Dhimbje në nyjet e duarve, këmbët - trajtim për Popullit


Një nga mënyrat më praktike dhe më pak të shtrenjtë për të trajtuar dhimbjet e përbashkët - trajtim duke përdorur bimë medicinale dhe barëra. Ka shumë receta, më efektive e tyre e konsiderojnë artikullin "Pain në nyjet e duarve, këmbët -. Trajtim për Popullit" Trajtimi i mjeteve juridike popullore kyçet 1. Është e nevojshme që të insistojnë në të vluar me ujë 1 lugë lë thupër, të njëjtat lule të zeza elderberry dhe shelg leh për 10-12 orë, është më mirë për të bërë atë gjatë natës. Në mëngjes, ju duhet të thahet përbërjen dhe mund të merret tri herë në ditë për 1/4 filxhan. E njëjta infuzion mund të bëjë fasha. Përsëriteni procedurën duhet të jetë brenda 14 ditëve dhe nyje të përbashkëta këmbën dhimbje të armëve të trajtimit duhet të japin rezultate. 2.

Çdo balta ju ndihmon të hequr dhimbje të përbashkët. Hiq balta, është e dëshirueshme për të gërmoj një thellësi të madhe kështu që balta më të thellë, kështu që është më mirë. Shkarko atë nga rruaza dhe thahet plotësisht në diell. Pas tharjes holluar balte në ujë në temperaturën e dhomës, e vënë në spote lënduar, të mbuluar me letër varaku (një qese plastike, topa celofan) dhe shall të ngrohtë apo shall. Kjo paketë Të bësh kaq shumë kohë derisa të bëhet më mirë. 3. Besohet se duke aplikuar në monedha të shkumës dhimbshme përbashkët, magnetike ose të bakrit dhe heq dhimbje të përbashkët. Vënë në çorape dhe të ecin të paktën disa orë me një monedhë (shkumës grimcuar). 4.


Ju duhet të pres gështenjë frutash, analizova nëpërmjet një sitë. Pintë marrë pluhur të përzier me 1 filxhan çiban rreth ngrohjes ulët të alkoolit në një banjë me ujë për 20 minuta. Atëherë, pritni derisa krem ​​ka ftohur dhe shpifjeve nyje dhimbshme derisa dhimbja është zhdukur. Ju gjithashtu mund të provoni locion kripë. 1 tbsp. l. holluar kripë në 1 gotë me ujë dhe rroba të lagur në këtë zgjidhje, të aplikojnë atë si një kompresë. Përsëriteni të paktën 10 ditë. 5. Përafërsisht 6-8 g xhelatinë, derdh një gotë me ujë të ftohtë (të zier) dhe të lënë për 12 orë, është më mirë që të këmbëngulë natë.
Morning konsistencë infuzion do të jetë si pelte.

Është derdh ujë të ftohtë (të zier) dhe llokoçis deri qetë, dhe pastaj pini me stomak bosh. Medikamente përbashkëta dhimbje shkatërrohen shpejt, por ekziston rreziku i hemorroide ose inflamacion të traktit gastrointestinal. 6. enë të mbyllura vënë 700 g gjalpë i pakripur () dhe buds thupër shtresa deri në 2 cm në lartësi, ram poshtë është e nevojshme. Mbylle brenda natës dhe për të mbajtur në një edhe të nxehtit, pastaj shtoni 2 h. L. vaj kamfor. Vaji duhet të rubbed në nyje dhimbshme dhe natën lidhin më mirë mbi nyje leshi shall në prohrivalysya. 7. Gjithashtu në mënyrë efektive ndihmon buckthorn.

Sidomos nëse joints dhemb e duarve. Përgatitja e një përzierje e gjethe të thata e buckthorn detit, vakt e saj natyrore lëng dhe sedimenteve (i mbetur pas gatimit vaj buckthorn det). Në këtë përzierje ju duhet të mbani në duart tuaja çdo natë, dhe përzierje duhet të jetë temperatura e nxehtë por e durueshme. Mbani më mirë se një orë, dhe mos harroni çdo 20 minuta për të ngrohur kurë, si ajo fitilin. Chance dhemb dhimbje në ditën e tretë të trajtimit, por kjo është normale, kështu që nuk ka nevojë të ndërpresë procedurën. Me kalimin e kohës, dhimbja do të ndalet. Pas një muaji e procedurave të tilla të marrë një pushim për 10 ditë, vetëm në rast, dhe pastaj të vazhdojë përsëri.

Nëpërmjet këtij trajtimi, dhimbja shkon larg, duart janë të relaksuar, lëkura bëhet e butë. Para banjot e rekomanduara porazminat nyjeve të vogla, dhe pas - veshin dorashka të ngrohta, që të mos kishte një kontrast i mprehtë në temperaturë. 8. dressings hithër ndihmojë për të përballuar me dhimbje të nyjeve vetëm 3-4 trajtimet. Për këtë acaroj Narva freskët dhe brenda natës të përfundojë këmbët e saj. Mbi kravatë një shami për të hithër mbajtur. Do të përjetojnë dhimbje të forta, do të krijojë një ndjenjë sikur këmbët e tij në zjarr, por ajo do të marrë një orë dhe një mëngjes 3. Kur ju hiqni fashë, këmbët janë të kuqe, ajo nuk ka nevojë të jetë i frikësuar, çdo gjë shkon mirë ajo duhet të jetë.

Por disa i netëve ju poproschayetesya me dhimbje të përbashkët. 9. Kjo recetë do të tërhiqet nga të gjitha nyjet e panevojshme që kishin akumuluar aty. Thith filxhan oriz për 10 orë, pastaj kullimin e ujit dhe vlim deri oriz i gatuar në 2 gota me ujë të ri të pastër. Larë oriz i gatshëm dhe i ndajnë në katër pjesë. Çdo herë 15 minuta para se të marrë oriz për të pirë një gotë ujë, herë pas here i dobishëm për të marrë një gotë me hips supë. Ditë duhet të hani 200 gram mollë ose një kile panxhar ziera. Kjo këpucëve është shumë i mirë, duhet të përsëritet çdo 2 ditë deri në dhimbje në nyjet e duarve, trajtim joints këmbët nuk i jep rezultatet e pritura. 10.

Shishe gjysmë-litër, të mbushur gjethe copëtuar e Kalanchoe dhe plotësoni në krye me alkool. Javën mbajë këtë shishe në një vend të errët (herë pas here duhet të shkundur). Mbi 1,5 -2 muaj çdo nate fshij njollat ​​e lënduar derisa dhimbja zhduket. Me këtë trajtim ju nuk do të merrni rezultatin e dëshiruar në disa ditë, por efikasiteti i shërimit janë të garantuara. Mary