Badger pronat yndyrë medicinale, përfitimet


Pronat medicinale e baldosa yndyrë njohur që nga kohërat e lashta.
Shkenca ka provuar se ajo është kafshë të egra kanë tendencë për të grumbulluar yndyrë në shumën e tyre të madhe të ushqyesve. Fat Badger është një nga më të mrekullueshme e mjekësisë tradicionale. Pra pronat shëruese baldosa yndyrë e produkteve natyrore janë përdorur gjerësisht për të trajtuar Sëmundjet dhe si një agjent forcim. Në fakt Ai përfshin një gamë të tërë të substancave të ndryshme (minerale, substanca biologjikisht aktive) të cilat grumbullohen kafshët përmes dimrit dhe janë një burim i pushtetit në fillim të pranverës. Falë tyre, ajo ndihmon në shërimin e njerëzve me shumë Sëmundjet.

Struktura e mërzit yndyrë përfshijnë: • polyunsaturated acide yndyrore. Ata nuk janë të sintetizuara në trupin e njeriut, por për të marrë në të me ushqim. Nëse trupi është një mungesë të linoleik dhe acidet linolenic, ka një përgjigje që është akumulimi i "kolesterolit të keq" në muret e enëve të gjakut. Acidet yndyrore polyunsaturated minimizuar inflamacion, përmirësuar të ushqyerit e indeve. Acid oleik redukton rritjen e tumoreve malinje dhe ka efekte të dobishme për metabolizmin. • Vitamina A. Nëpërmjet saj përmirëson strukturën e flokëve, lëkurës dhe thonjve.


Procesi i plakjes frenohet. Kjo është një masë e shkëlqyer parandaluese në luftën kundër tumoreve malinje. • B vitamina burim universal të energjisë që mbështet funksionimin e organizmit, integritetit të saj dhe ekuilibër. Efekte të dobishme në sistemin riprodhues të femrës, rregullon ekuilibrin hormonal të trupit. • Minerale. Ato kontribuojnë në forcimin e përgjithshëm. Badger yndyrë - përfitimet e përdorimit të tij Badger yndyrë ul inflamimin e trupit, riparime të dëmtuara qelizat dhe indet, forcon sistemin imunitar. Ai redukton formimin e pllakatë në enët e gjakut dhe pengon depozitimin e tyre.

Yndyrë Badger dhe pronat e saj medicinale rekomanduar për këto raste: • Kur ftohjet për të rivendosur mbrojtjet e trupit. • Pas pësimit të një sëmundje të rëndë si një fonde shtesë imunostimulues. • Me rritjen e nervozizëm, çrregullime neuropsikiatrike dhe lodhje lodhje të përgjithshme. • Kur sëmundje respiratore të tilla si bronkit, pneumoni, tuberkulozi pulmonar. • Kur kanceri i mushkërive në fillim. • Në mukozale të ashpër të dëmtojë lëkurën. • Në sëmundjeve të traktit urinar dhe traktit urinar. • akut dhe sëmundjet kronike të traktit gastrointestinal - gastrit, ulcera, kolit.

• Në sëmundjet e sistemit të qarkullimit të gjakut dhe kardiovaskular - sulm në zemër, goditje, sëmundje koronare të zemrës, atherosclerosis. • Për trajtimin e semundjeve te kyceve - ishias, osteoporozën, artritit. • Në sëmundjet e venave. • kollë gjoks në fëmijët inkurajohen sallo pesë këmbë. • Në qëllime kozmetike si maska ​​për lëkurë të rrudhë dhe përmirësimin e personit me ngjyra, të parandaluar plakjen e lëkurës. Badger yndyrë duhet të blejnë vetëm nga farmacitë për të shmangur fakes. Ruajtur atë në një vend të errët, të ftohtë, të errët. Të rriturit për përmirësimin e imunitetit mund të merret prophylactically Badger yndyrë një lugë gjelle tri herë në ditë para ushqimit dhe fëmijët mbi 6 vjet e një lugë çaji.

Përfitimet e mërzit yndyrë përveç parandalimin e sëmundjes në faktin se ajo në mënyrë të përkryer plotëson vetitë e tij themelore të trajtimit të tyre. Por se baldosa yndyrë trupi ndjeu shëndet i mirë dhe ai nuk ka dhënë atij dëmin para se të aplikoni të rekomandoj konsultuar me mjekun tuaj. Contraindication Ka disa contraindications ndalon baldosa yndyrë. Mos e përdorni atë për të mëlçisë, pankreasit dhe lëndimet e traktit biliar në. Përveç kësaj, nuk mund të jetë alergjik ndaj barit në formën e skuqjen e lëkurës dhe kruarje, dhe në raste të rënda, ata janë urtikaria, të përzier, të vjella, diarre, dhe madje Angioedema.

Mos e merrni atë dhe fëmijët më të vegjël se 6 vjet. Megjithatë, ky kufizim mund të hiqet me mjekun individualisht. Në emërimin Badger fëmijët yndyrë duhet të kontrolloni reagimin ndaj trupit të tij. Për ta bërë këtë, aplikoni një sasi të vogël të ilaçeve në vend bërryl dhe të presin për një kohë. Nëse asnjë nga
minylosya, kjo do të thotë se trupi zakonisht merr yndyrë dhe mund të përdoret nga jashtë. Për të testuar oral pranojë 1/4 tsp dhe të shikojnë reagimin e 2-3 orë. Pastaj merr sa më shumë që 2-3 orë dhe prisni. Atëherë mund të nxjerrë konkluzione. Anna