Insomnia është një trajtim popullor bimor e pagjumësi, shkaqet


Insomnia është një problem i madh për ata që vuajnë prej saj. Megjithatë, pagjumësi, ose më mirë mungesa e tij pothuajse të plotë të lines'll shkelm askënd. Pas një nate pa gjumë, njeriu poshtë, të paaftë për punë, nuk do të kthehet në realitet. Pas një seri e netë pa gjumë ai mund të fillojë të zhvillojë një zryttya deri sëmundjes. Për këtë arsye ju duhet të dini në lidhje me shkaqet e "vigjilje të natës" më shumë. Ky version i faqes dhe unë gjithashtu kushtoj këtë artikull, ne do të konsiderojë çfarë të bëni nëse ju kapërcyer pagjumësi, trajtim kombëtar të bimëve pagjumësi, shkaqet e saj. Shkaqet e pagjumësi shpesh shkakton pagjumësi që vjen është: tensioni, çrregullime të stresit të vazhdueshëm.

Megjithatë, ka probleme të tjera që përfundimisht të çojë në problemin. Për shembull, më shumë fletushkat në mendje disa probleme apo ide interesante është më e ngarkesës në tru. Ai nuk mund të funksionojë normalisht sepse është gjithmonë në gjendje të mirë. Puna i ulur gjithashtu ndikon gjumin, si çdo organ ka nevojë për lëvizje. Për shkak të mbingarkesës atje aritmisë jetën, dhe më vonë shfaqet pagjumësi. Një tjetër arsye është vakt i gabuar. Darkë vonë, konsumi i rregullt i kafe dhe pije që përmbajnë kafeinë, çon në faktin se trupi është në një gjendje të ngacmuar dhe në vend për të pushuar gjatë natës, ajo dërgon sinjale në tru për tretje.


Një shkak i zakonshëm i këtij telashe dhe të bëhet kushtet nën standart në dhomën e gjumit. Zagushi, zhurma, dritë nga rruga, krevat pakëndshme - për shkak të këtyre faktorëve duket i shqetësuar mode dhe pagjumësi.
Receta tradicionale me herbs për pagjumësi Ka mënyra mjaft e bukur dhe e dobishme për të hequr qafe Sëmundjet - një trajtim popullor bimor e pagjumësi. Në një banjë të ngrohtë e supë ju doni të shtoni herbs qetësues ose relaksuese.
Kështu, nuk është relaksim përmes avullimit aromatik. * Pouches e mira ndihmojnë ose sachets e bimëve. Ata janë të mbushur me Wort, nenexhik Shën Gjonit ose rigon dhe e vendosi nën jastëk.

Kjo filler duhet të ndryshohet rregullisht, duke plotësuar një qese me mbledhjen e të freskët. Gjithashtu kone hop i dobishëm dhe farat e kopër. Çdo të këtyre takimeve është e mbushur me ujë të valë, me një raport prej 1 lugë një gotë me ujë, filtruar dhe infused. Pije pini një orë para gjumit. * 60 gram me dëborë të bardhë fara zambak (e tharë dhe i pjekur) njëpasnjëshëm në një mortajë deri pluhur. Pastaj derdh në dysheme litra ujë të valë dhe të insistojnë 25 minuta. Folk trajtim infuzion të vazhdojë duke marrë atë gjatë gjithë ditës në dy doza të ndara. * Merrni sasi të barabartë të bar dhe lule shqopë dhe urtë të përziera. Masë e përgatitur është marrë dhe e derdhi 1 lugë gjelle.

ujë të valë. Këmbëngul orë. Ky çaj pini për gjysmë ore para gjumit. Mjaft është infuzion efektive e kulpër. 5 gram rrënjë të njëqind apo dyqind ml të ujit shtyjnë tridhjetë minuta. Mbani sa më shumë në zjarr, pastaj tendosje dhe pini një gotë së tretë tri herë në ditë. * Nëse ju zëvendësojë zierje zakonshme çaj e manave, ju pjesërisht mund të rivendosur sistemin nervor. Njëzet gram manave pjekur në një filxhan ujë të valë dhe të lejojë që të mbush me pije gjatë gjithë ditës. * Nuk është një çaj shijshme dhe të shëndetshme. Një lugë çaji i balsam limoni dhe ujë si shumë crusts portokall zier, të mbuluar dhe të lejojë që të mbush për 15 minuta.

Pas lodhje të shtoni një lugë tretësirë ​​të sanëz (drogë të blerë në farmaci). Kjo pije mund të konsumohet disa herë në ditë për rreth, të tilla si mjaltë. Honey duhet të hahet, nuk shpërndajë në çaj. Një tjetër infuzion i nervozizëm. Dy nga trigjethësh lë watches, rrënjët e sanëz, gjethet e karamele mente përzierje tërësisht. Pastaj masë 2L. përzierje, i hedh një gjysmë litër ujë të valë. Procedura duhet të kryhet në një termos. Le të qëndrojë 30 minuta. dhe tendosje. Pini 0.5st. disa herë në ditë. Nivelet e violets ëmbël, Veronica herbs, livando, balsam limon, përzierje fruta barberry dhe lugë ndarë tryezë.

Hidh 250 gram ujë të vluar në një ftohje përfundimtar. Merrni një gotë në mbrëmje, në neurozë të gjatë mund të pini dy. * Kurs 5-ditor do të normalizohen gjumë. Për të përgatitur supë lë të nevojshme nenexhik, fruta, trumzë, rrënjë sanëz, të gjitha të marra në sasi të barabarta dhe përzierje. Lugë gjelle e kësaj përzierje është derdhur një gotë me ujë të vluar, uteplyuyetsya dhe infused për një orë. Tensionuar dhe e solli në vëllimin e parë të pije e marrë para gjumit, rreth dy të tretat filxhan. Mbeturinat e një pije mund të njomet fytyrën, zemrën dhe kokën. * Për të përmirësuar shëndetin, përzierje tre pjesë të tansy, pesë pjesë Calendula dhe shtatë pjesët e rigon.

Me përzierje është marrë lugë gjelle dhe derdhi një gotë me ujë të valë. Pije Nastoyavsya pini një gjysmë gotë para ushqimit. Ajo duhet të bëjë një kurs për disa muaj pa e humbur në këtë ditë. Këto recetave do të ndihmojë të hequr qafe të bimëve pagjumësi dhe të qetësojë nervat shpartallua. Merrni infuzion duhet përjashtuar me kujdes vetëm alergjike për ju. Përveç marrjes së ilaçeve tradicionale duhet të konsultoheni me një mjek për të eksploruar plotësisht trupin tuaj. Konsultimi është i detyrueshëm për çdo sëmundje! Diana,