Bronkit, dhimbje të fytit, trajtim pneumoni për Popullit


Tani pranverë oborr, trupi ynë është dobësuar pas një dimri të gjatë, kështu që secili nga ne shumë lehtë mund të marr ndonjë të ftohtë. Më e zakonshme në këtë kohë të bronkit dhe pneumoni, dhe ankesave të shpeshta të dhimbje të fytit. Rreth asaj se si për të përmirësuar statusin tuaj në këto Sëmundjet njohur mjekësi popullore. Pra, çfarë duhet të bëj në qoftë se ju mundi bronkit, dhimbje të fytit, trajtimin e pneumonisë të mjeteve juridike popullore ne përshkruaj këtë faqe interneti sot. Trajtimi i mjeteve juridike popullore kur një dhimbje të fytit • ndarëse arra copëtuar gjelbër dhe 1 lugë gjelle e papërpunuara të derdh një gotë të ngrohtë zier ujë. Për përzierje, shtoni 1 tbsp.

lugë mjaltë të freskët. Mix mirë. Përzierje rezultuar është përdorur për të shpëlarë gryka 5-6 herë në ditë. • Merrni 1 lule bli pjesë, 2 pjesë nga lisi leh, gjysmë një lugë çaji mjaltë. Të gjitha përzierje mes një gjysmë dhe derdh një gotë me ujë të zier. Përzierje shpëlarje gojën dhe fytin çdo 02:00. • një pintë ujë të valë i hedh një lugë gjelle e leh lisi. Cook rreth ngrohjes ulët për gjysmë ore në një tenxhere me një kapak të shtrënguar mbyllur. Hiq nga të nxehtit, të lënë për 2 orë. Supë gatuar pije në fyt çdo 02:00. • 1ch.l. grimcuar Anise Brew frutash 250 mg ujë të valë dhe le të ulen për 1/3 ore.


Tendosje. Do të thotë brenda e 1/4 filxhan tri herë në ditë për gjysmë ore para një vakt. • Shtrydh gjethet e lëng 100ml Kalanchoe dhe përzierje me 125 ml ujë të ngrohtë. Përdorimi zgjidhje të përgatitur për shpëlarje gojën dhe fytin 6-10 minuta disa herë në ditë. • Merrni lakër gjethe të freskëta, mos harroni të zbutur pamjen e tyre dhe lëng. Atyre të bashkëngjitni fyt fjalë forcojë dhe do ta lidhë një fashë në leckë të lartë leshi. Compress ndryshim çdo 02:00. Trajtimi i mjeteve juridike popullore bronkit • lëng Shtrydh 15ml e lë aloe, kujdes përzierje me 100g gjalpë, patë 100g dhjamë derri ose mish derri, 100 g mjaltë dhe 50 gram kakao.

Përzierje brenda 1st.l. së bashku me një gotë të nxehtë qumësht dy herë në ditë, në mëngjes dhe para gjumit. • 500 gram qepë copëtuar, përzierje me 400 g sheqer, 50 g mjaltë, 1 litër ujë. Rezultuar cilësi të vënë 03:00 kuzhinier për ngrohje të ulët. Atëherë hiqni pan nga ngrohjes, cool, tendosje dhe derdh në një shishe qelqi. Supë të marrë në 1st.l. 5 herë në ditë. • Një lugë çaji rigon krijoj 250 mg ujë të vluar, të lënë të mbush për 2 h. Infuzion ha 250 mg tri herë në ditë menjëherë para se vakt. • Kur bronkit përgatitur koleksionin e mëposhtme: barin moçali, buds thupër, gjethe dhe hithër barishte rigon në një raport prej 4-1-2-1.

Të gjitha komponentët bluaj dhe përzierje mirë. 2 lugë mbledhjen gatuar derdh 500 ml fllad ujë të ziera dhe kuzhinier për 10 minuta. për ngrohje të ulët. Atëherë hiqni lëngun e mishit nga të nxehtit dhe të lënë të mbush për gjysmë ore. Tendosje. Remedy Merrni 1/3 filxhan 3 herë në ditë menjëherë pas një vakt. • Në 1. Shto 1st.l. nxehtë qumësht mjaltë dhe një majë e kripë. Me kujdes llokoçis dhe pini. • Shto një gotë qumësht një lugë gjelle e lë copëtuar urtë dhe çiban në një enë të mbyllur fort. Pastaj hiqni nga të nxehtit, tendosje qumështin dhe vlim përsëri. Qumësht pije të nxehtë para se të krevat.

Trajtimi i mjeteve juridike popullore pneumonia • Në pjesët Mix barabarta të lëng aloe freskët, proshutë dhe mjaltë. Mjete të gatshme të marrin 1 h. L. dy herë në ditë, pas ngrënies. • 100 gram rrush të thatë ose mish i grirë copëtuar, derdh 250 mg e ujit, vend, çiban dhe kuzhinier për 10 minuta në ngrohje të ulët.
Pastaj hiqni, shtrydh dhe tendosje përmes rrush napë. Supë të marrë në 1st.l. tri herë në ditë menjëherë pas ngrënies. • Merrni 1. lugë të thata fruta purple derdh 250 mg ujë të valë dhe të lënë për 20 minuta. Infuzion i 250 mg hani nxehtë dy herë në ditë. • 1 lugë gjelle sherbelë derdh një gotë vodka, infused për 5-6 ditë në një, të errët vend të freskët, të errët.

Mos harroni të shkundur tretësirë ​​përditshme. Ilaç Merrni 1H. l. 4 herë në ditë (ju mund të pini ujë). • Mix së bashku së bashku 1h. l. Calendula lule, kamomil dhe Wort Shën Gjonit. Hidh përzierje me 2 gota ujë të valë, të lënë të mbush për 2 h., Çrregullim. Infuzion të marrë një filxhan së tretë tri herë në ditë. • Merrni 1 filxhan husks tërshërë, 2 lugë gjalpë, 1 litër qumësht të ftohtë dhe 5 lugë mjaltë. Oats Shpëlaj nën ujë të ngrohtë të rrjedhshëm dhe të mbuluar me qumësht. Vendos në ngrohjes ulët, çiban dhe kuzhinier për gjysmë ore. Pastaj hiqni nga ngrohjes, tendosje, shtoni gjalpë dhe mjaltë, përzierje mirë.

Gati për t'u përdorur mjet për të bërë brenda natës. Mos harroni se trajtimi ilaçeve tradicionale duhet të fillojë pas lejen e mjekut. Ajo tregon se si të kombinohen ato me fjalë magjike atyre trajtim. Rinat Abdrahimov,