Aronia aronia pronat recipes


chokeberry aronia, ose chokeberry quajtur të vogël shkurre ose pemë lartësi prej 1,5 metra, e cila lë diçka ngjan gjethe qershie. Frutat e chokeberry, me shije të ëmbël, e përdorur për gatim dhe qëllime mjeksore. Frutat e chokeberry aronia përmban ushqyesve të ndërlikuara, të cilat përfshijnë vitamina C, P, B1, B2, E, K, B6, beta-carotene. Gjithashtu, ai përmban një sasi të konsiderueshme të micronutrients makro dhe - hekuri, bakri, bor, mangan, molibden, fluorit, sheqerna të ndryshme, taninet dhe pektin. Aronia është arsyeja pse aq e dobishme! Për të ditur se si të përdorin pronat e tij duhet të dini receta e mjekësisë tradicionale.

Ai dhe një artikull "aronia aronia -. Pronat e recetave" Pra, çfarë është me të vërtetë prona aronia aronia? Aronia ka veti të tilla shëruese si aftësia për të ulur kolesterolin, të stabilizuar presionin e gjakut, përveç në përdorimin e saj në forcimin muret e enëve të gjakut dhe përmirëson elasticitetin dhe qëndrueshmëri e tyre. Hulumtimet kanë treguar shkencëtarët në përdorimin e aronia janë përmirësuar imunitet për të stabilizuar funksionimin e sistemit endokrin. Useful ajo dhe diabetit, e cila është e shoqëruar me lezione kapilar, sëmundje të veshkave, reaksionet alergjike, dhe pacientët me fruth i keq, tifos.


Aronia aronia gjithashtu ka veti antispasmodic, vasodilator, Hemostatic, hematopoietic, shijshëm, choleretic dhe diuretik, dhe fondet për djegiet. Aronia aronia - receta për gatim * Në qëllime terapeutike dhe profilaktike përzierje të përdorura (nga 75-100 gram në ditë), të përbërë nga 1 kg fruta të thata larë dhe njëpasnjëshëm 700 g sheqer dhe 10 gram acid limoni. Kjo përzierje është një mjet efektiv i multivitamin për njerëzit që vuajnë nga hipertensioni dhe atherosclerosis, si edhe për ata që paraqesin simptomat e lodhjes dhe një beriberi pranverë të fortë. Përveç kësaj, nga frutet e malit hirit mund të gatuaj këto boshllëqet si jam, lëng dhe verës.

Recetë jam chernoplodky Manaferrat duhet të pastrohen nga kreshtat dhe gjeth, lajë dhe zbardh për 10 minuta në temperaturën e ujit prej rreth 100 gradë. Ju gjithashtu mund të mbajnë fruta në furrë për 02:00 në varg temperaturë prej 50-60 gradë. Frutat kështu bëhen më të butë dhe të lëkurës do të jetë më mirë për të kaloni shurup. Për të përgatitur shurup do të duhet sheqer dhe ujë për 1,5 kg: 2 gota sootvetstvennona 1 kg e manave. Manaferrat e përgatitura mbushur gjysmën e shurup numër, të moshave nga 1 deri 02:00, atëherë ata duhet të jenë zier për 10 - 12 minuta në ngrohje të ulët.


Pastaj bllokim është hequr nga të nxehtit, të moshës 5 - 08:00 dhe pastaj i gatuar, që nga shtimin e shurup mbetur. Që kur gatim sheqer fruta është zhytur dobët, atëherë jam pas gatimit është e rekomanduar për të ftohur dhe të qëndrojë për 10 - 12:00. Pastaj manaferrat duhet të ndahet nga shurup, përhapur nga bankat ose kontenierë të tjerë dhe vlim shurup dhe derdh manaferrat nxehtë. Komposto Berries duhet të lahen, ndarë kreshtë rrjedhin dhe pastaj zbardh ato në ujë me një temperaturë prej 100 gradë për 3-5 minuta, pastaj derdh në një enë dhe derdh 30-40% shurup -s. Për shkak të faktit se manaferrat aronia aronia në të ulët të tyre në acid, pastaj shtoni shurup mundësisht 50% ose më shumë lëng molle më acid, dhe mund të përdorin acid limoni (3 - 4 gram për litër e shurupit).

Nuk është një mënyrë e dytë të përgatitur për gatim komposto frutash në të cilën ata të shkojnë pak më të butë. Kur përdorni fruta për një rënie e horizontit të shkurtër në ujë është në një çiban, pastaj menjëherë të ftohur dhe pastaj janë ftohur në një zgjidhje të 40% e shurupit të sheqerit në të cilat fruta duhet të mbetet për 12-24 orë. Pastaj fruta bërë pirg dendur në shishe qelqi, derdhur shurup dhe pasteryzuyutsya në 85 gradë, 10 deri në 15 minuta. Në të valë kohë pasterizim ujit mund të reduktohet. Komposto shumë të mira janë fituar në qoftë se manaferrat chokeberry përzier me më shumë shkëmbinj acid.

Chokeberry recetë, pure me sheqer Për të përgatitur manaferra pure blanshuyut ujë të ngrohtë për 3 - 5 minutash ne nje temperature prej 100 gradë, dhe pastaj ata kaluar përmes një mulli mishit dhe pastaj pastrohen nëpërmjet një site me vrima të vogla. Masë copëtuar është i përzier në sasi të barabarta (1: 1) me sheqer, i nxehtë, ndërsa nxitje, derisa sheqer të tretur, të zier 3 - 5 minuta, të paketuara në shishe të përgatitura nxehtë qelqi, sterilizuar në ujë të vluar për 17 minuta para gjysmë ore dhe pastaj mbyllur. Vyzhymky marrë pas fërkim në kohët më të pasur në substanca P-aktiv se sa fruta të freskëta.

Pulpë molle miell përzier me bllokim apo reçel mund të vihet në mbushjen për pies, dhe të përdorin në ëmbëlsira gatim (1 kg tortë / 200 g miell). Ju mund të përgatisë një vakt me frutat e malit hirit. Berries ose pulpë molle e tharë në 45-60 gradë (deri në 10% lagështia), grimcuar në një mulli kafeje, analizova nëpërmjet një sitë dhe dyqan për përdorim. Wine nga chokeberry In-larë dhe manaferrat para-shtypur shtoni ujë të zier në një raport prej 1: 1, por ju mund të ulët dhe të derdhur sheqer (1/2 filxhan 1 kg e manave). Pastaj të përziera të gjithë tërësisht, të përfshira në rrufe në qiell hidro dhe të vënë në një vend të ngrohtë.

Pas rreth një javë, por ende mund të fillojnë fermentues verë me hirit, atëherë ne duhet të tendosje atë nëpërmjet një kullesë dhe shtrydh manaferrat dhe hidhni. Atëherë vera është vënë në vulën e ujit përsëri, këtë herë deri në fund të fermentimit. Pas maturimit të verës, ai bashkon në një tjetër enë dhe topth u ejected. Pas kësaj, vera, nëse dëshiron, shtoi sheqer, dhe e vënë atë në një vend të ftohtë errët. Reminder: Konsumi i frutave chokeberry aronia është i kundërindikuar për njerëzit me rritjen e koagulimit të gjakut, rrit aciditetin e stomakut, ulçerë gastrike dhe duodenale ulçerë, dhe njerëzit me një diagnozë - ulur presionin e gjakut.

Pauline M.,