Gjymtyrë atherosclerosis - Trajtimi


Atherosclerosis është një shkak i madh i aftësisë së kufizuar dhe vdekjes në mbarë botën. Në thelb, kjo sëmundje prek një gjysmë të fortë të njerëzimit të vjetër. Atherosclerosis është një sëmundje shumë serioze, kështu që të ofrojë për të folur për këtë në më shumë detaje për të gjetur shkaqet, simptomat, të mësojnë në lidhje me metodat e trajtimit. Tema jonë sot: gjymtyrë trajtim atherosclerosis. Shkaqet e ekstremiteteve atherosclerosis Ka dy lloje të arteriosklerozës: 1. Shperndare vaskulare moshës 2. atherosclerosis, në të cilën enët e prekur individuale të ekstremiteteve të ulëta nga sëmundje, muret e enëve të gjakut në mur e brendshme të arterieve të përcaktuara substanca të veçanta - lipide si esters kolesterolit, të cilat trash muret e tyre.

Lumen ngushtuar gradualisht deri në një bllokim të përgjithshëm. Ushqyerit shkelur, indet vitalitet. Nëse ju nuk merrni masa në kohë për të trajtuar lezionet mund të ndodhë kurorën e enëve të gjakut, duke çuar në aftësinë e kufizuar dhe ndonjëherë fatale. Shenjat e para të ekstremiteteve atherosclerosis janë tashmë në moshën e mesme. Këmbëz për përparimin shpesh janë alkooli, duhani, puna e rëndë fizike, mendore, mbingarkesë nervor. Të gjithë këta faktorë shkaktojnë vrull e enëve të gjakut dhe të kontribuojë në zhvillimin e arteriosklerozës. Gjithashtu duke kontribuar në shfaqjen e sëmundjes: hipertension, nivelet e larta të kolesterolit të keq në gjak, këmbët hipotermi, morth, lëndimit.


Atherosclerosis mund të kontribuojë për ushqimin e pasur me një mbizotërim të yndyrave shtazore, reduktuar funksionimin tiroide, trashje, mënyrë jetese i ulur. Simptomet e arteriosklerozës të ekstremiteteve Tipar kryesor i manifestimeve të sëmundjes është claudication përhershme. Gjithashtu personi që ecin përjeton dhimbje të forta në nyjeve dhe muskujt e këmbëve. Për dhimbje qetësua, pacienti duhet të ndalet dhe të pushoni. Lëvizje rinovimi, Resurface dhimbje. Rreth fillimit mund të sugjerojnë dhimbje të shpeshta të muskujve gjatë natës, këmbët Chill, mpirje të gishtave, lodhje kur shëtiste. Edhe për sëmundje të hershme karakterizohet me lëkurë të zbehtë.

Për të përcaktuar shkallën e lezioneve vaskulare të ekstremiteteve specialistë rekomandojnë për të kryer testin e: Në pozicion të prirur, rritur këmbët tuaja pa Bending gjunjët. Pastaj fillojnë cranking nyjeve kyçin e këmbës. Sapo lodhje vjen shpejt, duket thembra zbehtë të këmbëve, ju mund të gjykojë shkallën e dëmtimit të enëve të ekstremiteteve të ulëta. Si për të trajtuar atherosclerosis? Trajtimi duhet të jetë nën mbikëqyrje mjekësore dhe rregullohen individualisht, në varësi nga shkalla e sëmundjes. Në trajtimin e sëmundjeve të metodave të ndryshme për forcimin e tërë trupit të: Ulja e nivelit të kolesterolit në gjak, trajtimin mjekësor, fizioterapi.

Nëse bllokadës së nevojshme lokale, proteza, kirurgji bajpas dhe amputim. Për parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve të aplikohen dietë terapeutik. Ajo duhet të braktisë ushqimet ketogenic për ushqim me një mbizotërim të produkteve të qumështit, perime të freskëta, fruta, zarzavate kopsht. Ajo duhet të marrë vitamina. Për trajtim përdoret zakonisht anticoagulants: heparin, fibrinolysin, pelentan, fenilina. Ilaçet duhet të emërojë një mjek, duke pasur parasysh gjendjen e përgjithshme e enëve të dëmtuara dhe shkalla e koagulimit të gjakut. Mjetet juridike popullore për trajtimin e arteriosklerozës Mjekësisë tradicionale ka në arsenalin e saj një shumë të holla për trajtimin e arteriosklerozës.

Zakonisht ata kanë për qëllim trajtimin e anijeve nga pllakë, magazinimit forcim të arterieve, uljen e kolesterolit të keq. Për të trajtuar sëmundje përdorur me sukses u rrit hips. Për ta bërë këtë, finely copëtuar fruta të thata, pour atë në një shishe 60% vodka derdh cilësinë. Hiq shishe të mbyllur fort në një vend të errët për 2 javë, dridhen mjekësi e përditshme. Pastaj merr 20 pika tretësirë, dripping në sheqer. Në trajtimin e aterosklerozës murriz ndihmë. Crush 0,5 kg e manave pjekur, kujtoj atyre shtyp siç duhet prej druri, derdh një gotë me peshë të ujit, të ngrohtë deri, përzierje bë i ngrohtë, dhe të humbasë të gjitha nëpërmjet shtrydhëse frutash e perimesh.

Pini 2 lugë nënkupton para ngrënies tre herë në ditë. Mundohuni gjithashtu supë nëntor