit që është një synovial qese të përbashkët. Ai është shoqëruar me formimin dhe akumulimin e lëngjeve në to - të lëngshme formuar gjatë inflamacionit që përmban proteina dhe gjakut elemente. Bursit të përbashkët bërryl karakterizohet nga dhimbje të forta, kufizime në lëvizje, ënjtje dhe sjell shumë siklet personin e sëmurë. Më shumë bursit bërryl: Trajtimi i mjeteve juridike popullore në shtëpi, ne do të ju them në faqen tonë të internetit. Bursit dalluar kurs klinik. Ata mund të jenë akute, subakut, kronike, formë relapsing. Ata janë të ndarë gjithashtu në natyrën e patogjen, specifike, jo specifik, pa mikrobe, i lëngshëm, purulent, hemorragjike bursit infektuar.

Pse ka bërryl bursit? Shkaku i bursit akute, shpesh ndodh lëndim (blanë, plagë të konsumuarit) dhe infeksionit të çanta synovial mikroorganizmave piogjen (vlon, xhevairi, osteomielit, plagë krevat). Bursit kronik shfaqet si pasojë e acarim të zgjatur të përbashkët bërryl. Simptomet, shenjat pamja bursit Simptomë kryesore është ënjtje e dhimbshme, puffiness rreth (rreth) e përbashkët. Ajo është mjaft elastik dhe i mirë duket dallueshėm. Përveç kësaj, një person përvojat dobësi të përgjithshme, mungesë të energjisë. Ndoshta ethe, nyje dhimbshme të shtrënguar, dobët funksionon.


Kur purulent bursit temperatura bërryl mund të rritet në 40 gradë, ka një ënjtje e fortë në vendin e shkatërrimit të përbashkët, duke ndryshuar ngjyrën e lëkurës. Në formën kronike e bursit nuk është aq e theksuar. Ënjtje rreth përbashkët të dhimbshme nuk është aq e dhimbshme sa forma akute, të përbashkët ruan performancën e saj të plotë. Kur sëmundja duhet të merret me trajtimin e duhur. Përndryshe, sasia e lëngjeve në zgavrën e qeseve të përbashkëta është duke u rritur në mënyrë dramatike, dhe kjo mund të rezultojë në lëngun e mbushur zgavrën cistike. Metodat e trajtimit bërryl bursit Kur dhimbje dhe ënjtje të përbashkët bërryl duhet të kontaktoni mjekun tuaj.


Mjeku do të bëjë një provim, gjasa për të bërë një qese birë zgavër të instaluar inflamacion. Në bazë të përcaktimit të diagnozës së saktë, trajtimi i hershëm është projektuar duke përdorur drogë dhe procedurat që përshkruajnë një mjek të ndryshme. Si për të trajtuar bursit mjetet juridike popullore bërryl? Unë propozoj për të përdorur disa receta popullore, më efektive dhe popullore: Para se të shkojnë në shtrat, të prerë feta hollë e tubers patate të para. T'i bëjë ata të përplasnin në x / pëlhurë, të përfundojë të përbashkët të dhimbshme. Në krye të përfundojë celofan apo kapem film, uteplyte leshi përfundojë shall.

Kompresë të lënë gjatë natës. Një natë më pas, të bëjë të njëjtën paketë, por me panxhar të para integruar. Në natën e tretë - me lakër copëtuar imët. Një tigan të thatë ngrohjes kupën 1/3 e sheqerit, pour atë në një qese prej liri dhe bashkëngjitni të përbashkët i lënduar, të përfundojë filmin, shall leshi, pin fashë. Kompresë të lënë gjatë natës. * Përgatitja e një infuzion e fara selino për të ndihmuar në lehtësimin inflamacion, forcimin e imunitetit: Hidh 1 tbsp. l. fara 1 tbsp. ujë të valë. Cover, mbyllur, le të qëndrojë disa orë. Strain, pini 1 tbsp. 2 herë në ditë.

Trajtimi vazhdoi për të paktën 14 ditë. Këtu është një tjetër ilaç shumë efektiv popullore për të trajtuar bursit: Plotësoni '10 Propolisi 1/3 filxhan vodka të mirë. Një shishe e ardhme tretësirë ​​zakuporte fort, hiqni një vend të errët për 5 ditë. Pastaj bëni një locion në të përbashkët të dhimbshme derisa të zhduket ënjtje dhe ënjtje. * Rezultatet e shkëlqyera janë të marra nga një ilaç popullore: Vendoseni në një kovë smalt të freskëta, hala e gjelbër, pemë apo pishe twigs të vogla, kone. Hidh gjithë me ujë, vlim kazan përdorur. Atëherë të mbuluar fort, kovë zakutayte i infuzion batanije të ngrohtë, le të krijoj 12:00.

Pastaj tendosje infuzion përmes një kullesë ose napë, shtoni ujë vaske. Për më tepër, uji nuk duhet të jetë shumë e nxehtë. Merrni këtë banjë për të paktën 20 minuta. Gjatë procedurës, të pushojnë, të përpiqet të marrë të ngrohtë. Aplikimi Këto bathtubs të paktën 2-3 herë në javë, inflamacion të përbashkët së shpejti do të kalojë. Nga rruga, ky dush me hala të dobishme për trajtimin e ndonjë nyje, jo vetëm bërryl. Por të jenë të kujdesshëm! Trajtimet tradicionale, si dhe drogat mund të kenë një numër të contraindications. Prandaj, të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj nëse ju përdorni ato. Cheers!

Svetlana,