Parfumeve vajra esenciale në ambiente të mbyllura


Vajra esenciale mund të përdoret jo vetëm për trajtim por edhe për lokalet aromë në të cilat ju janë të gjithë ditës. Për shije ambientet ju do të duhet vajra esenciale e mëposhtme: limon ose portokall, glikanxos, bergamot, borzilok, barbarozë, karafil, nenexhik, livando, pishe ose bredhi, mandarinës, rozmarinë, u rrit, ylang-ylang, dru sandali, i urtë, eukalipt. Në thelb ju duhet ndezjes naftës, 100 ml etanol, fashë, kupa të zhduket dhe mbytje, shirita të letrës filter. Në vend të punës. Përdorni ndezjes naftës në punë nuk është aq e lehtë, sepse gjatë mëngjesit pastrimin dhomë të shtoni në ujë 2 - 3 pika e livando dhe limon vaj esencial.

Në pasdite, për stimulimin e trurit dhe Parfumet ambiente të mbyllura vajra esenciale, ju mund të përdorni një përzierje: limon, pishë, karafil dhe mandarinë në raport 4: 2: 1: 1 apo pishe, limoni, karafil, bergamot në raportin e 2: 1: 1: 2, ose limon, mente, rozmarinë dhe norma koriandër prej 2: 2: 1: 1. Vlera zgjedhur për përzierje, njësi mase në të cilën rënia në dhomën 5 m2. Nëse puna keni ndonjë dhimbje apo trishtim në kokë, të marrë një aromë frymë thellë u rrit, barbarozë dhe limon të marra në mënyrë të barabartë. Duke përdorur ndezjes naftës. Aroma - një mënyrë e përshtatshme dhe të shpejtë për të aromë një dhomë, duke i dhënë asaj një erë të këndshme.


Aroma është një filxhan me hapësirë ​​nën të për qirinj instalimit. Në tas të derdh ujë pikoj disa pika të vajrave thelbësore. Uji është ndezur nga qirinj nën të përflakur dhe fillon të zhduket vaj të paqëndrueshme, duke plotësuar në dhomë dhomë tuaj një erë të këndshme. Kur përdorni ndezjes naftës duhet të mbyllte dyert dhe dritaret. Kjo ndodh aromatization ajrit shtëpie vajra esenciale. Fragrance në apartament. Në korridor ose dhomë gjallë është mirë të përdorni ndezjes naftës. Bëni një përzierje prej 4-7 pika të vajrave thelbësore të pishe, limon dhe bergamot në shkallën prej 1: 2: 2 apo portokalli, pishë (bredh), nenexhik dhe shkalla livando e 3: 2: 1: 1 ose livando, mandarin, u rrit, norma Bergamot prej 2: 1: 1: 1.

Kjo aromatization korridor shtëpie ajrit dhe dhomë të gjallë ju jep mundësinë për të ndjehen ngrohtësinë e shtëpisë, të paqes dhe të qetë dhe të lirë nga sëmundjet virale. Për të pastër aromat e kuzhinës dhe të freskohem ajrin në kuzhinë salcë duke përdorur një përzierje e vajrave thelbësore: limon, pishë dhe shkalla mente e 2: 1: 1 ose limoni, livando, norma barbarozë e 1: 2: 3 ose qiparisi, livando, barbarozë, portokalli në raport 2: 3: 2: 1. Bimët shtëpie. Paqëndrueshme lëshojnë në ajër jo vetëm bredh apo pishe në korije e pyjeve dhe mozhzhevelove, por edhe bimët e zakonshëm. Kështu, i njohur gjatë se ajri i mjediseve ku rritur myrtle, patogjeneve në gjysmë një ku ajo nuk është.

Pastrimin e ajrit dhe për të promovuar trëndafil kineze, pastaj vreshtat e ndryshme dhe asparagus Springer. Geranium pastron dhe freshens dhomë me erën e ndenjur. Parfum i saj ndihmon në lehtësimin e stresit dhe lodhjes. Vaj esencial prodhuara geraniums sistemit qendror nervor i dobishëm dhe normalizes gjumë.