Arna të bardha në se si të trajtojnë anëtar kokë


Ka dy shkaqe të pllakë të bardhë mbi penis glans: Arsyeja e parë - Smegma Arsim (tizonovymi gjëndrra sekretuese sekretuar), e cila është formuar nën lafshë e penisit. Smegma ka një aromë të veçantë dhe qëndrueshmëri të trashë në formën e "djathë" në masë. Gjatë pubertetit vërejtur ndarjen në rritje të smegma. Pra, në qoftë se fëmija ka arna të bardha në kokë anëtar, parandalimin dhe trajtimin në këtë rast është e kufizuar në higjienën e përditshme gjenital, pasi ajo do të parandaluar akumulimin dhe arsimin. Megjithatë, metoda më efektive është konsideruar rrethprerjen, e cila në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon formimin e sekrecioneve dhe baktereve.

Mos harroni se akumulim smegma nën lafshë në mënyrë të konsiderueshme rrit rrezikun e sëmundjeve të tilla si balanoposthitis, humbjen e kancerit të qafës së mitrës në femra dhe në kokën e penisit në meshkuj, pasi kjo përzgjedhje është kancerogjen shumë i fortë. Këshilla për kujdesin dhe higjienën 1 herë në ditë në%
D0? Yvat ujë të ngrohtë dhe sapun; * 1 në ditë përpunohen zgjidhje të zbehtë rozë të Permanganat kalium (permanganat kaliumi tërhequr kohët e fundit nga shitja); * Në qoftë se, për shkak të mosrespektimit të higjienës personale, filloi procesin inflamator, ajo është e rekomanduar për të lyej kokën brenda natës drogës "Malawi" ose 1% tetraciklinë pomadë.


Opsioni i parë më efektive. Siç u tha më lart më efektive dhe mënyrë radikale për të luftuar pllakatë dhe infeksioni janë rrethprerë prepucin e penisit. Çfarë do të parandalojë balanoposthitis të ardhmen e zhvillimit. Arsyeja e dytë - Candidiasis apo mëllenjë thjeshtë, e cila nuk është aq e zakonshme tek burrat, si dhe zhvillimi i kësaj sëmundjeje parandalon ambient të pafavorshëm nën prepucit dhe glans penis rreth burrave. Megjithatë, ndodh. Pra, nëse ju keni arna të bardha shfaqen në të anëtarit kokë, si ta trajtojmë atë - pyetja e duhur. Dëshirore Kërpudhat është candida Candida - vegjetale njëqelizor mikroorganizmave janë formë ovale ose të rrumbullakët.

Struktura e veçantë e murit qelizor të kërpudhat tregon atë mbrojtje e shkëlqyer nga ekspozimi ndaj faktorëve të ndryshëm të mjedisit, dhe medikamente nuk janë përjashtim. Shkaku më i zakonshëm i infeksionit - kontakt seksual me një grua që ka candidiasis (mëllenjë) e vaginës. Dhe shumë më pak candidiasis në meshkuj ndodh kur kërpudhat anëtar infeksion i lezioneve candidiasis ndodhet pranë lëkurës. Dhe shumë pak shanse të lëkundur kërpudhat me rroba të pista apo duart. Në pllakë të bardhë candidiasis përcaktohet nga simptomat e mëposhtme: kruajtje ose djegia kokën e penisit ose prepucit; * Skuqje dhe ënjtje e kokës; manifestim i erozionit; * Dhimbje Shef në kontakt me ndonjë gjë; * Dukje është "tvorozhystoho" lulëzim ndjenjë dhimbje gjatë urinimit dhe ulje marrëdhënies përgjithshëm në imunitet.

Në manifestimet e para të simptomave të mësipërme, shihni një mjek për diagnozën dhe trajtimin e të dy partnerëve të mëtejshëm. Trajtim tradicional i candidiasis (mëllenjë) Qëllimi i trajtimit konvencional - heqjen e plotë të kërpudhat nga burimi i ndotjes, por shkatërrimin e plotë të trupit trajtimit Candid të tillë nuk ka. Trajtim tradicional ka për qëllim të shtypur zhvillimin e kërpudhave. Për këtë qëllim, ka një shumëllojshmëri të agjentëve antifungal (antimykotike), të cilat janë të ndara në disa kategori: triazol; imidazole; Polyaenus; allilaminy; ehinokandiny. Të gjitha këto antifungals përdorura në candidiasis butë në formën e vajrave dhe xhel, zgjidhje ose supozitorëve, supozitorëve.

Ne rekomandojmë përdorimin e tyre 1 - 2 herë në ditë. Nëse trajtimi lokal nuk i jep një efekt pozitiv - duhet të shkojnë në masë me veprim sistematik në formën e tableta ose injeksione. Në mënyrë që të forcojë sistemin e përgjithshëm imunitar përshkruara vitamina B2, B6, si dhe askorbik dhe acid nikotine. Designed dietë e pasur në proteina me sasi të kufizuar të ushqimeve që përmbajnë karbohidratet, me përjashtimin e detyrueshëm nga dietën e ëmbëlsirat. Trajtimi i mjeteve juridike popullore candidiasis Sigurisht, nuk janë popull mjete trajtim i candidiasis, të cilat përfshijnë përdorimin e bimeve dhe concoctions. Bimë të tilla si celandine, lisi leh, kamomil, qershi të egra, Hypericum dhe fondet Calendula kanë anti-inflamator, "astringent" efekt.

Supë këto bimë janë marrë me gojë, e përdorur për shpëlarje dhe kremra. Ushqimet më të zakonshme me pronat e shërimit: kos, çaj raki kërpudha, gjellë krijoj me hudhër. Këto ushqime përmbajnë ushqyesve dhe vitamina, dhe acide të paqëndrueshme të cilat pengojnë zhvillimin e kërpudhave. Për të rivendosur indet epiteliale në mjekësinë popullore përdoret lëng karrote, e cila është marrë me gojë, si një pije dhe kremra. Sheqeri në dietë mund të zëvendësohet me sweeteners natyrore si stevia dhe i ëmbël. Mbani në mend se simptomat e candidiasis mund përfundimisht të zhduket, por nuk shikoni për mundësitë e imunitetit dhe një mrekulli.

Candidiasis duhet të trajtohet! Denis Vorobyov,