Dhimbje pas alkoolit - si për të rivendosur trupin për Popullit


Deri më sot, dhimbje koke - një gjë shumë e zakonshme, u përball me pothuajse çdo të rritur. Ne shpesh dëgjojmë dikë vazhdimisht ankohet: "kokë dhemb ..." Dhe ne jemi të ballafaquar shpesh me dhimbje.
Më e rëndësishmja, ju duhet të dini se dhimbje koke - nuk është një sëmundje, një simptomë. Kur dhimbje koke, ju duhet të mendoni thellë për shëndetin e trupit tuaj. Kjo është lloj i një sinjal trupit se ka diçka të gabuar. Prandaj, dhimbje koke nuk është e nevojshme të përdorë pilula. Pas të gjitha, duke marrë ata për një kohë të gjatë mund të ketë një efekt negativ mbi veshkat tuaja.

Sidomos kur kjo është dhimbje pas alkoolit, por jo vetëm ... Ka një numër të madh të shkaqeve të dhimbje koke. Ne do të shqyrtojë ato më të zakonshme: 1. Shpesh trupi i nënshtrohet mbingarkesë nervore dhe stresi social, i bazuar në frikë, zemërim, konfliktet e ndryshme, zemërimit, lodhje, etj Kjo duket mjaft dhimbje koke të pafajshëm që shpesh shkon shumë shpejt. Ajo është quajtur një ngushtimi i vazove të thjeshtë, si rezultat i kësaj, truri i njeriut fillon të vuajë privimi oksigjen. 2. Tensioni i gjakut, alergji për të se ose mbinxehje në diell, një reagim ndaj motit të keq dhe arsye të tjera të tilla mund të shkaktojnë dhimbje koke. 3.


Nëse ju ndjeni dhimbje në ballin ose mbrapa, ajo është një simptomë e shfaqjes së reumatizma në qafës së mitrës dhe shpinë. 4. Dhimbje koke mund të shkaktohet pas marrjes të sasive të mëdha të alkoolit, pirja e duhanit, me sëmundje të ndryshme infektive. Në këtë rast, një dhimbje koke shumë të keqe. Ai mbulon të gjithë kokën. Kur pushimet e dhunshme prapa nesh, por efekti është ende atje - paaftësia dhimbje koke të tolerojë. Çfarë duhet të bëni në rast të dhimbjeve pas alkoolit - si për të rivendosur trupin për Popullit? Pas pilula tableta dhe mjeteve juridike popullore ndoshta të jetë trajtimi më i sigurt për dhimbje koke.

Me sa duket kështu! Konsideroni më receta efektive popullore për të ndihmuar të kuruar një dhimbje koke . Një mënyrë e thjeshtë por efektive. Nxehtësia një filxhan lugë çaj të nxehtë dhe të vënë hundën e saj të krahut në anën e kokës, ku ju ndjeni dhimbje. A këtë e procedurës disa herë. Nëse ju për disa arsye të papërshtatshëm për të vënë një lugë e hundës, ju mund të shtoni atë në lob veshit, përsëri, në anën ku është dhimbje koke. Në të njëjtën kohë mbani në duart tuaja në një filxhan të nxehtë të ngrohtë dhe të gishtave tuaj. Dhimbja ishte? Ju mund të sigurtë të pini çaj. * Disa njerëz të shpëtoj nga dhimbje koke duke përdorur një kompresë të ngrohtë dhe ujë të ftohtë.

Merrni pëlhurë lirshme, dele atë 3-4 herë, të ndihmojë në ujë të ftohtë, shtrydh pak ujë dhe të aplikojnë në qafë. Çdo tre minuta, përsëris procesin. Ditën tjetër, duke bërë të njëjtën gjë, vetëm me ujë të ngrohtë. Shumë efektive për dhimbje koke mbani këmbët tuaja në ujë të ngrohtë mustardë. Merrni një tas, derdh mbrapa e ujë të ngrohtë (40 C) dhe llokoçis atje dy lugë pluhur mustardë. Tani ajo është e nevojshme për të ulur këmbët në zgjidhje për 5-10 minuta. Kjo do të jetë e mjaftueshme, atëherë, lani këmbët tuaja në ujë të pastër dhe të fshijë atë të thatë. * Mirë ndihmë kurë një dhimbje koke dhe një gotë infuzion të nxehtë karamele mente.

Duhet të krijoj një lugë çaji per filxhan me ujë të valë. Nëse, megjithatë, kreu nuk e le të shkojë, provoni metoda të tjera. Për shembull, do të përpiqen për të ngrënë një copë mishi e harengë. * Mundohuni portlets ballin kundër windowpane ftohtë. Ajo neutralizon ngarkesë negative që ndërton në lëkurë dhe shkaktojnë dhimbje tuaj. Kjo metodë është përdorur gjithmonë në popull kur ajo nuk ishte e mundur të krijoj bimeve. Metodë është shumë efektive, nëse nuk shërohet plotësisht, ajo në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon dhimbjen. Unë jam i sigurt se shumë kanë parë disa njerëz të cilët kanë një dhimbje koke, ajo është e lidhur apo leckë. Kështu, kjo metodë gjithashtu punon. Koka e tij lidhin një shirit flokët, vetullat dhe qafës mbulon tumë.

Apliko prerë në dy llamba është një tjetër mënyrë e mirë për të hequr dhimbje koke. Prisni 15-20 minuta dhe dhimbje si era e çonin.

Kjo është vetëm një pjesë e vogël e asaj që mund të ju ndihmojë dhimbje koke pas një pushimi të përafërt me pirja e alkoolit. Tani që ju e dini se si për të rivendosur trupin, dhimbje pas alkoolit do të ju shqetësojë më pak. Por ende kohë më të mirë tjetër të zvogëluar numrin e gjysmë i dehur mëngjes dhe ndoshta ju nuk do të donte pikturën e Sergej Kovalevsky! Të qëndrojnë të shëndetshme. A nuk merrni të sëmurë! Rinat,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!