Përbashkët Pain - mjetet juridike Mjekimi popullore


Mjekët nuk janë kot trup mbikqyrës i quajtur dhimbje. Nëse joints sëmurë apo shpinë whined, atëherë nuk ka dëm, metabolike, inflamatore ose distrofike. Dhimbje mund të duket për një kohë, pastaj shkon qetë dhe sëmundja vetë. Por pas pak kohe ajo do të kthehet me forcë të përtërirë dhe mund të çojë në gjë e shëmtuar të përbashkët dhe për të përfunduar shkatërrimin e saj, duke shkaktuar një person mund të jetë është e pavlefshme. Sepse ndjenja dhimbje në nyje apo shpinë - një arsye serioze për të bërë një vizitë në një rheumatologist specialist. Pasi mjeku do të përcaktojë shkakun e sëmundjes, të përshkruajnë trajtim, ju mund të përdorni të recetave të mjekësisë tradicionale, e cila është në gjendje të ofrojë shërbim të paçmuar si një trajtim shtesë.

Pra, sot le të flasim për dhimbje të përbashkët, trajtimi i mjeteve juridike popullore sëmundjeve që shkakton ajo. Pse dhemb joints? Të gjitha sëmundjet e nyjeve dhe shpinë të ndarë në dy grupe: sëmundjet degjenerative dhe inflamatore. Është e nevojshme të dini për të përcaktuar siç duhet shkakun e sëmundjes, sepse ajo ndikon në suksesin e trajtimit. Për këtë qëllim, ju keni një ekzaminim të plotë, x-rrezet e joints, laborator gjak për të hetuar.
Emrat e sëmundjeve degjenerative kryesisht duke i dhënë fund në "liqen". Ajo është e mirë-e njohur artrit, osteoporozën, etj ligamentosis Ato karakterizohen nga dhimbja, lëvizshmëri të kufizuar, deformim gradual të përbashkët, kërcitje, ndërsa ngarje.


Nëse nuk trajtohet, do të ngadaltë degjenerim të kërc, ligaments, kapsula të përbashkëta. Sëmundje inflamatore zakonisht përfundojnë me "IT" është një i njohur emri - artrit, spondylitis, artrit dhe të tjerët në të njëjtin grup dhe përfshijnë spondylitis ankylosing. Për këtë grup karakterizohet nga inflamacion përbashkët e indeve te ekstremiteteve, shtyllës kurrizore. Kur sëmundja është ndjerë dhimbje, ngurtësi lëvizjet, veçanërisht në mëngjes, në mbrëmje, të shtohet përbashkëta, lëkura rreth tij bëhet e nxehtë, e kuqe, lëvizshmëri të kufizuar, gjë e shëmtuar me kalimin e kohës. Trajtimi i mjeteve juridike popullore dhimbje të përbashkët Kur diagnostikuar, trajtimin e paraparë, pothuajse gjithmonë e mundur për të përmirësuar, lehtësimin e dhimbjeve, të rritur lëvizshmërinë e nyjet e pacientëve (natyrisht, nëse i përbashkët nuk është e shkatërruara, ajo do vetëm kirurgji).

Edhe me një përmirësim të ndjeshëm të shëndetit, duhet mjetet juridike trajtim popullore mbështetëse për të parandaluar përparimin e sëmundjes dhe të përhershme të ruajtur lëvizjen e përbashkët. Për ta bërë këtë ju duhet receta efektive të mjekësisë tradicionale, të cilat unë kap për ju do të shkatërrojë shtetin e pluhur një gjysmë gotë me shell vezë, derdh të njëjtën sasi e kos (kos nuk do të funksionojë!). Tërësisht përzierje të gjithë, vendos një llapa e trashë në leckë, bashkëngjitni përbashkët të dhimbshme, të mbuluar me polietileni përfundojë një shall të ngrohtë. Kjo paketë të bëni para se të shkojnë në shtrat gjysmë ore saktësisht 5 ditë. Për të trajtuar mjetet juridike popullore dhimbje të përbashkët kanë të gjatë, kështu që të bëjë pushim 5 ditor dhe pastaj të përsëritur procedurën. * Kur inflamacion, dhimbje të forta, të marrë një mjet shumë të mirë në bazë të aloe.

Mix një gjysmë gotë me farmaceutike fërkim alkool, klorid amonit, vazelinë, dhe vaj kamfor, shëndetin terpentinë, aloe lëng shumë vite të freskëta (jo e bimëve nën 3 vjet). Shtoni në përzierje përmbajtjen me 2 shishe të mëdha të Novocain. Të gjitha të derdh në një shishe të pastër prej qelqi të errët, ndalues ​​zakuporte, dridhen tërësisht, hiqni raft të ulët të frigorifer për 5 ditë. Rub përzierje të nxehtë me butësi e nyjeve të dhimbshme, para se të shkojnë në shtrat pas procedurës për të qëndruar në shtrat. Mjet i shkëlqyer ndihmon në lehtësimin inflamacion në një kohë të shkurtër. * Për trajtimin e dhimbje të përbashkët gjithashtu provoni një ilaç popullore: Mix një shishe të kolonja të lirë më mirë trefishtë, 1 farmaci jod flluskë tretësirë ​​e sanëz.

6 Shto dipyrone grimcuar pilula. Tërësisht përzierje të gjithë, e vënë në një vend të errët për 5-6 ditë. Kjo do të thotë gjithashtu të fshij zonën e prekur në kohën e gjumit. Në të fërkimit të propozuar, të bëjë një ilaç të shijshme për administrim oral: Vendos një tre-litra jar pjesë të vogël të pastër madhe të copëtuar keqkuptim rrënjë gjysmë litër mjaltë natyrore errët, i hedh ujë të ngrohtë zier, shtoni 50-100 g maja. Mbyllni kapakun, të përfundojë një batanije të ngrohtë, e vënë atë në nxehtësi. Kur fermentimi stop, tendosje verë nëpër disa shtresa të napë dhe për të hequr atë në frigorifer. Pini një filxhan çerek para ushqimit për gjysmë ore. * Mundohuni gjithashtu mënyrë shumë e vjetër dhe e thjeshtë për të trajtuar dhimbje të përbashkët, e cila ka ndihmuar më shumë se një brez i sufferers: Shpëlaj me ujë të rrjedhshëm në '50

gji fletë, të mbuluar me nenin 2.5. ujë, kuzhinier për ngrohje të ulët për 10-15 minuta. Strain, të ndarë në 4 pjesë të barabarta. Çdo mëngjes filloni trajtim të tillë. Pas mëngjesit, një sasi e vogël e supë thith në gojën tuaj si karamele, nuk e gëlltit menjëherë. Një pjesë kështu zgjas për një ditë. Në mënyrë të ngjashme Pini një të tillë duke i shërbyer çdo ditë derisa supë është e gjatë. Kjo do të thotë nyje Shlyerjes së kripërave të grumbulluara. * Healers gjithashtu rekomandojmë marrjen eggshells: Muzik 0,5 cent. derdh në shtetin e pluhur, shtoni 0,5 h. l. lëng limoni. Merrni 1 orë. L. para çdo ditë. Nëse ju keni kontrolluar recetave tuaj, ju e dini saktësisht çfarë mjetet juridike popullore për të trajtuar dhimbje të përbashkët, atëherë ju lutem shkruani një koment.

Cheers! Svetlana,