Hog trajtim mitër bar në gjinekologji


Grass Hog mitër - është përkrahëse e grave. Për shkak se ajo është një diuretik, biodegradable, rivendosjen dhe veprim dezinfektues, ajo në mënyrë efektive ndihmon për të trajtuar sëmundjet e grave inflamator dhe mund të ndihmojë për të konceptoj.
Përveç kësaj, Hog mitër në mënyrë efektive trajton sëmundjet e traktit gastrointestinal. Çfarë mund Hog mitrës? • kurë infertilitetit, fibroids, fibroids e mitrës; • rivendosjen e ciklit menstrual; • hiqni tubat pengim • ndihmë me proceset ngjitëse; • mund të përballen me proceset inflamatore; • mastopathy kuruar; Ky bari Gratë në pyjet halore.

Nëpër Siberi qëllimet mund të gjendet dendur e këtij barishte mrekullueshme. Ajo përmban vitaminë C, tartaric dhe acid citric, dhe taninet dhe flavonoids. Ajo ka elemente të tilla si titan, bakri, zinku dhe mangan. Droga përshkruara për inflamacion upland mitrës e veshkave dhe fshikëzës, cystitis dhe hepatit kronik, ajo është përdorur në onkologji. Metodat e malore aplikimi mitrës Aplikoni Rrafshlartat uterus mund të jetë në formë të infuzione dhe decoctions. Varësisht se sa kohë është sëmundje ndryshon dhe trajtim. Mesatarisht, sipas herbalists, për secilin vit e sëmundjes duhet të përdoret në 250 ml tretësirë ​​të upland mitrës.


Nëse ju vendosni për të bërë parandalimin e sëmundjeve gjinekologjike me këtë barishte, trajtimi duhet të jetë jo më shumë dhe jo më pak se tre - kater javë. Trajtimi i infertilitetit duke përdorur Upland mitrës Në zonat kodrinore mitër përmban hormone bimore apo substanca që mund të normalizuar hormoneve në gratë, ata të rritur aftësinë e një gruaje për të krijoj. Besohet se kjo barishte jo vetëm të mbajtur shtatzëninë, por nuk i japin urvatysya saj. Kjo nuk është vetëm e mundur në këtë kohë për të përdorur infuzion të bimëve. * Nëse ju doni të kuruar varfëri, provoni supë Upland mitrës.

Për ta bërë këtë, një lugë gjelle e bimëve derdh 150 ml ujë të vluar për dhjetë minuta dhe për të mbajtur në ngrohje të ulët. Merrni një zierje nevojitet një lugë gjelle tri herë në ditë. Kursi i trajtimit është jo më pak se tre muaj. Para se të filloni për të trajtimin e infertilitetit duhet të kthehen testet për të gjetur se nivelet tuaja individuale hormoneve. Që nga bari Hog Astrohu mitrës zvogëlohet, dhe kështu në nivelet e ulëta astrohenov ju duhet të pini Upland mitër deri në fazën e dytë të ciklit. Nëse ju keni një sëmundje kronike gjinekologjike, zgjidhja më e mirë do të ishte për të trajtuar tretësirë, sepse ajo vepron më të shpejtë dhe më efikase.

Count dozen bazuar në faktin se çdo vit i trajtimit duhet të pini dyqind gram tretësirë. * Për të përgatitur infusions dy lugë bimëve për të pour gjysmë litër të alkoolit dhe mbush vënë në një vend të errët për katërmbëdhjetë ditë. Pas kësaj kohe infuzion është gati. Ajo duhet të marrë njëzet bie pesëmbëdhjetë minuta para mëngjes, drekë dhe darkë. Shumë efektive është infuzion saj për ujitje. Hidh dy lugë kancerit malore një gotë me ujë të valë dhe le të qëndrojë për 03:00 dhe pastaj tendosje menjëherë. Kur të marrë mitër Upland? Infuzion ose zierje duhet të fillojë të marrë pas menstruacioneve ditën e parë dhe të vazhdojë për të pirë barin para se në periudhën e ardhshme.

Gjatë pija Lunar Upland mitrës nuk duhet të jetë. Gjithashtu, nuk e marrin atë barin në kombinim me kontraceptivët oralë dhe metodave të tjera hormonale. Trajtimi i inflamacionit të (adnexitises) përmes trajtimit të kancerit malore është shumë efektive për të ndihmuar douching. Për të përgatitur përbërjen terapeutike e malore mitrës lugë çaji të përzier me dy lugë kamomil. Pastaj derdh një përzierje e gjysmë litër ujë të valë. Insistojnë infuzion për ujitje për gjysmë ore në një termos. Pastaj e vënë atë në formën e ngrohjes të shtrirë në anën e saj të bëjë douching. Shkruani infuzion në këtë pozicion dhe do ta mbajë atë brenda për dhjetë minuta në të gjitha fushat e mukozës mund të depërtoj infuzion.

A këto procedura çdo natë për shtatë ditë. Në ovaries polycystic supë për të trajtuar të përgatitur si vijon: një lugë gjelle e malore mitrës duhet të derdh një gotë me ujë të valë dhe të vënë në supë në një banjë me ujë për pesëmbëdhjetë minuta. Ju duhet të insistojnë supë për tre orë, gjithmonë në një vend të ngrohtë. Pastaj tendosje supë dhe të gatshëm për të marrë atë një lugë gjelle pesë herë në ditë. Kursi i trajtimit është njëzet e një ditë, pastaj një pushim për katër ditë, dhe pastaj do të vazhdojë për trajtim. Të gjitha trajtimi do të zgjasë rreth një vit. Këtu ne jemi me ju dhe flasin