Joints dhemb - mjetet juridike popullore


Kur joints dhemb duhet së pari të gjetur se çfarë faktorë shkaktojnë këtë dhimbje, dhe të cilët kanë sëmundje që ju keni. Nyje mund të jetë e pikëlluar për shumë arsye. Për shembull, në qoftë se ju keni artrit, deformimeve artrit, artrit, faktor nervore, përkulje contracture, infeksion në to, zbutjen e kockave, faktorët endokrine, reumatizma, etj Listë nga sëmundjet më të zakonshme që janë të shoqëruara me dhimbje në nyje, osteoarthritis reumatizmi Rheumatoid arthritis Përdhes bursit metastases kockave Lyme sëmundje osteomielit mieloma sëmundje artrit septik artrit Reaktive Artrit Psoriatic lupus sistemik lupus sarkoidosis Scleroderma leukemisë limfoblastike Kawasaki sëmundjes Crohn Ende është sëmundje Nëse për ndonjë arsye ju nuk mund menjëherë shihni një mjek, ju mund të përdorni mjetet juridike popullore.

Rreth tyre në vend, në artikullin "joints lënduar - mjeteve juridike popullore" ne do të flasim. Për shembull, joints dhemb kur pi limon balsam ekstrakt (1 deri 10) tri deri katër herë në ditë për 1 t. Lugë. * Marrë fruta Rubus saxatilis freskëta, thata, gjithashtu në formën e bllokim dhe si leng. * Që nga shumë sëmundje, dhe duke përfshirë dhimbje në nyje, vaske shumë të mirë me kashtë tërshërë freskët (0,5-1 kg), dhe madje edhe të bëjë një vë llapë e shëndoshë kashtë tërshërë. Gjithashtu të marrin në grimcuar fara çel dhe rrjedhin zierje si një qind. lugë tre në pesë herë në ditë para ushqimit dhe dy ose tre shekuj.


lugë pas zierje 15-25 minuta. ne nje banjo me uje. Dhe në natën smeared nyje dhimbshme shkrirë sallo, ndërsa vendosjen e top-ngjesh me letër pergamenë dhe të mbyllë rroba domosdoshmërisht të ngrohtë leshi. Ju gjithashtu mund të përdorni dhjamë derri e vjetër me mjaltë milled chutochkoy.
* Në çrregullimet e lëvizshmërisë së përbashkët pas healers lëndime këshilluar që të marrë 100 gram mish derri yndyrë nga shekulli 1. lugë e kripë, dhe fshij përzierje në të përbashkët, dhe pastaj, për të vënë një fashë të jetë e ngrohtë. Aplikoni pluhur leh e pemëve shelg dhe Aspen. Ata janë të këshilluar që të marrë një të thatë 1/2 orë. Lugë çaji tri herë në ditë larë poshtë me ujë të ngrohtë. * Përdorni gjethe të freskëta dhe rodhe.

Ata përfundoi joints natën fryrë. A rrënjës rodhe administrohet nga goja ne formen e pluhur, ekstrakt ose tretësirë. Pluhur me mjaltë së bashku marrin shekullin 1. lugë tre në pesë herë në ditë. Infuzion mund të jenë të përgatitur me 1 tbsp. lugë rrënjë grimcuar. Insistojnë para 1,5-2 orë në gotë me ujë të vluar dhe pini 2-3 shekuj. lugë tre në pesë herë në ditë. Mos u shqetësoni, rodhe ka një nga fuqia më e madhe shëruese në trajtimin e nyjeve! Provoni pelinin freskët si lëng të freskët ose infuzion të trasha. Përdorin atë si një kompresë. Great pronat shëruese kile bar i ri.

Ngjyrë jargavan, vodka infused, të marrë nga goja ose topically për dhimbje në nyje me depozitat kripë. Për përgatitjen e substancave të tretura janë 3. e luleve dhe të insistojnë të tyre 7-11 ditë në 0,5 litra vodka, atëherë pini 30-40 bie tri deri katër herë në ditë, dhe në të njëjtën kohë të bëjë pako të njëjtën tretësirë ​​dhe fshij komplot i fryrë. * Në mënyrë që të sjellë kripën nga trupi, letër përdorimi Cassis infused 4-6 orë në 200-400 ml ujë të valë. Atëherë pini 100 ml tre në pesë herë në ditë. * Nuk ka dyshim ju keni në vend rritet Ground-plak zakonisht.

Ajo gjithashtu mund të blihen në barnatore fitootdele. Kjo është shumë e dobishme kur ju hani atë për qëllime mjeksore. Ju gjithashtu mund të gatuaj me çaj e saj. Vendos një pjesë të vogël ose dy e barit në krem ​​karamel chaynichek nga ajo do të jetë një përfitim i madh kur nastoyitsya. Ajo mund të jetë e dobishme trajtim kombinim violet Ground-plak bari trengjyrësh. Ajo brewed si një çaj ose të marrë një tretësirë. Në 2 gota ujë të valë 2 tbsp. tablespoons barishte duhet të lënë për 1-2 orë dhe pini gjithë ditën në doza të ndara. * Nëse ju luftojnë me kripëra të ngrënë brenda tretësirë ​​tri herë në ditë me qumësht nga rhizome Comarum kënetë 40-50 ml. në një kohë. Rezultatet e jashtëzakonshme pas duke përdorur tretësirë ​​e tre limon dhe 150g hudhër (pas dërrmuese të tyre përmes një mulli mishit).

Kjo përzierje është derdhur në 24 orë 1,2 litra ujë dhe pije pas një ditë e infuzionit dhe lodhje çdo mëngjes për 50 ml. Depozitat kripë kohë të gjatë janë trajtuar në një mbledhje të tillë - 1 kg leh e thupër, Aspen leh 1 kg dhe 100 g lisi leh. Cook zierje të fortë dhe të marrë atë në 0,3 filxhan tri herë në ditë. Vini re se në fazën fillestare të trajtimit mund të përkeqësohet dhimbje, mos kini frikë, kjo është e natyrshme. Dhimbje në nyje mund të jetë për shkak të faktit se trupi juaj është i dehur, dhe kjo është veçanërisht e vërtetë e zorrëve. Sipas rregullave vetëm pasi të hyn në një spastrim të mëlçisë dhe pastaj të pastër joints. Për të filluar, dita e parë në mëngjes në një tenxhere të vogël smalt me ​​kapak të derdh mirë gji ngjitur lë 20-30 pastaj derdh 2 gota e ujit.

Të sjellë një çiban dhe të presin për pesë deri në tetë minuta. Pastaj buzë të tigan me kapak të veshura me gjysmë-provë, në mënyrë që të mos humbasin vajra esenciale dhe të insistojnë pa vluar në një furrë të nxehtë. Tendosje supë dhe pini gllënjka të ngrohtë natë. Hani gjatë ditës më mirë trajtimin vetëm vegjetariane. Në ditën e dytë dhe të tretë plotësisht bëj sërish. Nëse ka urinim i shpeshtë (për çdo 30 min.) - Kjo është një shenjë se kripë për të shpërndarë shpejt dhe të fillojnë ajo irriton fshikëzës. Është e rëndësishme për të përsëritur në rrjedhën e një jave. Unë do të doja të përsëris se kjo metodë para pastrim nyje duhet të paraprihet nga një spastrim të plotë të zorrëve.

Vetëm kur pastrimin zorrët mund të fillojë një rikthim të plotë të trupit, sepse një shumë të sëmundjeve që lidhen me mëlçinë skorje dhe zorrë. Dhe larja ato kur pastrimi sisteme të tjera të pësojë mëlçinë dhe zorrët nuk janë stres i zakonshëm, i cili është i papranueshëm dhe i mbushur me zgjimin e fshehur sëmundjen fjetur. Pra, para se të përdorni mjetet juridike popullore duhet të konsultoheni me një mjek. Bobryshev Taras,