Mjetet juridike popullore erizipelë Foot Mjekimi, simptomat


mallow (lëkurë të kuqe, spot të kuqe në këmbën e tij, fytyrë) quhet inflamacion, infeksion butë indeve të shkaktuara nga Streptococcus. Infeksioni hyn në gjak nëpër të çara të lëkurës, gërvishtjet, abrasions, scratches, chafing. Rreth 15% e popullsisë janë bartës të sëmundjes, por jo domosdoshmërisht të sëmuren vetë. Për të shkaktuar procesin inflamator, kërkon faktorë dhe kushte të caktuara. Rreth tyre, si dhe këmbët erizipelë mjetet juridike popullore trajtojnë simptomat e sëmundjes ne redaktuar këtë faqe interneti dhe them sot. Cilët faktorë mund të provokojë këmbët erizipelë? Për sëmundje është manifestuar në mënyrë të plotë, kërkon kushte të caktuara: Shkelja e integritetin e lëkurës, hipotermi, apo anasjelltas, temperatura e trupit, stresi, lodhje, pres, abrasions.

Efektet e inflamacion të lëkurës pas ekspozimit të gjatë në diell. Sëmundjet mund të provokojë disa sëmundje, të tilla si: shputë kërpudhat, venat me variçe, diabeti, obeziteti, alkoolizmi. Shumica erizipelë këmbët atje në verë dhe vjeshtë. Periudha e inkubacionit të sëmundjes shkon nga disa orë në një javë. Për më tepër, gratë janë më të ndjeshëm ndaj sëmundjes se sa burrat. Cilat janë simptomat e këmbëve erizipelë? Simptomet, kur zhvillimin llojin erizipelë këmbë. Tipar kryesor është shfaqja e sëmundjes filloi sëmundje plagë. Kjo është një i dendur, pllakë të ndritshme të kuqe fryrë me tehe të mprehta.


Rritjet Ky tumor në madhësi duke shtuar 2-10 cm. Per dite. Në vend të shfaqjes së sëmundjes vatra të duket i zgjuar, ndjeu ngrohjes mund të jetë blisters të mbushura me lëng me një përmbajtje të lartë të streptokokeve. Këto tregon janë veçanërisht të rrezikshme, sepse ato mund të shërbejnë shkakun e infeksionit me njerëz të tjerë në kontakt me ta. Pas trajtimit të saktë si ata shërim të plotë në lëkurë për disa kohë do të jetë njolla e rozë, e nxehtë, e dhimbshme në të prekur. Si për të trajtuar këmbët erizipelë? Trajtimi i simptomave të sëmundjes duhet të fillojë në kohë, dhe prandaj duhet menjëherë të konsultoheni me mjekun.

Zakonisht trajtimi kryhet përgatitjet e penicilinë për 1-2 javësh. Ky antibiotik lehtëson sëmundjen, kur është fjala për të shpejt të përmirësuar pritje. Gjithashtu përdorimi i mundshëm i drogës antifungal dhe medikamente të tjera dhe procedurave mjekësore të cilat mund të emërojë një mjek, të udhëhequr diagnostikuar, shkaku i sëmundjes, gjendja e përgjithshme e pacientit. Kur trajtimi të pahijshme mund të ndodhë dehje të përgjithshme. Kjo mund të shkaktojë inflamacion në veshkat, sëmundjet e zemrës. Kjo erizipelë mund të lëvizin në formë kronike, dhe ajo është e shoqëruar nga rifillimi shpeshta nga 1 në 5 herë në vit.

Siç përdoret në trajtimin e parave të njerëzve erizipelë s? Në rekomandimin e mjeku, së bashku me ilaçe mund të aplikojnë mjete efektive popullore. Këtu janë disa receta nga to: Mix në një tas qelqi 2 lugë. l. miell thekre, 1 tbsp. l. mjaltë, 1 tbsp. l. gjethe copëtuar e elderberry zezë. Kjo përzierje është butësisht lyej zonën e prekur për 10-15 min., Pastaj pije me ujë të ngrohtë dhe të thatë me një peshqir, furçë përsëri. * Shtrydhje 1 kg peeled rrënjë selino, duke përdorur një mulli mishit. Shto 3 tbsp. l. lëng i freskët lë bimë mustaqe i artë, të vënë përsëri të njëjtat 0,5 kg.

mjaltë natyral. Të gjitha përzierje tërësisht, hiqni raft të ulët të frigorifer për 2 javë. Pastaj ha 1 tbsp. l. përzierje tre herë në ditë para ushqimit. * Ilaç e lashtë popullore për trajtimin këmbët erizipelë - Burnet bar. Për ta bërë këtë, të përgatisë atë me këtë mjet: Bubble farmaci holluar tretësirë ​​e bimëve 1/3 filxhan ujë të valë. Nga kjo përzierje për të bërë locion në lëkurën e dëmtuar. Ky mjet do të lehtësojë dhimbjen, lehtësimin e djegien dhe inflamacion. Infusion supë mund të zëvendësohet me bar të thatë. Gjithashtu erizipelë kurë efektive - djathë i freskët. Aplikoni 2-3 herë në ditë një shtresë të trashë e djathë në lëkurë prekur, por nuk e le të thatë.

Ky mjet do të kënaqë dhimbje, të ndihmojë të rivendosur lëkurës të dëmtuara. * Mundohuni një ilaç popullore: Mix pjesë së bashku të barabarta me lëng të freskët e barishte Yarrow dhe lule
për kamomil. Mix 1 tbsp. l. lëng i 4. l. Gjalpë Rural. Zjarr Grease ndezjen pomadë merret. Ilaç shumë i vjetër popullore që paraardhësit tanë ishin trajtuar fytyrën - leckë të kuqe dhe shkumës zakonshëm. Unknown pse, por ai punon shumë në mënyrë efektive. ti do ta fshijë gjendjen e një copë shkumës pluhur, sasi e vogël bollëk këtë pluhur ndezjen e zjarrit, të përfundojë në krye me një leckë të pastër fashë kuqe çark, të lënë gjatë natës.

Duke mëngjes vjen lehtësi, dhe shpejt sëmundjen dhe do të kalojë. Është gjithashtu e rëndësishme të kujtoni se sëmundja është gjithmonë e lehtë për të parandaluar se sa për të kuruar. Prandaj, për të shmangur kontaktin me njerëz të sëmurë, pastron këmbët, shmangur të çara, blisters, abrasions. Në praninë e venat me variçe, diabeti, obeziteti trajtim parandalues ​​në kohë për të shpenzuar mjetet juridike popullore për të shmangur erizipelë. Të hequr qafe të stresit dhe shprehive të këqija. Nëse sëmundja ende të ndodhë sa më shpejt masa për të trajtimit. Cheers! Svetlana,