Badger përdorimi yndyrë, contraindications


Në ditët e vjetër, kur ka pasur një shumëllojshmëri e tillë e drogës, antibiotikët, njerëz shpëtohen natyrën. Ishte mjetet juridike natyrore të ndihmojë për të mbijetuar, për të hequr qafe të sëmundjes dhe për të ruajtur shëndetin. Healers tradicionale, magjistarët krijojnë mënyra të reja për të trajtuar Sëmundjet, mbajtur receta e tyre dhe të kaluar në të brezave të rinj. Kështu, kohët tona kanë ardhur për të trajtuar sëmundjet e recetave të vjetra duke përdorur Badger yndyrë. Kafshë të shëndoshë në përgjithësi konsiderohet si një nga mjetet më efektive. Por Borsuk gjithmonë kishte një marrëdhënie të veçantë. Me rroba të kafshëve lesh qepje të ngrohtë, dorashka dhe këpucë, dhe yndyra të përdorura për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme.

Në pronat e dobishme e këtij produkti për të cilën sëmundje mund të shërohet nga ajo, dhe si të përdorin atë, unë do t'ju them në faqen tonë të internetit në një artikull mbi përdorimin baldosa yndyrë, contraindications. Si të dobishme yndyrë baldosa? Ky produkt përmban të gjitha të nevojshme për organizmin normale të funksionimit. Për shembull, ajo gjeti acidet yndyrore polyunsaturated. Këto substanca të vlefshme rritur imunitetin, të mbështetur mbrojtjet e trupit. Ato mbrojnë qelizat nga shkatërrimi, duke ndihmuar njerëzit të mbajtur të shëndetshëm deri në moshën e vjetër. Për shembull, oleik, metabolizmi acid linoleik në trupin organizimin, pengojnë rritjen e qelizave të kancerit.


Prandaj, përdorimi i edhe sasi të vogla të këtij produkti 2-3 herë në javë, është e dobishme për shkatërrimin e kolesterolit të keq në gjak. Ky ilaç popullore parandalon formimin e pllakatë në muret e enëve të gjakut, ul inflamimin dhe siguron qelizat e pushtetit të indeve të trupit. Badger yndyrë përmban sasi të mëdha të vitaminës A. Prandaj, është një mënyrë e shkëlqyer për të parandaluar sëmundje kronike të veshkave, sëmundjet e kancerit të mushkërive. Produkt efekt i dobishëm për flokët, lëkurën dhe thonjtë. të përfshira në vitamina yndyrë B janë veçanërisht të dobishme për gratë. Falë tyre, baldosa yndyrë stimulon të gjitha proceset jetësore, përmirëson metabolizmin, rikthen ekuilibrin hormonal.

Ai gjithashtu përmban shumë minerale të dobishme, kështu që është e dobishme për të përdorur të gjitha, të rriturit dhe fëmijët. Pronat e shërimit të baldosa yndyrë Produkti është përdorur si një tonik, imuniteti, agjent anti-inflamator. Ajo përshpejton shërimin plagë, dëmtimin e lëkurës dhe parandalon zhvillimin e arteriosklerozës. Kur përdoret Badger yndyrë gjitha ushqyesve nga ajo shpejt në gjak dhe të zhytur plotësisht. Kjo aktivizon sistemin imunitar, rrit rezistencën e trupit ndaj sëmundjeve infektive, përshpejton metabolizmin e proteinave dhe mikrobet ekzistuese në trup të vdesin. Ajo gjithashtu normalizes traktin gastrointestinal.

Proceset inflamatore atje zhduken, sistemi fillon të punojë siç duhet. Përveç kësaj, rrit tonin e trupit, përmirësimin e performancës njerëzore. Kur aplikoni gjendjen e produktit më të lehtë të pacientëve, dhe disa janë shëruar nga sëmundja. Për shembull, në mushkëritë e asthmatics trajtohet dhe madje edhe duhanpirësve të rënda. Fat trajton bronkit. Fëmijët që marrin atë më të kollë disa ditë, trupi i tyre bëhet më e fortë, më të fortë, të shëndetshëm. Yndyrë baldosa Aplikimi në mjekësinë tradicionale Trajtimi i ftohtë të përbashkët, kollë kollë të fortë, ftohjet e përdorur trajtim Borsuchym yndyrë.

Nëse fëmija i sëmurë në kohën e gjumit duhet të fshij gjoksin e tij, mbrapa dhe këmbët. Pastaj ju duhet të vishen e foshnjës çorape të ngrohtë, pizhame, të mbuluara me një batanije të ngrohtë. Njëkohësisht duhet të jepet yndyrë tek 1 h. L. gjysmë ore para ngrënies. Trajtimi duhet të vazhdojë për të paktën një javë, edhe në qoftë përmirësim ndodhur para. Të rriturit duhet të përdorin këtë mjet, si dhe fëmijët jo vetëm të hani një lugë çaji dhe 1 lugë gjelle. l. përpara se të hahet. Sëmundjet e lëkurës yndyrë baldosa është përdorur për të trajtimin e sëmundjeve të lëkurës si psoriasis. Ata gjithashtu të trajtuar djegiet, plagë, abrasions. Pak ngrohur yndyrë yndyrat dëmtuar lëkurën 4-5 herë në ditë.

Për të përmirësuar sistemin imunitar, veçanërisht tek fëmijët, produkt përzierje e mjaltë bletë natyrore, shtoni nucleoli grimcuar arre, kaloi përmes një mulli mishit rrush, kajsi të thata. Të gjitha komponentët marrë 100 g Store përzierje në frigorifer. Dit
Le puse 1 h. L. në ditë për të rriturit 1 tbsp. l. Kundërindikimet për mërzit yndyrë Produkti nuk duhet të konsumuar në prani të skuqjet alergjike, dermatit. Përdorimi i kundërindikuar e yndyrë në acarimin e sëmundjeve të mëlçisë, fshikëz fshikëz e tëmthit, dhe përmes intolerancës individuale. Gjithashtu mos japë rrugën për fëmijët deri në 7 vjet. Në këtë rast, kërkon konsultim paraprak me pediatrin.

Në trajtimin e sëmundjeve të rënda Borsuchym yndyrë, bronkit, pleurit, pneumoni, tuberkulozin, përdorur atë vetëm si një zëvendësues për trajtimin primar mjekësor. Aplikimi baldosa yndyrë dhe contraindications për përdorimin e saj, diskutoni me mjekun tuaj. Cheers! Svetlana,


Lini, ju lutem, komentet tuaja?%
BDizhe! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!