Joints dhemb e duarve - trajtim


Joints bukur lënduar pak kur duart. Kjo ishte një dhimbje në nyjet e duarve është një shenjë e sëmundjeve të ndryshme, dhe trajtimi fillimisht drejtohen për shkak parësor të këtyre dhimbje koke. Kur terapi dhe kombinim i kombinuar i metodave tradicionale me metodat tradicionale lejon në disa raste për të arritur rezultatet më të mira në trajtim. Në këtë ditë ne do të diskutojmë në artikullin "dhemb nyjet e duarve - trajtim". Simptomë më e pakëndshme e sëmundjes është dhimbje natyrisht. Dhimbje të përbashkët zakonisht sjellin pacientët që vuajnë i përhershëm dhe i rregullt. Në mesin e njerëzve që nuk e kishte ndjerë ndonjëherë dhimbje në nyjet e tyre pas aktivitetit fizik të zgjatur, dhe nganjëherë pas lëndimit.

Shpesh dhimbja shfaqet pas shtrihen tendons apo ligamentet. Në ditët e vjetër, kur shkenca ishte në një nivel më të ulët të zhvillimit, pacienti kishte kohë të durojë dhimbje nuk shkon larg, duke rezultuar në humbjen e funksioneve gjymtyrët e nevojshme. Shumë për lumturinë time, mjekët e sotme të ketë njohuri dhe mjetet e nevojshme për të trajtuar nyjet e duarve të nevojshme, duke i privuar pacientët e dhimbjeve të padurueshme. Pra, nëse dhemb joints, trajtimi duhet të përfshijnë hapa të tillë si: • dhimbje të dhimbshme të përbashkët; • Eliminimi në kohë nga shkaqet që shkakton dhimbje; • i përbashkët i nevojshëm ushqim; • shërim gjithmonë funksional i përbashkët.Shumë shekuj më parë paraardhësit tanë e dinte se si për të kuruar nyjet e duarve. Nuk ka më keq se trajtimi tradicional mjekësi popullore ndihmon në këtë rast, dhe ndonjëherë edhe më të mirë. Megjithatë, ekspertët thonë sot se një zgjidhje të plotë të problemit (një kombinim i metodave tradicionale të terapisë drogës) mund të çojë në rezultate pozitive në luftën kundër absolutisht çdo sëmundje, duke përfshirë sëmundjet e nyjet e duarve. Joints dhimbje në rast të lëndimit apo të përbashkët shtrihen tendons dhe ligaments me anë të akullit që është aplikuar në zonën e prekur paraprakisht mbrojtjen e lëkurës nga ngrirja përdorur fashë.

Ku dhimbje të përbashkët shkaktuar nga të ashtuquajturat procese të kërcit degjenerative që ndodhin në pacientët me Arthrosis, aplikimi i thjeshtë e akullit do të ndihmojë. Në këtë rast, përdorin drogë të veçanta që janë efektet anti-inflamator dhe analgjezik. Në mënyrë tipike, në këtë rast përdorur piroksikam, indometacin ose DIKLOFENAK sodium. Të gjitha këto barna kanë aftësinë të depërtojnë edhe në kërc dëmtuar. Megjithatë, nuk janë receta popullore për lehtësimin e dhimbjeve në nyje e duarve: • të ndihmojë dhimbje rodhe, që do të plagë mbi dhimbshme të përbashkët dhe të lënë gjatë natës. • Ju mund të përdorni boronicat grumbullimin, rrënjë majdanoz, lule e moshuar në pjesë të barabarta.

Përzierje duhet të derdh ujë të valë me kujdes zaparyty, pastaj i ftohtë dhe i mirë, tendosje dhe pini 2 gota në ditë. • Mundohuni të fshij vaj bredhi në nyje dhimbshme. Pas fërkim, ju duhet të aplikoni një të nxehtë kripë ngrohjes compress. • Përdorimi i shumë efektive përzierje gatuar nga një vezë e verdhë veze, një lugë çaji terpentinë dhe një lugë çaji uthull molle. Përzierje është rubbed në duart e dhimbshme të përbashkëta. Getting shpëtoj i dhimbjes është e mirë, por simptomat nuk shkojnë përgjithmonë. Është e nevojshme për trajtimin e nyjet e duarve, jo vetëm të eleminuar dhimbjet. Kur dhimbje e inflamacion të përbashkët shkaktuar nga infeksioni, është e nevojshme për të përdorur drogë anti-inflamator me antibiotikë.

Me procesin e fuqishme inflamatore duhet të jetë emërimi i dexamethasone dhe prednisolon shtypur inflamacion. Trajtimi i nyjeve nuk është efektive pa mbrojtjen, restaurimin e strukturës dhe normalizimin e metabolizmit në nyje të sëmura. Prandaj, është e shtojcave të përkryer të vlefshme bioactive që përmbajnë komponente ind lidhës të nevojshëm e joints. Hapi i fundit në luftën kundër kësaj sëmundje do të rivendosur funksion të përbashkët, të përbashkët gradualisht ngarkimin e pacientit duke përdorur lloje të ngarkesave statike, përdorimin e nyjeve masazh e duarve. Mos harroni se vetëm trajtim racional dhe gjithëpërfshirës do të rezultojë, i privuar pacientët e dhimbjeve të padurueshme.

Vahan Gasparyan,