Basil se si për të mbjellë, të rritet, do të përgatisë, e thatë, dyqan, përdorni borzilok


Hulumtimi ynë i tanishëm është i përkushtuar barishte vjetor me shije të mahnitshme dhe pamjen estetike, në rritje në kopshte dhe pemishte në të gjitha kontinentet që përdoren në gatim, mjekësi dhe kozmetikë. Burim i mirë i borzilok janë rozë, vjollcë dhe lule të bardha kysteobraznoe, dhe natyrisht elastike jeshile-të purpurt, të kuqe-vjollcë, gjethe Maroon. Mësoni më shumë rreth borzilok - si për të mbjellë, të rritet, do të përgatisë, e thatë, dyqan, përdorni basil ju mund të me këtë artikull. 1. Si për të mbjellë borzilok . Basil - bimë ngrohje-dashur origjinën jugore, si në qendër dhe në zonat e ftohtë të mbjella mars fidane e saj të parë në një thellësi prej 1 cm distancë ndërmjet grooves e grooves 7 cm.

Shkallë të shfaqet pas 14 ditësh. Si fidanë të rriten të fortë, dhe të kryejë atë në terren të hapur ose në serë. Kjo është bërë në fund të majit. Në fara jug mund të mbillen direkt në terren të hapur. Por, para se ju duhet të bëni të përgatitur shtretër. Për ta bërë këtë, e bëjnë atë për çdo 1 katror. m. 4,5 kg përzierje plehrash ose humus dhe 1,5 lugë hirit druri.
Amvise shumë që të kishte mbyllur ballkon apo dritareje të gjerë, si borzilok rritur në tenxhere dekorative për përdorim në shtëpi - e bukur dhe të dobishme. 2. Si të rritet borzilok në dritareje dhe tokës . Për të rritet vit-vjetra herbs mbani në mend se temperatura e tokës për mbirjes nuk duhet të jetë nën 11 gradë Celsius.


Ngrohta temperatura e ambientit është, më e shpejtë borzilok do shkallët. Farë Termi rritje prej shtatë deri në katërmbëdhjetë ditë. Në fushë të hapur mund të vërehet lulëzim nga qershori deri në gusht, fryt i fara bëhem deri shtator. Për letrën e plotë të mirë me bar, të pasur në vajra esenciale, bimë lotim duhet të sigurojë mjaftueshëm dhe mbrojtje nga draftet. Tokës për mbjellje duhet të jenë të përgatitur me kujdes, të bërë pleh organik, grub në një thellësi prej të paktën një metër e katërta, me kujdes liroj dhe njomet farën para mbjelljes. Gjatë rrugën e rritjes në mungesë të lë mbi dëmtuesit kopsht: aphids, bug në terren.

Në rast të kontaminimit të hequr gjethet e infektuara dhe bimët mbulua me avull. Spray kimi borzilok mund - gjethet e saj janë përdorur drejtpërdrejt për konsum njerëzor. Më shumë kujdes duhet borzilok propolok dhe loosening e tokës, dhe natyrisht lotim bimët e tij. 3. Si për të përgatitur borzilok . Basil mblidhen për familje ka nevojë vazhdimisht gjatë gjithë verës. Shumica janë vetëm lë - 2-3 herë gjatë verës. Për të shënuar e tërë bimore për ruajtjen e të prerë gjatë lulëzuar, dmth në kohën kur ajo shumica e aromatizuesve. Vintage mbledhur dy herë - në korrik dhe kjo kosit rreshtin e parë rrjedh pa gjethe (në 10 cm nga niveli i tokës).

Nga korriku në shtator të rritet një tjetër kulture që është korrur në fund të shtatorit. 4. Si për të thatë borzilok . Tharje është kryer në një zonë të ventiluar ose jashtë nën mbyllur. 5. Si për të ruajtur borzilok . Dyqan përzierje barishte të thata në të thatë zonë, ventiluar si ajri i lagësht dhe të shkatërrojë shije dhe ngjyra e barit. Për të përdorur borzilok nënshtruar rëndë. 6. Përbërja e borzilok . Prona unike e bimëve për shkak të përbërjes së tij, e cila përfshin taninet, vaj esencial, glycosides, askorbinki, fibra, proteina, vitamina A dhe PP, kamfor. Pjesa më e madhe e naftës thelbësore basil - një Eugenol substancë, e cila arrin një përqendrim maksimal gjatë lulëzuar të shpejtë, si të përfshira kryesisht në inflorescences. 7.

Si të përdorni borzilok . Zona e Bletarëve mbjellë borzilok për një shije të mrekullueshme të mjaltit në koshere e tyre. Vajra esenciale, Eugenol pastër dhe kamfor janë përdorur gjerësisht në industrinë ushqimore dhe në parfume. Përveç kësaj, ata janë lëndë e parë për të përgatitur vanillin. Gjethet dhe burimore janë vlerësuar për përmbajtjen e rutinë dhe carotene. Basil është përdorur në cuisines si një nuancë që i jep shije ushqimit dhe e ëmbël pak "të ftohtë" shije. Borzilok jeshil ka një aromë shumë të bukur aromë e ëmbël piper me një shije pak i kripur fitilin. Ju mund të shtoni gjethet dhe fara në salads, supave, salcat, pije, mish, shpezë të nxehtë në mbushje.

Kënaqësia është përdorimi i borzilok të freskët si një pjatë të veçantë, pjatë e dytë për Barbecue, për shembull. Turshi dhe marinades gjithashtu të përmirësojë shijen kur ata të shtoni erëz. Në njohjen moderne gatimi për përzierje me erëza borzilok që rrisin shije dhe aroma e njëri-tjetrit. Rozmarinë, i këndshëm, borzilok, koriandër, nenexhik, majdanoz, dragua - të gjithë mund të shkojnë në përzierje. Çaj me borzilok përdorur në sëmundjet e sistemit nervor, të traktit të tretjes, kollë, astmë, dhimbje barku zorrëve, presionin e ulët të gjakut, inflamacionit të traktit urinar dhe për të rritur prodhimin e qumeshtit per fëmijë në gji.

Përgatitja ajo duhet vetëm një lugë gjelle e bimëve copëtuar derdh një gotë të madhe me ujë të valë dhe kuzhinier për 10 minuta, duke shmangur valë, të lënë për gjysmë ore, i ftohtë dhe filtër. Pini katër herë në ditë para ushqimit një filxhan çerek. Çaj me mjaltë merr performancë të rritur dhe pronat e aktivitetit të trurit. Ata mund gargarë me anginë dhe grykët, gojë - me stomatiti dhe dhimbje dhëmbi. shtrydhur lëng nga gjethet e bimëve përdoret si një locion për trajtimin e lëkurës dhe eczema trudnozazhyvayuschyh plagëve. Bath me borzilok kanë pronat qetësues, shërimin e sistemit nervor.

Për të përgatitur dush
dhe i copëtuar bar borzilok bandë, me lule, rrjedh dhe lë, të vënë në një qese garzë dhe ta lidhë takoni. Plotësoni vaskë me ujë të nxehtë në fillim, pastaj të holluar të ftohtë nëpër qese. Temperatura e ujit duhet të jetë rreth 37 gradë C. Dhe në përfundim, do të thosha se përdorimi i borzilok është i kundërindikuar. Trajtimi borzilok është i kundërindikuar në sëmundje koronare të zemrës, sulmet në zemër, diabet, hipertension, thrombophlebitis. Njerëzit që vuajnë nga këto sëmundje, ju mund të përdorni basil në sasi të vogla të përditshme të ushqimit. OlgaW,