Bronkit në fëmijët - mjetet juridike popullore


Inflamacion në rrugët e frymëmarrjes quhet bronkit. Kjo është një nga sëmundjet më të shpeshta të rrugëve të frymëmarrjes, që është një parakusht për një sëmundje më serioze nëse nuk trajtohet. Më shpesh vuajnë nga bronkiti, natyrisht, duhanpirësve, por mund të merrni të sëmurë dhe kushdo. Le të flasim për se "bronkit në fëmijët -. Mjetet juridike popullore" Llojet e bronkit Ka dy forma: akute dhe kronike. Në dëmtim kronik bronkit ndodhin elementet strukturore të mureve të indeve të bronke dhe mushkëri. Nga ana tjetër, forma akute siguron një rritje dramatike në bronkiale që nga vasodilatation ndodh për shkak të fluksit të lartë të gjakut.

Emri është quajtur kështu për shkak të bronkitit të mushkërive - bronke. Dhimbje barku në mushkëri ngushtoj ato dhe të krijojë pengesa për largimin e mukusit jashtë. Ky person është duke pasur probleme të frymëmarrjes. Shkaku i viruseve bronkit janë të njëjta si në ARI dhe gripit. Thithja e gazeve korrozive, substancat toksike, pirja e duhanit gjithashtu kontribuojnë në zhvillimin e sëmundjes. Astma dhe zgavër sinusit hundës shpesh prodhon komplikime në bronke. Gjatë epidemive të dimrit të bronkit dhe infeksione janë të zakonshme. Simptomat ftohjet identike, artikull fyt, rritjen e lodhje, dhimbje koke, fillon kollë e thatë, e cila varion nga pështymë lagësht.


Kur drejtimin dhe ethe të rënda. Ku lehtësim nuk vjen, dhe të zgjeruara - një mjek duhet të emërojë një x-ray hetim të zonën e gjoksit për të parandaluar ndërlikim serioz të bronkit akut - pneumoni. Bronkit pengues është diagnostikuar në fëmijët, kur duke dëgjuar për të dëgjuar wheezing thatë dhe fishkëllimë nxjerr frymë. Kushti periodikisht si kollë të rënda gradualisht zvogëlohet me temperatura dhe gjendjen e përgjithshme të fëmijës. A nuk shërohet brenda një muaji të quajtur zgjatur zakonisht shkakton komplikime në vesh apo hundë. Në mënyrë që të mos prishin drogë imunitetit fëmijë dhe jo për të mbjellë mëlçinë dhe veshkat rekomandoj duke përdorur Mjetet juridike popullore : Rrush i thatë janë zgjidhje e shkëlqyer për bronkit dhe pneumoni në kombinim me ilaçe të tjera.

Ne kemi nevojë për të bërë një zierje është përgatitur nga 100 g rrush të thatë, grimcuar në një mulli mishit, vlim 250 gram ujë për 10 minuta. Me kujdes të shtrydh dhe tendosje. Pini disa herë gjatë ditës. Qepë mjaltë dhe uthull. 1 filxhan qepë pure dhe plotëso atë me një filxhan çerek e uthull, shtoni 250g mjaltë, llokoçis derisa gjendje të qetë. Përdorni një lugë çaji çdo gjysmë ore. Cakto kollitet, bronkit dhe fytit. Lëng i zi rrepkë me mjaltë. Tërësisht lani radishes të mesme, lëvozhgë, hekura, shtrydh lëng. Proporcionet e 200 gram mjaltë mbi litra kat me lëng. Pini 2 lugë para ngrënies, dhe 30 për të fjetur. Ju merrni fletë mjedër dhe manaferrat thata, çel bli dhe plak, gjethe copëtuar urtë dhe të gjitha të përziera në pjesë të barabarta.

Në 2 gota ujë të valë 2 tablespoons shtuar tarifë. Mbush për një orë. Para se të shkojnë në shtrat pije të nxehtë. Ajo është përdorur si një expectorant dhe bronkit bën të dalë djersë, ftohjet. Ne trajtimin e bronkit akut ofrojë objektet e mëposhtme: * Root aguliçe medicinale të marrë një zierje për litër të ujit të vluar shtoni 30-40 g. Pini një gjysmë gotë 3 herë në ditë. Ju mund të merrni në një koktej me një zierje e kulpër ri në pjesë të barabarta. Kjo është bërë në mënyrë për të qetësuar një kollë të fortë. Ashtu si një barishte e mirë anti-inflamator dhe expectorant duhet të përpiqet knotweed (nyjë-zog).

I përgatitur supë në 20 g barishte 200 g ujë të valë. Pini 3 herë në ditë para ushqimit për 20 minuta. Për një efekt më të fuqishëm të përzier me lëng mishi dhe nënën e moshuar dhe njerka në pjesë të barabarta. * Nëna Supë dhe njerka duhet të merret si një antipiretik, expectorant dhe bën të dalë djersë. Në 10 g barishte 200 g ujë të valë. Pini çdo 2:00 2-3 lugë. Gjithashtu edhe të ndihmojë ngjesh në gjoks e tortës apo gjethe të freskëta. Ju mund të bëni lëng dhe përzierje në një raport prej 1 deri 4. Prano si bronkit kronik 30-40 pika. * Root elfwort. Shumë popullor dhe efektive anti-inflamator dhe expectorant.

Bëni çaj me mjaltë 1 filxhan 20g mashtruar 3 herë në ditë. Ju mund të bëni një tretësirë, si do të ketë erë të pakëndshme më pak vodka për 100 g ose 25 g rrënjë të alkoolit. Pini 25 pika 3 herë në ditë. Shumë shpesh, për fat të keq, duket bronkit në fëmijë si një komplikacion i zahvoryuv respiratore akute