Badger trajtim yndyrat e bronkitit te fëmijët dhe të rriturit


Vjeshtë dhe pranverë janë të njohur - sezonin e ftohjet, por ata zakonisht vijnë me një kollë dhe bronkit. Natyrisht, dikur sëmundje fillon të ndihet, kemi drejtuar në farmaci afërt, kavanoza e ruajtura dhe kutitë - pilula, pluhurat, shurupe. Por jo të gjithë e dinë në lidhje me ilaç i mrekullueshëm për të gjetur shpëtoj bronkit - mërzit yndyrë. Trajtimi i bronkit mërzit yndyrë përdorur që nga kohërat e lashta. Ajo mund të shërohet me sukses edhe forma të vjetëruara e sëmundjes, shpejtësi e shërimit nga ftohjet. Kjo nënkupton edhe efektiv në trajtimin e tuberkulozit.

Ekspertëve mjekësi tradicionale ofron një shumëllojshmëri të recetave për trajtim. Zakonisht këto infusions, decoctions, pluhurat e bimëve. Por sot ne do të përqëndrohet në baldosa yndyrë trajtojnë bronkit ato në fëmijët dhe të rriturit. Kjo sëmundje ka një fokus të sezonale, jep një shumë probleme për të rriturit dhe fëmijët. Ai fillon zakonisht me të ftohtit të butë, pastaj gradualisht bashkohet asaj kollë e thatë, e cila më vonë u bë hysterically, e dhimbshme. Pastaj zakonisht rrit temperaturën e trupit, rrit rraskapitje. Nëse koha trajtim fillim, pasi që kollë kohë bëhet e lagësht, gjendja e pacientit përmirëson, atëherë shërim ndodh.


Periudha akute e sëmundjes është 3-4 ditë. Por nëse sëmundja trajtohet gabimisht apo proces sëmundje të drejtuar bronkit mund të fitojë kronike, i cili është i mbushur me komplikacione të rënda. Njerëz pronat e yndyrë baldose përdorur për të trajtuar bronkit për mbi 150 vjet. Ky produkt është zhytur plotësisht nga trupi i njeriut, gjaku furnizon ushqyesve dhe vitaminat. Kjo përmirëson metabolizmin e proteinave, imunitet. Ky produkt përdoret jashtme dhe të brendshme, në formën e fërkimit. Për të hequr qafe erë, shije të veçantë, yndyrë mund të pini një zierje e hips u rrit, kap një copë çokollatë.

Përgatitja e një shtëpi me bazë të thjeshtë Badger drogës naftës për të trajtuar ftohjet, kollë e zgjatur, bronkit, Shkrihet në një banjë me ujë 4. l. yndyrë, 100 gram gjalpë natyrore. Shtoje 1 tjegull e thyer e çokollatë e errët, derdh 6 h. L. pluhur kakao. Kur të gjithë përzierje është e qetë, përzierje mirë, cool. Chocolate shpifjeve gjalpë në bukë, pijnë me çaj sanduiç tri herë në ditë. Ju mund të përgatisë ilaçe në recetat e mëposhtme: * 3. l. baldosa yndyrë përzier me 1 tbsp. l. mjaltë natyral gëlqere. Mjalti mund të zëvendësohet me bllokim shtëpi Blackcurrant.

Kjo do të thotë të hani 1 tbsp. l. jo më shumë se 3 herë në ditë. Shkrihet në një banjë me ujë nën-xham yndyrë mërzit nutryanoho. Kur ajo ka ftohur pak, shtoni 2 tbsp. l. lëng i freskët aloe, llokoçis, derdh në një kavanoz qelqi. Merrni këtë ilaç 1 tbsp. l. para se të krevat, me një sasi të vogël të qumështit të nxehtë të zier. Shitore në frigorifer. Ky trajtim do të lehtësojë edhe bronkit vjetër disa ditë. Në fazën akute të sëmundjes trajtimi i bronkit te fëmijët Borsuchym yndyrë (pas 10 vjetësh) duhet të japë rrugën për 1 -. 1.5 orë L. jo më shumë se 3 herë në ditë, fëmijët deri në 10 vjet - gjysmë një lugë çaji.

Duhet të trajtohen për 2 javë, edhe në qoftë se nuk ka simptoma nuk janë të sigurt në vetvete. Nga sëmundje kronike mund të humbni në këtë mënyrë. Brenda 2 javësh nga një dozë e fondeve duhet të përdoret 3 herë në ditë, dhe gjashtë javë të ardhshme - 2 herë (në mëngjes dhe gjumit). Fëmijët shumë të vogla bëjnë paketat më të mirë të mërzit yndyrë, fshij prapa dhe gjoks. Atëherë të jetë i sigurt për të veshin rroba të ngrohta, me kujdes të përfundojë fëmijën, të vënë në shtrat. Badger yndyrë për fëmijë me bronkit mund të përdoret për parandalimin e sëmundjes, dhe për të parandaluar pectoris, dhe në të vërtetë, ftohjet.

Kjo është bërë e mirë në pranverë dhe në vjeshtë. Duke marrë doza të vogla të drogave të bazuar në këtë produkt mund të forcojë sistemin imunitar, të rritur rezistencën ndaj infeksioneve të ndryshme virale. Cheers! Svetlana,