Celuliti Jar masazh


Rritja e yndyrës nënlëkurës jo bukuri as një grua, por sepse për marrjen shpëtoj e celulitit janë të gatshëm për të shumë. Një metodë për të luftuar celulitin - hedhje kupash masazh. Për të kanë një celulitit masazh hedhje kupash në shtëpi ju do të duhet të përdorni një bankat vakum. Ata mund të blihen në farmaci. Unë duhet të them se përdorimi i metodës së ndërtimit të bankës është i justifikuar: Bankat e lira - rreth 100 $ secila, dhe pasi të marrë rezultatin e pritur, ju mund t'i përdorë ato në trajtimin e ftohjet. Megjithatë, masazh do të jetë e mjaftueshme dhe një bankë.
Pse masazh ndihmon bankat?Në masazh në një mund të shkarkimeve në ajër është krijuar, atëherë ajo përfshin një lëkurë në vendin e aplikimit. Kjo arrin një efekt terapeutik, përmirëson qarkullimin e gjakut, metabolizmin dhe kusht themelor morphofunctional indet. Kavanoza shiten në barnatore, janë bërë prej plastike dhe qelqi. Vini re se kavanoza plastike janë shumë fleksibil dhe i përshtatshëm për t'i përdorur ato për masazh. Ju më shumë gjasa nuk do të besojnë fjalën, por hedhje kupash masazh ofron një efekt mahnitëse terapeutik. Gjatë gjithë masazh vuri në dukje pamjen e relaksimit të muskujve, ngrohtësi, lehtësim dhimbje, një ndjenjë të qetë, të qenët i përgjumur.


Këto ndjenja të mbeten pas procedurës për një kohë të gjatë. Pas 2-3 seancave lehtësim dhimbje është ruajtur zakonisht në periudhë mezhprotsedurnyy, duke përmirësuar lëvizjen e shtyllës kurrizore, duke rritur fleksibilitetin e nyjeve, e reduktuar ngurtësi të muskujve, të reduktuar ndjeshmëri të thyer. massiruemaya përpunuara naftës masazh lëkurë ose krem ​​protivotsellyulitnye. Kjo kërkesë i fundit lejon për një efekt më të lartë terapeutik në luftën kundër celulitit. Në fillim të seancës pacienti është vendosur në barkun e tij në shtrat, kështu që të gjithë muskujt e relaksuar sa më shumë të jetë e mundur.

Kokë dhe këmbët duhet të jetë në një pozicion horizontal, armët janë në anët tuaja. Në zonën e ekspozuar e aplikuar vaj masazh masazh. Për të përdorur bankat duhet të klikoni mbi të kërpudhat dhe do ta mbajë atë në këtë pozicion, shtypni bankën për të trupit në vendin e saktë. Atëherë le të shkojnë e kërpudhat. Banka duhet të thith në trup. Në qoftë se banka nuk është i mbërthyer, manipulimi duhet të përsëritet. Shkarkimi i ajrit në bankë duhet të jetë e tillë që ajo mund të zhvendoset mbi lëkurë, pa shkaktuar dhimbje. Kjo lëvizje atë me shumë kujdes, duke u përpjekur të mos lënë të saj me ajrim.

Celulitit në mollaqe dhe kofshët zonën prekur në drejtimin transversal. Ndalesa sesion në skuqje të qëndrueshme. Lejuara hemorrhages i imët i vetëm në lëkurë me tension të fortë të muskujve. Kohëzgjatja mesatare e një sesioni të këtij masazh 3-7 minuta. Pastaj mollaqe e pacientit dhe kofshët strehë të ngrohtë për 7-15 minuta. Trajtimit Cellulite është zakonisht 6-8 seanca që më mirë të kryejnë çdo ditë ose dy. Për të eliminuar celulitin në stomak, hedhje kupash masazh është përdorur, pasi vënë pacientin në shpinë të tij. Pastaj të veprojë si të përshkruara më lart.

Mbani në mend se për të përdorur metodën e hedhje kupash celulitit masazh nuk mund gjithmonë.

Për të contraindications përfshijnë familjen dhe spote në zonat efekt të destinuara, sëmundje të gjakut, gjakderdhje, sëmundjet inflamatore të lëkurës, tumoret implantuar stimulues kardiak, hipertension, thrombophlebitis, trombozë, tuberkulozi, sëmundjet e venave, infeksionet. Duke hedhje kupash dëshminë masazh me të njëjtën metodë, përveç për celulitin përfshijnë dhimbje të ulët mbrapa, sëmundjet e sistemit nervor periferik, bronkit, tracheitis, dhimbje dhe sindromeve muskulor-tonik. Alexander,