Buds thupër trajtojnë ata në mjekësinë tradicionale


Nëna Tokë lumtur për të ndarë me ne "thesaret" e tyre detyrën tonë - të dini se çfarë për të kërkuar dhe kur. Në fund të marsit - fillim të prill fillon lëvizjen e lëng ënjtje buds e pemëve dhe shkurreve, duke përfshirë thupër. Shitore ata kanë nevojë derisa ata hapën, por i fryrë. Ato mund të përgatiten për të ardhmen, të thata në letër. Mos u shqetësoni - se ata nuk do ta humbasin cilësitë e tyre magjike. Për të ditur si t'i përdorin ato, e konsiderojnë recetave automjete, të cilat i përdorin buds thupër, i trajtuar ata si mjekësinë popullore. Çfarë trajtohen buds thupër? Përgatitjet e bëra prej tyre janë përdorur për probleme të lëkurës, reumatizma akute, pezmatimi i mëlçisë, ethe lehonisë, ulçerë gastrike dhe duodenale ulçerë dhe kështu me radhë.


d. Nëse është e nevojshme, ju mund të gatuaj veten infuzion. Për nevoja të saj 50 g buds thupër dhe 500 ml vodka. Insistojnë atë në një vend të errët për 10 ditë. Merrni 25 ml tretësirë ​​në 200 ml ujë, 3 herë në ditë para ngrënies për 15-20 minuta. Ky regjim rezulton në shërimin e ulçerës gastrike dhe ulcerat duodenale, përmirëson oreksin dhe vitalitet. Nëse dhimbje dhëmbi të rënda të kapërcyer atë, ju mund të vendosni një top pambuku të lagur në tretësirë ​​të buds thupër, dhëmbit pacientit apo mishrat. Kur enterbioze (Pinworms) dhe ascariasis si anthelmintic të merret infuzion ose zierje e buds thupër.


Në bedsores dhe puçrra pelenë pambuku kultivuar shtupë zhytur në tretësirë ​​të veshkave. Me të njëjtin qëllim lagur garzë dhe aplikuar në zonat e prekura. Për trajtimin dhe shërimin e përdorim kompresiki zierje e lë ose buds e thupër. Për të përgatitur lëngun e mishit, derdh 100 ml ujë të valë një lugë çaji me veshkat. Cover filxhan dhe disk për të ftohur dhe të qëndrojë. Pastaj merr 2 lugë 3 herë në ditë. Për të përgatitur një tretësirë ​​të alkoolit në 100 ml të alkoolit të marrë 25 gram buds. Mbani ato në një shishe qelqi të errët me një vend të errët për 8 ditë, pastaj të marrë 20 pika 3 herë në ditë.

Ju mund të përgatisë një tretësirë ​​me vodka dhe pastaj bie në gjumë gjysmë buds thupër shishe, pour vodka dhe qafën për të mbajtur të hënën. Merrni Vodka tretësirë ​​40 pika 3 herë në ditë. Ajo i ndihmon me kolera. Pini atë çdo orë në xhami derisa të ndalet vjella. Nuk është një tjetër recetë për tinctures alkoolit. Për litër e 70% alkool, të marrë 50 gram buds. Insistojnë siç përshkruhet më sipër. Marrë atë që 15-25 pika në një lugë ujë 3 herë në ditë. Kjo ndihmon në sëmundjet e traktit gastrointestinal, diarre, të vjella, me ascites, nxitëse e sëmundjes renale (pielonefrit, glomerulonefriti, etj).

Kjo tretësirë ​​- anthelmintic mirë. Megjithatë, përdorimi i saj për fërkim me radiculitis, reumatizma dhe sëmundje të tjera të shpinës dhe nyjeve. Testuar përdorim atë për të fshij lëkurën me puçrra fytyrës dhe për trajtimin dhe shërimin. Nëse mbledhjen renale humbur dhe ata nuk janë një farmaci, pastaj t'i zëvendësojë me gjethe të rinj thupër dhe gatuaj supë me lëng mishi ose supë (10 gram në gotë me ujë të valë). Nëse për ndonjë arsye ju nuk mund të përdorni tretësirë ​​të alkoolit në vend që të përgatisë një zierje e lë të veshkave ose 10 g të lëndëve të para në një gotë me ujë të nxehtë të zier dhe pastaj të marrë tri herë në ditë.

Lë të rinj thupër, buds të ketë një efekt pozitiv në trup. Birch llogore të dobishme në çrregullime të metabolizmit, forcon sistemin imunitar, largon toksina nga trupi, pastrimin zorrët. Supë ose supë ka veprim antispasmodic. Shumë gra ajo ndihmon me menstruacioneve dhimbshme, dhe në periudhën pas lindjes së foshnjës. Në mbrëmje, çdo grua ndjen dhimbje në këmbë, ata bymehet dhe dhimbje e lodhje. Dua të shtrihem në shtrat dhe të pushojnë, por detyrat shtëpiake dhe të kujdesit të shtëpisë, gruaja dhe nëna e detyruar nga një tjetër "ndryshim". Por ka një mënyrë shumë e lehtë dhe të kënaqshme për të lehtësuar gjendjen e këmbëve.

Ju duhet të zaparyty një tas barëra të ndryshme, ajo mund të jetë, nenexhik, Calendula, kamomil ose pishe hala. Hidh në një tas vodichku bar, thirrni përsëri ujë të ngrohtë dhe poparyty këmbët e tyre. Ju do të gëzojnë aroma e bimëve, dhe këmbët tuaja pronat e tyre shëruese. Pastaj me kujdes fshij ato, por më tepër le të vetes këmbët e thatë dhe të vënë çorape. Nga kjo trajtimit lëkura e këmbëve të tua do të jetë shumë i butë. Vendos në këmbët tuaja para se të shkojnë në shtrat, pambuku stockings mbushur me gjethe të rinj (veshkat) thupër. Pas një jave të trajtimeve të përditshme - ju do të fluturojnë këmbët më të gjata të bymehet dhe dhimbje, dhe disponimin tuaj me shumicë dërrmuese të përmirësuar!

Catherine