Përdorimi kastori, trajtimi, përgatitja, contraindications, recipes, karakteristika, si për të bërë


Ky mjet është i njohur për vetitë e saj shëruese që nga kohët e lashta. Edhe në oborrin e lumë kastor Catherine II të përdorur në trajtimin e Sëmundjet e pothuajse të njohur të gjithë - nga hiccups në murtaja. Ajo ishte trajtuar nerva, sëmundje të zemrës dhe forcimin e sistemit riprodhues. Shumë njerëz gabimisht besojnë se e kastor jet - një kafshë të urinës. Megjithatë, ajo nuk është. Kastori (kastoreum) - është aromatike, myshk i prodhuar nga gjëndra të veçanta të sekretimit të brendshëm. Këto gjëndra çiftëzohet janë vetëm Beavers. Ajo depozitohet substanca biologjikisht aktive që kafshët përdorin në situata të vështira - u bë një uri dhe nuk mund të gjejnë ushqim për plagë, sëmundje dhe kështu me radhë.

n. A janë këto gjëndra mbi bark të kafshës, nën lëkurë, pranë organeve gjenitale. Aktualisht, kjo substancë ka një kërkesë të lartë dhe shumë prej atyre që duan të blejnë atë për qëllime mjekësore. Prandaj, ne do të them më shumë në lidhje me pronat e kësaj substance në faqen tonë në botimin me titull kastori, përdorimi, trajtimi, përgatitja, contraindications, recipes, karakteristika, si për të bërë. Pronat medicinale kastor rrymë Asnjë jet çudi ka qenë gjithmonë e konsideruar si një ilaç për të gjitha Sëmundjet. Edhe pse kjo nuk është edhe ilaç. Substancat kundërmues (Musk) rrjedhin nga kanceri i kafshëve në mënyrë të konsiderueshme rrit vitalitetin e trupit të njeriut.


Pritja e tij e ftohtë përmirëson imunitetin sepse trupi, trupi i njeriut është, forcat e reja të freskëta për të luftuar kundër ndonjë sëmundje. Ky material ka antibacterial të lartë, pronat e shërimit, kështu që është përdorur për të trajtimin e plagëve, infeksioneve të ndryshme, lëndimet, etj suppurations. N. kastor jet i jep një efekt mahnitëse në trajtimin e dobësisë, prostatitis, kanceri i prostatës, sëmundjet gjinekologjike. Ajo është përdorur për të trajtimin e pielonefrit, gurët në veshka, dështimi i veshkave. Përgatitjet e bazuara mbi të shpëtojë nga sëmundjet e sistemit qendror nervor, zemra, enët e gjakut, dhimbje koke.

Së jashtmi ajo është përdorur për shërimin plagë, paralizë. Përdorimin e drogës në bazë të sekretimit të gjëndrave në dhomë me avull, sauna ju mund në një kohë të shkurtër për të marrë rezultate pozitive në trajtimin e sëmundjeve të nyjeve, dhimbje të nervit shiatik, sëmundje degjenerative disk. Tani mënyra më popullore për të rritur potencë mashkull është një droge "Viagra". Por shpikje e këtyre barnave, kështu e nevojshme të njerëzve do të thotë të qenë vetëm kastor jet. Fakti që misk pengon zhvillimin e arteriosklerozës. Kjo pllaka kolesterolit që shkaktojnë atë, duke penguar lëvizjen e lirë të gjakut në organet gjenitale. Kastori heq pllakë, enët e pastrimit, e cila lejon të gjakut për të lëvizur lirshëm në pjesën e poshtme të trungut.

Women 'moshës së mesme' dhe rifituar gëzimin e jetës në të gjitha format e saj, duke përfshirë seksual. Përveç kësaj, myshk të eliminuar lodhje, mbrojtjen nga stresi, të rritur aktivitetin mendor dhe fizik. Si të aplikoni lumë kastor për qëllime mjeksore? Musk mund të përdoret në disa mënyra: si suppositories, pluhurat, tinctures. A keni receta kastor fonde nga jet dhe përdorimin e përbërësve terapeutike: Gatim me rrymë qirinj kastor për rektal: lumë Fresh duhet së pari të konvertohet në një substancë të ngurta.
Për ta bërë këtë, e vënë atë në frigorifer.

Nëse substanca është e tharë, atëherë pres. Tjetra, shkrihet freskët (jo të kripur) yndyrë derri, shtoni një sasi të vogël të jet (bazuar në kokë 1 ndeshje supozitor zorrës së trashë). Të gjitha përzierje mirë, cool. Kur përzierje ndërpreu, prerë në copa madhësinë e një qiri normale zorrës së trashë. Si të përdorni: Futeni në rektum 1 supozitor gjatë natës. Trajtimi - muaj. Recetë pluhur terapeutik, të thata përfunduar (ose shumë të thatë) hekura lumë në rende, ti do të mundi në një mortajë në një gjendje të pluhur. Merrni një herë në pluhur ditë në sasi shumë të vogla, madhësinë e një kokë ndeshje.

Trajtimi kastor mbajtur running 2 muaj. Nga pushim mujore. Receta tretësirë: Musk Pritini copa të vogla, mish i grirë. Hidh një vodka të mirë në një raport: 100 g substancë 0,5 l. vodka. Zakuporte ndalues ​​i ngushtë. Hiq një vend të errët të ftohtë për një javë. Çdo ditë, shkundur shishe tretësirë. Nëse ngjyra shkon tretësirë ​​shumë ngopur, holluar me vodka, raki deri në hije të lehta. Pas infuzion është i gatshëm, të marrë atë për të trajtuar dhe për të parandaluar Sëmundjet - 1 h L.. 1 herë në ditë për parandalimin dhe për 2 h.

l. për trajtim. Merrni tretësirë ​​derdhet kastor duhet të jetë pas ose gjatë ngrënies. Kursi i trajtimit të 10 ditëve, atëherë 10 ditë pushim. Atëherë trajtimi mund të përsëritet. Infuzion i jashtëm është përdorur për të trajtuar venat me variçe, thrombophlebitis, reumatizma, radiculitis, sëmundjet e joints. Kundërindikimet për lumë përdorim kastor Kundërindikimet për lumë trajtim kastor nuk është studiuar. Por është e sigurt që nuk e kalon plotësim rekomanduar dozë. Drogës mundur origjinalitet. Për të përjashtuar contraindications individuale përjashtojë efekte të padëshirueshme anësore para se të aplikoni lumë kastor konsultoheni me mjekun tuaj.

Cheers! Svetlana,