Përbërja Afobazole, treguesit, efektet anësore, udhëzime


Në "valë" botën e sotme, informacion të mbushur me njerëz rritur ndjeshëm presionin mbi trurin e të gjithëve, veçanërisht ata që jetojnë në zonat metropolitane. Numri i depresionit, crregullimeve te gjumit, fobitë e ndryshme të kësaj rritje eksponenciale. Edhe pse trajtimi i formave të butë e çrregullime psikologjike është e mundur pa përdorimin e terapisë drogës, por ka raste që asgjë nuk ndihmon. Në këtë rast emërimi i barnave farmaceutike. Njëra është "Afobazole." Le të shohim se çfarë është e drogës Afobazole, përbërjen, treguesit, efektet anësore, udhëzime. Ajo i përket të anxiolytics farmakologjike grupit ka protivotrevozhnym dhe efekt të butë aktivizues.

Një aspekt pozitiv i ndikimit të saj mbi njerëzit është se ajo nuk shkakton dobësi të muskujve dhe nuk degradojnë punën e vëmendjes dhe kujtesës. Kur e përdorur atë, atje nuk është e varur dhe pas trajtimit të lind sindromi "anuloj". Ky veprim është i qartë dhe përbërja kimike e drogës për shkak të të kufizon përdorimi i drogave është mjaft i madh. Udhëzimet deklaruar përmbajtjen e brendshëm Afobazole drogës - tableta saj Përbërja: Substanca aktive - Morfolynoэtyltyoэtoksybenzymydazol (Morpholinoethylthioethoxybenzimidazole) dhe ekscipientëve: povidon, celulozë mikrokristaline, stearate magnez, niseshte patate, sheqer qumësht (lactose).


Edhe në udhëzimet e tij që janë të listuara në Afobazole dëshmi për të përdorur: • ankthit në të rriturit; • krizë nervash; • Çrregullimet e gjumit të shkaktuara nga ankthi; • sindromi premenstrual; • trajtimin e sindromës së tërheqjes alkool, në fjalë të tjera, a hangover: • sëmundje rëndë fizike, të tilla si astma, hipertension, aritmive kardiake, sëmundjen e arterieve koronare, eritematoz sistemik lupus, sindromi i zorrëve dhe sëmundje të tjera autoimune, sëmundjet e kancerit, dmth shtet në të cilën e pacientit të nivelit të ankthit rritet ndjeshëm; • sindromi "anuloj" kur heqin dorë nga pirja e duhanit.

Para së gjithash, Afobazole zbatohet për pacientët me tipare të personalitetit asthenic (dyshim, nervozizëm, vetë-dyshim, paqëndrueshmëria emocionale) Si me çdo mjekim, gjithashtu ka ka Afobazole contraindication . Ato janë: • komponentet origjinalitet e drogës; • Është e ndaluar të përdorin fëmijët nën 18 vjet; • ata që janë të ushqyer fëmijën tuaj; • Gratë në pozitë. Nëse mjeku juaj ju ka caktuar këtë ilaç, ju duhet të konsiderojnë mundësinë e reaksioneve alergjike dhe rrit ndjeshmërinë individuale të drogës. Ajo nuk mund të bëhet, këto janë në efekte anësore Afobazole.

Ndërveprime të drogës Afobazole nuk ndikojnë në efektin hipnotik të efektit thiopental dhe narkotike e etanolit, por rrit efektin protivotrevozhnoe e diazepam. Në rast të mbidozë mund të zhvillojë marramendje të rënda pa dëshmi e dobësisë muskujve. Metoda e prodhimit Afobazole disponueshme në format e mëposhtme: tableta dozimit prej 5 mg dhe 10, Pakoja mund të jetë 10 ose 25. Nga ana tjetër, paketa e copa 5-10 prodhuar në pako kartoni. Përveç kësaj, ju mund të blini Afobazole në bankat polimer 30, 50 apo 100 copë. Si dhe në çfarë doze të marrë Afobazole Afobazole Brenda, pas një vakt.

Optimale dozë e vetme prej 10 mg përgjatë ditës - 30 mg, medikament është kryer 3 herë në ditë. Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se trajtimi i drogës çrregullime psikologjike pengon efekt të shpejtë dhe lehtësim të pacientit vjen për 5-7 ditë. Efekti maksimal është zakonisht pas 2-4 javësh të trajtimit. Por atëherë trajtimi duhet të vazhdohet për 3 muaj, pastaj ndërpritet. Nëse është e nevojshme, doza dhe kohëzgjatja e trajtimit mund të rritet. Në çdo rast, doza dhe kohëzgjatja e terapisë duhet të identifikojnë mjek të kualifikuar në çdo rast individual.

Mbani Afobazole të jetë në një vend të thatë, të errët në një temperaturë që nuk kalon 25 gradë Celsius. Unë gjithashtu dua të tërheq vëmendjen tuaj për faktin se ky udhëzime të shkurtra për përdorim Afobazole e parashtruar në formë të lirë.
Përmbledhje e plotë zyrtar, ju do të gjeni në paketimin e drogës. Të jetë i sigurt për të lexuar atë plotësisht, ndiqni mjeku nuk është vetë-mjekoj! Helen,