Dhimbje në gju metodat e njohura të trajtimit dhe mjetet


Dhimbje gju mund të shfaqet në çdo moshë. Ky shqetësim mund të kthehen dhe pastaj vjet pa kujtuar veten e tij, atëherë çdo natë, pa lënë gjumë. Çka e shkakton dhimbje dhe si të luftohen kjo? Le të flasim më shumë për dhimbje në gju, metodat e trajtimit kombëtar dhe do të thotë në këtë website. Ndërsa në qoftë se kjo nuk ishte e habitshme, por dhimbje në gju mund të shqetësojë shumë njerëz. Kjo është për shkak të faktit se këmba e njeriut mund të përballojë ngarkesa shumë të lartë dhe organet tona nuk janë gjithmonë në gjendje për të përballuar në mënyrë adekuate me ta, veçanërisht në qoftë se ju jeni njerëz të trashë. Dhimbje më të përbashkët shkakton lëndime të komponentëve të tij.

Kjo mund të kompensohet, dhe sprains dhe thyen lidhjen. Mbingarkesë i përhershëm mund të shkaktojë inflamacion të pjesëve të ndryshme të gju. Nëse gju dhemb për asnjë arsye të dukshme, ajo mund të jetë një shenjë e sëmundjeve të ndryshme, shpesh kanë karakter reumatike. Që dhimbje gju nuk është e sapo dalë sëmundje - mjekësi tradicionale, natyrisht, ka shumë receta për të trajtuar atë. Por mbi të gjitha, do të përpiqen për të minimizuar barrën mbi nyje dhimbshme. Gjithashtu konsiderojnë metodat e mëposhtme popullore: Një nga trajtimet e zakonshme për dhimbje në gju nyje është tretësirë ​​e gështenjë.


Për përgatitjen e tij duhet të prerë gështenjë frutash (rreth 300hr) dhe derdh një shishe vodka. Ju duhet të hiqni këtë enë në një vend të errët për dy javë, dhe e rekomanduar ditore shkundur atë. Pas dy javësh të vajosh zonën e prekur brenda natës. Gjithashtu për trajtimin e gjurit melhem mund të përgatitur. Për ta bërë këtë, të marrë verdhë veze e vezës, përziejnë atë me një lugë çaji terpentinë dhe xhiruar poshtë. Si ne shkojmë në procesin përfundimtar të shtuar krem ​​lugë gjelle uthull molle. Krem përdoret gjatë natës, pasi fërkim shall ukutuyuchy përbashkët bërë nga leshi. Ende mund të marrin pjesë të barabarta patate dhe rrënjë rrikë, hekura dhe të përziera, të aplikojnë në gjunjë e pacientit.

Kjo masë është mbështjellë mirë me mbyllur plastike dhe të mbyllë të lartë me diçka të ngrohtë. Mund të përballojë nga dyzet minuta në një orë, pastaj hiqni. Efekti më i madh mund të arrihet me përsëritjen e procedurës të paktën katër herë. Kur mjekësi dhimbje të përbashkët e përdorur gjerësisht urynoterapyya. Shtupë pambuku në urinë për të bashkëngjitni gjunjë brenda natës, e mbështolli me polietileni dhe uteplyvshy. * Nëse gju është depozitat kripë, ajo mund të përdoret për bluarje një përzierje e jodit me amoniak në pjesë të barabarta. Kjo përzierje duhet vystoyatysya brenda natës, dhe pastaj fshij atë në një gju lënduar disa herë në ditë. * Si ointments gjithashtu mund të përdorni një përzierje të naftës me armë dhe derri yndyrë, i shkrirë në një banjë me ujë.

Kjo përbërje të vajosh gju gjatë natës ukutuyuchy atë me diçka të ngrohtë. Shumë popullor është karburantit. Kjo mund te përdoret si një përbërës të compress. Për ta bërë këtë, shtoni një lugë çaji të në patate svezhenatertuyu dhe të vënë në gju nga një çerek ore. Pastaj thatë me një gju dhe të mbyllë deri në natën. Procedura mund të bëhet çdo ditë për t'i dhënë fund dhimbjes. * Mix në pjesë të barabarta mjaltë, kripë, sode buke dhe mustardë. Kjo përzierje është vënë në polietileni gju përfundojë dhe një shall të ngrohtë. Lini brenda natës. Ju mund ta bëni këtë në javë. Mjekësisë tradicionale gjithashtu përdor receta e tij për trajtimin e dhimbje të përbashkët e shumë bimëve.

Ajo mund të jetë herbs rralla dhe tarifat e tyre. * Mblidhni lule luleradhiqe dhe plotësoni Cologne e tyre të trefishtë (ju do të duhet rreth 130 lule për filxhan Këln). Pas infuzion zhytem në gjysmën e errët të muajit, fshij atë në gju para se të shkojnë në shtrat. * Merrni në pjesë të barabarta lule kamomil dhe elderberry, i hedh ujë të valë dhe le të qëndrojë për pesëmbëdhjetë minuta. Pas shtrydh dhe zhvendosjen tortë në një qese me pëlhurë natyrore, bashkëngjitni gju. Top gju përfundojë shall. Shumë popullor në procese të ndryshme inflamatore konsiderohen gabime. Ajo mund të përdoret si një kompresë me infuzione.

Për të përgatitur një tretësirë, përdorni një gjysmë litër vodka për 100g mashtruese. Për të insistojnë ajo duhet të jetë ditë e dy, përpara se të bëjnë një vë llapë duhet të lyej gju me vaj perimesh për të parandaluar djegiet. Elecampane ka një të fortë anti-inflamator pronave dhe antibacterial, por kjo
tretësirë ​​të përshtatshme vetëm për përdorim të jashtëm. Mos harroni se dhimbje gju duhet të trajtohet jo vetëm jashtë, por edhe brenda. Përdorni i mjeteve juridike popullore, të përgatitur teas dhe infuzione. Këtu janë disa prej tyre: * Merrni pjesë barabartë kumak, gjethe nenexhik, acaroj, shelg dhe përzierje. Per litër ujë të valë, përdorim dy lugë përzierjes.


Le të qëndrojë për dymbëdhjetë orë dhe pini një gjysmë gotë me stomak bosh, gjysmë ore para ngrënies. Ne nuk duhet të bëjë Infuzion më shumë se katër herë në ditë. Kursi i rekomanduar i trajtimit - dy muaj. Ju gjithashtu mund të krijoj fara kopër. Për ta bërë këtë, vlim një lugë gjelle fara në një gotë me ujë të vluar për rreth dhjetë minuta dhe të marrë një mjet të nxehtë. Kohëzgjatja e pritjes - javësh e gjysmë. * Mix pjesë të barabarta baltë, Wort Shën Gjonit, gjethe delli dhe hop kone. Hidh dy lugë përzierje litër ujë të vluar dhe të lënë në një termos për dymbëdhjetë orë. Hani për 1,5-2 muaj tri herë në ditë për një gjysmë filxhan.

Pra, kemi biseduar për dhimbje në gju, trajtimi në shtëpi me ta. Mos harroni se dhimbje mund të tregojë inflamacion kompleksitetin dhe sëmundjeve të lidhura ndryshme. Pra trajtimi është i rekomanduar nën specialist i kontrollit. Catherine