Mjetet juridike lënduar fyt popullore, trajtim për Popullit


Ne nuk kemi kohë për klinikën. Shpesh ne shkojmë atje, vetëm shumë i sëmurë. Në raste të tjera, ne përpiqemi që do të trajtohen në mënyrë të pavarur, duke përdorur njohuritë në dispozicion, nëse përvoja e vizitave të fundit te mjeku ose Këshillit të gjyshes Popullit. Shpesh ne duhet të merren me ftohjet, ata janë veçanërisht të rëndësishme në pranverë dhe në vjeshtë kur mbrojtja e trupit bëhet i fjetur dhe në një mjedis mbështetës në zhvillim viruseve. Gjëja e parë që ne zakonisht fillon të shqetësojnë atë dhimbje të fytit, kështu që ne përpiqemi të kuptojmë se metodat tradicionale duhet të zbatohen në raste të tilla, të shpjegojë se çfarë të bëni nëse një dhimbje të fytit, mjetet juridike popullore, trajtimi i mjeteve juridike popullore diskutuar.

Masat parandaluese - parandalimi Para trajtimit fyt duhet të ndryshojë dietën sepse ushqimi luan një rol të rëndësishëm në kalimin nëpërmjet saj. Së pari ne kemi nevojë për të eliminuar nga dietë shumë të kripur, të skuqur dhe ushqim me erëza. Duhet të hani të vogla, pjesë të vogla. Ajo është e mirë për të bërë dietë me llojet e ndryshme të pure patatesh (patate, perime, fruta). Për ta kjo mund të shtohet dietë kashetseobraznyy e qull dhe pelte. Në sëmundjet e fytit duhet më shumë pije, lëng për gargarë për të toksinave të lëshuar nga mikroorganizmave larë larg me ujë. Besohet se në qoftë se një dhimbje të fytit, është mirë që të pini qumësht të ngrohtë, pije frutash, por, në të kundërtën, të pijshëm nuk është i rekomanduar, sepse medium acid është e favorshme për rritjen bakteriale.


Njerëzit të pini për të trajtuar fyt Fiq me qumështin per trajtimin e semundjeve te fytit është një mjet mirë fiq me qumështi. Për ta bërë atë 3 fiq manaferrat duhet të ziera në një filxhan qumësht të valë. Pastaj ju lë qumështin në zjarr për një tjetër 10 minuta. Gati për të pirë zakonisht marrin formën e ngrohjes. Pije Lime është gjithashtu recetë shumë e thjeshtë e një mjet efektiv. Një lugë gjelle e gëlqeres të thatë (lule) të lënë për një gotë ujë për rreth 30 minuta. Rezultuese të healers infuzion rekomandoj tendosje, dhe pastaj të marrë një filxhan çerek në mëngjes, pasdite dhe në mbrëmje. Lemongrass Për të bërë këtë ilaç popullore duhet të jenë të përziera një gotë me mjaltë dhe një gjysmë gotë me lëng limoni.

Vlim përzierje dhe të marrë një lugë çaji çdo 5 minuta. Raspberry ekstrakt është e nevojshme të përzierje një pjesë të vogël të butë të thatë me 1 tbsp. lugë mjaltë, 1 orë. lugë vaj vegjetal dhe shtoni 5 gram pluhur xhenxhefil. Në përzierjes duke derdhur 600 ml. ujë të valë dhe të lënë gjatë natës. Është e rekomanduar për të përfunduar përzierje në një peshqir për ta bërë atë më të gjatë mbajtur ngrohtë. Në mëngjes, ju duhet të tendosje infuzion dhe pini me stomak bosh në mëngjes dhe në mbrëmje para gjumit gotë në formën e ngrohjes. Për të përgatitur Rosehip manaferrat Rosehip derdh ujë të valë 5-6 ijet kanellë, mundësisht në një termos. Tjetra ju duhet të jepni një vendas pak kjo pije.

Dhe gjatë ditës është e rekomanduar për të pirë atë si një çaj. Kjo ndihmon jo vetëm nga një dhimbje të fytit, por edhe nga ftohjet, ndihmon trupin për të luftuar bakteret e dëmshme. Përveç kësaj për të marrë drogë bimor brenda, përdorni popullore mjetet juridike trajtim nga gargling. Tradicionale pije receta * Ju duhet të qepë shpëlarje të shtoni 0,5 litra. ujë 2 teaspoons zhvishem qepë. Pastaj zhvishem duhet të valoj dhe të lënë të mbush në 04:00. Pastaj të filtruar ekstrakt dhe shpëlarje fyt rezultojnë disa herë në ditë. Një tjetër recetë qepë ndryshon nga shpëlarje gatim më të shpejtë.

Për ta bërë më të domosdoshme me qepë integruar dhe shtrydh lëng pini një lugë çaji tri herë në ditë. Kjo recetë ka veti të shkëlqyera që në mënyrë efektive mund të luftuar germs shqetësoj. Bimor shpëlarje tretman shumë efektive për fyti është bimor me delli, Calendula dhe urtë. Është e nevojshme për të kombinuar në mënyrë të barabartë duke marrë të gjitha këto përbërësit dhe derdh një gotë me ujë. Atëherë ju duhet të valoj përzierje në një banjë me ujë ose në një ngrohje të ulët për 15 minuta, pastaj të lënë të mbush. Filtri rezultuar infuzion me napë dhe të fillojnë gargarë çdo 2:00, duke u siguruar se supë mbetur të ngrohtë.

Propolisi Gjithashtu efektive kundër grykët dhe dhimbje të fytit është Propolisi. Pasi të hahet ngadalë razzhevyvayten pak grimë të saj. Të stupas Propolisi e cilësisë të përcaktuara