Mbrapsht dhemb çështjen, trajtim për Popullit


Prapa dhimbje mund të hasni në momentin më të papritur. Arsyet për shfaqjen e saj mund të jetë një shumëllojshmëri faktorësh - nga zhvendosjen e rruaza dhe nervore hequr në fytyrë, akumulimin e kripërave dhe shkatërrimin e disqe intervertebral. Më parë ajo ishte menduar se dhimbje prapa - shumë më të vjetër, por ky pretendim sot ka humbur kuptimin e saj. Problemet shëndetësore plan i tillë shpesh ndodh tek të rinjtë. Por për të hequr qafe dhimbje prapa mund të jetë në shtëpi, duke përdorur mjetet juridike provuar popullore për shekuj me radhë. Kjo do të diskutohet në artikullin "prapa dhemb: shkaqet, trajtim për Popullit" faqe. Back Pain Mjekimi mjetet juridike popullore osteochondrosis asistent i besueshëm për t'u marrë me dhimbje bëhet një qepë të rregullta.

Disa bulbs duhet hekura dhe tretem edhe shtresë në mes të xhades blades. Atëherë të mbuluar me një shumë të letër pergamenë dhe të mbyllë të pacientit të ngrohtë leshi shall apo leckë mbuluar.
Mbani një paketë tre orë rekomandohet edhe për të përsëritur procedurën çdo ditë për një muaj. Për trajtimin e sëmundjes mesit degjenerative disk është tjetër recetë. Merrni rrikë freskët lëng dhe përzierje atë në pjesë të barabarta të vodka. Rezultuar përdorim të lëngshme për bluarje. Por nuk do të përpiqet shumë e vështirë të mos të dëmtojë lëkurën. Rub përzierje disa minuta, pastaj ukutatysya më i mirë në leckë të ngrohtë në orë.


Një dush i ngrohtë mund të ndihmojë me raste të ndryshme të dhimbje prapa. Për shembull, dush me nenexhik. Ato jane treguar në sëmundje të ndryshme të sistemit musculoskeletal. Në një kovë me ujë të nxehtë, të marrë një nenexhik bankare gjysmë-litra, vlim një çerek orë dhe do të lejojë që të qëndrojë për gjysmë ore, mundësisht nën mbulesë. Pas kësaj kovë derdh në një banjë me ujë të nxehtë. Ajo duhet të marrë para se të ujit fillon të qetësohem. Pas procedurë rekomandohet të fshijë të thatë me një peshqir, të vënë në rroba të pastra dhe fle në një shtrat të ngrohtë. Por në qoftë se dhimbje prapa shoqëruar nga çrregullimeve në sistemin kardiovaskular, dush mund të jetë i rrezikshëm.

Për të përgatitur dush mund të përdoren hay veshur. Merrni një kovë me ujë kilogram veshur, vlim për gjysmë ore dhe të lënë të mbush në të njëjtën kohë. Pastaj derdh infuzion tensionuar në ujë dush. Procedura e më tej është banje identike me nenexhik. Në dhimbje të mprehta të shtënat dush mund të ndihmojë me mustardë. Sepse është e nevojshme të 200g mustardë holluar në ujë të ngrohtë deri në konsistencën e krem ​​të lëngët kosi. Duke rezultuar në masë derdh në vaskë me ujë dhe përzierje. Kohëzgjatja e trajtimit nuk duhet të kalojë një e katërta e një orë. Pas dush duhet të marrë një dush të ngrohtë, fshij thatë dhe gjumë.

Paketë më elementare ngrohjes mund të gatuaj, të ngrohur një lumë pan apo rërë të detit. Hot ajo duhet të jetë e mbështjellë me një shall ose qese dhe të bashkangjisë në vendin ku është i koncentruar dhimbje. Në Trajtimin e të nervit shiatik, dhimbje mesi, artrit, osteoarthritis mund të përdorni rrepkë zi. Ajo duhet hekura dhe shtrydh pak. Pacienti ishte vënë në një sipërfaqe të nivelit të fortë dhe lyej përsëri naftës. Kati ajo, aplikoni një shtresë e garzë mbi të - rrepkë pure, dhe mbi krye një shtresë e garzë. Atëherë pacienti duhet të fshihen batanije dhe largohen sa kohë që djegia bëhet i fortë.

Pastaj radishes duhet të hiqet, fshij me një leckë të thatë mbrapa, mbuluar me një batanije dhe e vënë pacientin për të fjetur. Kjo është një efekt efektive anti-inflamator dhe analgjezik dhe do të thahet lë thupër. Ata kanë nevojë për të hedhur poshtë ose kur një rrip të gjerë ose triko ose plotësoni shtrënguar në këmishë. Pas një kohe, gjethet do të shkaktojë djersitje të rënda. Pas fletë merr lagësht - ata duhet të ndryshohet për ato të reja. Dhimbje shkon pas tre procedura të tilla. Ata duhet të përfundojë nga fshirje trupin e thatë, i veshur me rroba të thatë. Gjithashtu, ajo është e mirë për të shkuar në shtrat në fund të procedurës. Për fërkim lëng mund të përdoret dhe buds thupër.

Për të përgatitur krem ​​nga dhimbje prapa - të marrë në 50g e kamfuri dhe mustardë, alkoolit 20hr dhe një çift të bardhë veze. Tërësisht përzierje përbërësit, duke trokitur ato në gjendjen e vaji. Është e nevojshme për të imponuar dhimbje në zonën e përqendrimit për disa orë. Pastaj fshij mbetjet lagur leckë dhe fshij thatë me një shami apo bel përfundojë shall. Nëse dhimbje prapa për shkak të depozitave të kripës - ju duhet të fillojë trajtimin brenda. Përgatitja e një përzierje të leh copëtuar e thupër, Aspen dhe lisi. Merrni një lugë gjelle e përzierje në gotë me ujë të valë dhe vlim një çerek orë. Merrni një gjysmë gotë me filtruar tre herë në ditë.

Ju lutemi të vini re se dhimbja origjinal mund të përkeqësohet, por pastaj shkojnë në rënie. Gjithashtu një mënyrë e madhe për të hequr kripë nga trupi është konsideruar të jetë një përzierje e limon dhe mjaltë. Kalo limon përmes një mulli mishit dhe përzierje e tyre me mjaltë natyrore në shkallën nga një deri në një. Ky mjet duhet të marrë një çift i teaspoons e gjysmë ore para ngrënies. Mbani ajo mund të jetë në frigorifer. Rezultatet e kripë ndihmon zierje e rrënjët dhe luledielli. Rrënjë grimcuar duhet të derdh ujë të valë (në një gotë - litër) dhe vlim disa minuta. Pastaj tendosje supë dhe pini dy ose tre ditë. Trajtimi i përgjithshëm është muaj.

Pra, kemi biseduar për dhimbje prapa, shkakton, trajtim të mënyrave të vjetra të urtë. Por mbani në mend në qoftë se dhimbje prapa janë të bezdisshme dhe nuk ulet, dhe më shumë përgjuar bëhet më e fortë - është e nevojshme për të parë një mjek për k