Dhimbje në nyje të trajtimit të njerëzve e dhimbje të përbashkët


Ne kujtojmë joints vetëm kur ne papritmas fillon dhimbje kur lëviz çdo pjesë të trupit. Simptomat e para zakonisht fillojnë të shfaqen në mëngjes. Në këtë rast, është e dobishme për të shkuar te mjeku, dhe ai ka të ngjarë të ju them se ju keni artrit ose artrit. Përshkruani se çfarë duhet bërë në këtë rast, ilaçin e rekomanduar tradicionale në artikullin "dhimbje në nyje. Njerëzit të trajtojnë dhimbje të përbashkët. " Pak për sëmundjen Arthritis - një sëmundje mjaft e ndryshme dhe delikate. Artrit - sëmundjet inflamatore, si artriti. Osteoarthritis - një ndryshim i kërc. Kjo sëmundje është mosha.

Të dy sëmundje të fillojnë për të manifestuar dhimbje në nyje dhe mund të rezultojë në palëvizshmëri të plotë. Sëmundje ndikon joints çdo gjë, por më shpesh ato më të prirur për të ngarkesës konstante. Këto përfshijnë nyjet e nyjeve të këmbë dhe hip. Gishtat, mesit dhe shpinë qafës së mitrës prekur gjithashtu. Për të hequr qafe të këtyre sëmundjeve, ju duhet të përdorin të gjitha metodat, këto përfshijnë metodat dhe mjekësi tradicionale. Efekti i tyre është provuar praktikë moshës. Trajtimi i mjeteve juridike popullore osteoarthritis Shumica metodat e trajtimit kombëtar janë për shkak të faktit se imuniteti dhe përmirëson qarkullimin e gjakut.


Kjo eliminon maloruhlyvist dhe dhimbje, rrit tonin e të gjithë organizmit. Ne përdorim teknika të tilla si pako, përfundon, ointments, TEAS dhe kremra. Dhe më e rëndësishmja, ndjenja trajtim dhimbje të përbashkët kohën e fillimit, mos e shtrënguar. Edhe pse ne do të flasim për mjetet juridike popullore, ende shkoni te mjeku në klinikë dhe receta e mjekësisë tradicionale të përdorur si shtesë në trajtimin e përshkruar nga mjeku juaj. Ajo është e vlefshme për të ju informuar rreth recetave të përzgjedhura. Këtu ata janë: Një nga trajtimet për osteoarthritis, e cila është shumë efektive: të marrë një bar të zakonshëm të shkumës të shkollave dhe bluaj atë në një gjendje të pluhurit.

Pastaj përzierje shkumës me një kos të vogël ose qumësht i thartuar. Duke rezultuar në masë është vënë në nyje dhimbshme, mbyllni filmin dhe aplikoni një fashë. A këtë procedurë mundësisht në kohën e gjumit. Ju duhet të lënë fashë në brenda natës.
Well për bollgur zakonshme. Në 400 ml. Sasi e vogël Uji 3 lugë bollgur dhe kuzhinier për 7 minuta. Tjetra ju duhet për të ftohur në masë rezulton dhe të përdorin si një kompresë, e cila duhet të jetë imponuar në të përbashkët. Ju duhet të aplikojnë një kompresë çdo ditë derisa dhimbja do të kalojë. Trajtimi i nyjeve artritit Shumë nuk e di se si ju mund të kuruar artritin duke përdorur mjetet juridike popullore.

Këtu janë disa teknika që janë më efektive. Mix 1 lugë gjelle vaj ulliri ftohtë presion 1/4 lugë çaji me lëng hudhër. Ju mund të zëvendësojnë misri ulliri naftës, në të cilën ju do të duhet të shtrydh karafil hudhër. Përdorimi i rekomanduar para mëngjes. Kjo përzierje do të lehtësojë dhimbjen. Shpesh nyjet fillojnë të dhëmbin në presion të ulët atmosferik. Në këtë mënyrë ju ndihmojë lëng lakër. Ju mund të lagur leshi ky lëng aplikuar në vend të lënduar dhe të përfundojë. Trajtim efektiv i mënyrë të mundshme dhimbje të përbashkët - me një përzierje e mjaltë lules, alkoolit, jod dhe glicerinë.

Proporcionet duhet të jetë i njëjtë. Pasi përzierje është i gatuar, fshij lëvizjet e saj këmbët duhet të jenë në drejtim të zemrës. E njëjta metodë mund të fshij uthull fruta, ajo ka të njëjtin efekt. Një efekt të mirë në nyje dhimbshme sigurojë vajra esenciale. Ju mund të përdorni ekstraktet e rozmarinë, kamomil, eukalipt, livando, hisop dhe kamfor. Në vaj bazë të gatimit duhet të shtohet 4% selvi, pisha dhe hisop, si dhe 8% daisies. Rezultuar të lëngshme duhet të përdoret për mbytje. Çiftet kanë një efekt pozitiv në joints. Si për të kuruar bërryl? Aktualisht ka shumë teknika që të përkryer të bashkëvepruar me drogë.

Quite një metodë e vjetër se shumë njerëz janë përpjekur të bashkëngjitni paketë brenda natës e biliare mjekësore. Farë Zaparte selino dhe të marrë dy herë në ditë për 100 ml. Ju mund të përdorni lëng selino. Fresh fier gjethet, të përfundojë në inde. Kjo pëlhurë përfundojë zonën e prekur. Në banjë me ujë duhet të shpërndajë 50g. Propolisi dhe 50 ml. vaj perimesh. I ftohtë dhe fshij. Dhimbje në shpatullën përbashkët. Osteoarthritis dhe artrit e shpatullën përbashkët zakonisht shfaqen si rezultat i lëndimit ose dislokimin e shpatullën. Trajtimi i komplikuar dhe konsumon kohë. Bëni infuzion acaroj dhe të marrë 3 herë në ditë. Ju mund të përgatisë tretësirë ​​e rrënjë luleradhiqe dhe gjethet e rrush pa fara e zezë.

Gjithashtu efektive dhe tretësirë ​​e buds thupër. Ajo duhet të marrë 3 herë në ditë për 1/2 filxhan. Trajtimi i nyjet e duarve. Për trajtimin e nyjeve të përdorura hellebore duart kaukaziane. Ajo është një mjet gjithëpërfshirës. Si të gatuaj melhemin: Mix pluhur mustardë, mjaltë, pluhur hellebore dhe vaj perimesh. Ngrohur në një banjë me ujë deri, derisa trashet përzierje. Pas aplikimit melhemin duhet minutë pestë masazh për pacientët komplot. Nëse keni duart artrit, do të jetë një ndarje e mirë mjet, i cili duhet të mbush me tretësirë ​​të dobët të hellebore. Ju gjithashtu mund të fshij nyje vodka infuzion.

Crunch në nyje. Nëse vuani nga kjo kriza e pakëndshme fenomen në nyje, ju ndihmojë fasha dhe kremra. Kjo Acidet kryesisht vegjetale: acetik dhe citric acid, dhe kripë. Krema sode do të njëjtin efekt. Pas procedurës duhet të lyej me vaj të përbashkët, mundësisht të ngrohtë. Veliçko Nikolai,