Mitër Hog gjatë planifikimit të shtatzënisë


ortiliya njëanshëm, ose, siç quhet në të popullit - Hog mitër - një barishte që ka rimëkëmbet fuqishëm, dezinfektues dhe efekt anti-tumor në trajtimin e sëmundjeve të sistemit urogjenital. Ajo përdoret për trajtimin e sëmundjeve gjinekologjike, të cilat janë inflamatore në natyrë. Hog mitër përdorur për të trajtuar këto sëmundje, polyps në mitër, endometritis dhe adnexitis, mitrës infantile, menstruacioneve të parregullta, kistoz fibroids ovarian dhe fibroids mitrës, të shoqëruar nga gjakderdhje, cystitis dhe pyelonephritis, kanceri i gjirit (mastopantiya, fibroadenoma) dhe toksikoz në gratë shtatzëna.

Përveç kësaj, Hog mitër në mënyrë efektive ndihmon shumë gra të shpëtoj të infertilitetit, që është bërë kohët e fundit një problem serioz për shumë familje. Dhe të gjitha në sajë të përmbajtjes së lartë të phytohormones, substanca që ndihmojnë për të normalizuar nivelet e hormoneve të grave dhe të rrisë pjellorinë e tyre (dmth, fertilitetit). Atëherë unë do të jap një recetave pak që tregojnë se si ajo mund të përdoret Hog mitrës gjatë planifikimit të shtatzanisë: 1) tretësirë. Për përgatitjen e tij duhet të marrë 2 lugë herbs shtoni 0,5 litra alkool (vodka është gjithashtu e mundur për të përdorur). Mbush për 2 javë në një vend të errët dhe të ftohtë.


Ajo duhet të marrë 20-25 pika tri herë në ditë për 15 minuta përpara se të hahet. 2) Supë. Për përgatitjen e tij të kërkuar për 150 ml ujë të vluar për 1 lugë gjelle herbs gomave në një ngrohje të ulët për 5-10 minuta. Merrni 1 lugë gjelle 3-4 herë në ditë. 3) infuzion për ujitje. Për 1 filxhan me ujë të valë, shtoni 2 lugë barishte infused për dy - tre orë, tendosje. Kohëzgjatja e trajtimit Upland mitrës është të paktën tre muaj. Para se të filloni të fertilitetit trajtim Upland mitrës, ju duhet të kontrolloni nivelet e juaj e hormoneve seksuale si Hog mitër zvogëlon estrogjenit.


Pra, në nivele të ulta të këtij hormoni në trup duhet marrë këtë barishte vetëm në fazën e dytë të ciklit. Në raste të tjera, trajtimi Upland mitra është mbajtur nga dita e parë pas menstruacioneve dhe para se të ardhshëm. Gjatë muajit Upland mitrës pije nuk është i rekomanduar. Ju gjithashtu nuk mund të pranojë trajtim Upland mitrës së bashku me marrjen e kontraceptivëve oral, si dhe ndonjë ilaç të tjera hormonale. Ndryshimet vëzhguara në femra ne trajtimin e upland mitrës: Gjatë trajtimit mund të ketë një ndryshim në gjatësinë e ciklit menstrual. Nuk mund të jetë një muaj më të pakta dhe më të bollshme.

Shpesh, duke ndryshuar dhe temperatura basal krahasim me ciklet e mëparshme. I konsideruar ovulacionit normal dhe kompensuar. Në fazat fillestare të trajtimit janë gjithashtu rëndim i mundshëm i sëmundjeve kronike, të cilat së shpejti duhet të kalojnë. Përdorimi i malore mitrës është e lejuar në fazat fillestare të shtatzënisë, si ajo promovon fetusin dhe i ndihmon gratë të lëvizin toksikoz. Contraindication Ajo është e padëshirueshme për të përdorur Upland pengim mitrës tubave (si ajo mund të shkaktojë shtatzëni ektopike) dhe gastrit (për shkak të shqetësimit të mundshëm në stomak). Side Effects Kur mjekim nga upland mitrës dhimbje koke të mundshme ngjan migraines, për shkak të origjinalitet.

Kjo ndodh mjaft rrallë, por nëse ndonjë dhimbje koke ende shfaq, trajtimi duhet të ndërpritet deri në zhdukjen e simptomë. Pas disa kohë që ju mund të përpiqet për të rivendosur trajtimin, por duke ulur dozën. Në këtë rast, bari nuk merr me stomak bosh dhe pasi të hahet. Nëse dhimbje koke kthehet, kështu që ajo nuk është e përshtatshme për ju dhe trajtimi duhet të ndërpritet. Përdorimi i malore mitrës për të trajtuar sëmundje të tjera femra që parandalojnë shtatzëninë normale. 1) adnexitis (inflamacion të vezoreve). Ju duhet të pranojnë tretësirë ​​tre herë në javë për 1 orë para se një vakt për 30-45 pika në gotë me ujë.

Kursi i trajtimit është nga tre javë deri në disa muaj. Megjithatë kjo mund të rregullohen në varësi nga shkalla dhe kohëzgjatja e sëmundjes. Për të rritur efektivitetin e trajtimit janë të këshilluar që të marrin me vete Comarum infuzion. 2) amenorrhea. Ju duhet të bëni një tretësirë ​​e malore mitrës kjo recetë dhe pini atë 3 herë në ditë për 10-15 minuta para ngrënies. Është e rëndësishme të mbani mend se një trajtim i tillë duhet të kryhet brenda një muaji hënor. Pastaj të marrë një pushim për 4-5 ditë, dhe pasi që trajtimi duhet të përsëritet. 3) vezoret polycystic. Për trajtimin efektiv të tij është e nevojshme për të trajtuar Upland mitër për një kohë të gjatë.

Ju duhet për të përgatitur infuzion - 1 lugë gjelle e bimëve të Upland mitrës pour 1 filxhan ujë të valë dhe të mbajtur në një banjë me ujë për 15-20 minuta. Pastaj të lënë në një vend të ngrohtë 03:00 dhe tendosje. Pini ky infuzion të rekomandojë një lugë gjelle 4-5 herë në ditë. Kursi i trajtimit - 21-24 ditë, pastaj të marrë një pushim për 4 ditë dhe trajtimin e restauruar. Kohëzgjatja e rrjedhës totale e trajtimit - paktën gjashte muaj. 4) fibromë mitrës. Për trajtimin e kësaj sëmundje duhet të marrin një tretësirë ​​alkoolit 2 herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies 10 pika në pak ujë. Kohëzgjatja e trajtimit varet nga ashpërsia dhe kohëzgjatja e sëmundjes, por gjithmonë e nevojshme me një ndërprerje prej të paktën 10 ditë.

Gjithashtu unë version i faqes dhe duan të tërheqim vëmendjen tuaj në faktin se trajtimi i planifikuar Upland mitrës dhe kur planifikimin e shtatzënisë duhet gjithmonë së pari të konsultoheni me mjekun, por për shkak të sëmundjes në të cilën trajtimi është drejtuar trajtim mund të jetë fshehur, ndërsa gjumi. Është e rëndësishme që ata nuk do të "zgjohen". Dhe përveç kësaj, përgjigja e trupit në këtë kohë duhet të gjetur mjekun i cili do të rregulluar trajtimin në kohë. Ju uroj shëndet! Bobryshev Taras,