Badger yndyrë të përdorura në bronkit


Sëmundjet e Ftohtë mund të na kapin në befasi pavarësisht të sezonit. Ndonjëherë hipotermi konvencionale mund të jetë e mjaftueshme për të trokas një njeri me linjat e gjata. Fyt ashpër, dhimbje koke, kollë dhe rrufë i bezdisshëm - i mërzitur dhe i shtyrë në shtrat. Jo opsioni më i mirë do të ishte për të lëvizur dhimbje të fytit ose bronkit në këmbët e tij. Në një periudhë më të gjatë rehabilitimi është i mbushur me komplikime të ndryshme. Dhe, si rezultat, simptomat e para të ftohtë të përbashkët ne nxitojnë në farmaci afërt për kuti medicinale ngjyrë dhe kavanoza. Në fakt, në trajtimin e infeksioneve të zakonshme të ftohtë mjaft e mundshme për të bërë me anë të mjekësisë tradicionale.

Për shumë shekuj ajo kishte grumbulluar një shumë dhe të gjithë mund të gjeni diçka që do të Atij. Duke përdorur këto receta, ju do të privojë jo vetëm trupin tuaj nga efektet e dëmshme të kimisë farmaceutike, por edhe të përshpejtojë shërimin. Bronkit është quajtur një nga sëmundjet më të zakonshme që mund të ndikojnë në mënyrë të barabartë të rriturit dhe fëmijët. Ajo fillon hundë zakonisht butë hundët dhe dobësi të butë, dhe shpejt kthehet hysterically kollë me zë të lartë, karakterin e thatë. Ka një rritje në temperaturën e trupit, dhe përkeqësimin e gjendjes së përgjithshme. Periudha akute të sëmundjes zakonisht zgjat për katër ditë.


Nëse koha për të ndërmarrë veprime, ne mund të arrijmë rimëkëmbjen në një javë. Por ky parashikim është i mundur vetëm nëse qasja në kohë të plotë për trajtimin e kësaj sëmundjeje. Në mjekësi popullore bankë derrkuc ka shumë mënyra për të trajtuar bronkit. Kjo infusions, decoctions, tinktura, pije fasha. Në këtë artikull ne do të flasim për mërzit yndyrë të përdorur në trajtimin bronkit për këtë sëmundje. Badger yndyrë - kjo drogë është shumë popullor në receta e mjekësisë tradicionale. Efektiviteti i saj ka kohë që njihet dhe punonjësit e shëndetësisë. Një gamë e gjerë e aplikacionet mërzit yndyrë mund të shpjegohet lehtë me faktin se trupi i njeriut përdor atë tërësisht.


Ajo na ofron vitamina të ndryshme dhe minerale. Ajo përbëhet nga acide organike dhe sende të tjera të dobishme. Konsumi i yndyrë baldosa ndihmon në përmirësimin e sistemit imunitar dhe stabilizimin shkëmbimin e proteinave. Si të aplikoni Badger yndyrë bronkit? Ne trajtimin e bronkitit badger yndyrës mund të përdoret për të rëndë dhe oral. Të qetë nga një pak shije shumë të veçantë, ajo është e rekomanduar për të pirë barishte ose hips, ose shkop kallam karamele. Bazuar yndyrë baldosa mund të gatuaj një ilaç shtëpi që është efektive për të rriturit dhe fëmijët.

Për atë, ju do të duhet përbërësit e mëposhtme: tjegull e çokollatë e errët të zakonshëm, tetë teaspoons e baldosa yndyrë, gjashtë teaspoons e pluhur kakao dhe njëqind gram gjalpë të freskët. Mbi të gjitha ne duhet të shkrihen disa yndyrë dhe vaj, pastaj shtoni ato çokollatë të imët nakryshenyy. Llokoçis deri crumbs tretur çokollatë dhe pastaj Vendos kakao. Set enë të freskët. Përzierje rezultuar të mund të përdoret si sanduiçe gjalpë tri herë në ditë. Një tjetër opsion është përzierja drogë tre pjesë baldosa yndyrë dhe një pjesë mjaltë (më e mirë për të përdorur gëlqere natyrore).

Me kujdes vymishayte përbërësit dhe pi ashtu si recetë e fundit. Mjalti mund të zëvendësojë nevrikosur me currants sheqerit. Shkrihet në një banjë me ujë filxhan i paplotë yndyrë baldosa. Vmishayte atij dy lugë pluhur kakao, dhe pas përzierje ka ftohur pak - shtoni një filxhan çerek i të shtrydhur lëng e aloe. Me kujdes llokoçis, derdh në një enë qelqi në frigorifer dhe për të hequr. Është e rekomanduar për të marrë një lugë para krevat, duke pirë qumësht të nxehtë. Kur ju merrni në kohë kanë filluar bronkit mund të shërohet në disa ditë. Ky mjet mund të përdoret gjithashtu për të trajtuar ftohjet e tjera.

Për të përballuar me bronkit akut, të marrë dy teaspoons e ilaçeve tri herë në ditë. Fëmijët dozë - 0,5-1 lugë. Merrni atë me stomak bosh ose më të mirë disa orë pas ngrënë, pirë qumësht të ngrohtë në të njëjtën kohë. Përsëriteni pranimin në shërim të plotë. Në formën kronike të bronkit regjim pak më ndryshe. Së pari dy javë baldosa yndyrë duhet të konsumohen tre herë në ditë, dhe muaj të ardhshëm dhe një e gjysmë - dy herë në ditë. Fëmijët e vegjël mund të rubbed në mjet mbrapa dhe gjoks para gjumit. Të jetë i sigurt për të përfunduar fëmijën ngrohtë kështu që ai propotiv më mirë. Mjekësisë tradicionale rekomandon përdorimin e yndyrë baldosa për parandalimin e ftohjet dhe sëmundjet virale.

Për këtë është e nevojshme të pranojë stinët e ftohta dhe pranverë. Mos harroni se parandalimi i sëmundjes është shumë më e lehtë se sa trajtimi i saj. Catherine