Aromatherapy si një mënyrë shërimi, efektet në trup


Era e bukë të freskët - të cilin ai nuk e pëlqen? Të gjitha të pëlqen si shoqata të lidhura me të - më të këndshme. Dhe keni vënë re ndonjëherë aromën e jasemini - frymëzon? Çfarë unë, dhe për çfarë erë veten ndikojë shqisat tona. Përveç kësaj, ata gjithashtu trajtojnë! Aromatherapy - shkenca e lashtë e përdorur vajra esenciale. Shumica e naftës është prodhuar nga pjesë të ndryshme të bimëve (leh, rrënjët, lule, rrjedh, gjethe dhe fruta). Për një rënie e vajra natyrore esenciale në mënyrë tipike të marrë 3-50 kg e materialit bimor.
Kjo është një shishkë prej thelbësore të naftës 10 ml nderojnë 900-4500 bimëve kg.

Prandaj, çmimi i vajra natyrore të krahasueshme me ar. Shumica e vajra esenciale që përdoren për shërimin e trupit, ka antiseptik, antibacterial, anti-inflamator pronave, ndikon pozitivisht në sistemin nervor, shëndetin mendor, emocionet. Vajrat në përgjithësi janë jo-toksike, ata nuk kanë efekte anësore, ata janë Addictive. Vajra esenciale - një stimuluesve të mirë erotike, por janë në gjendje që në mënyrë efikase dhe të qetë. Ato ofrojnë një stimuluese, freskuese, pastrimin, stimuluese, zbutës dhe qetësues efekt në trupin e njeriut. Aktualisht ata janë disa qindra, por në praktikën mjekësore, duke përdorur vetëm një duzinë pak.


Ndërtesat kanë limon të mjaftueshme, karamele mente, bredh, eukalipt, anise, trëndafil, dëllinjë, vaj i urtë. Ato ndihmojnë për të përgatitur përzierje dhe përdoret për të trajtuar sëmundje të ndryshme. Aromatherapy si një mjet për shërimin e trupin e njeriut mund të përdoret kur të marrë banjot. Vaj esencial vjen në kontakt me lëkurën, ajo depërton brenda ajo hyn në gjak. Molekulat e vajrave thelbësore barten me anë të gjakut të organeve dhe sistemeve. Ato janë përdorur edhe nga jashtë, duke shkaktuar lëkurën Lëvizjet masazh bëjnë thithjen e tyre, dhomë salcë. Konsideroni më konkretisht, efektet në trup kanë një vaj të veçantë. * Nëse ju bezdisshëm frikë - ju do të përdorni vaj të bergamot, koriandër, irisit, sherebelës, livando, borzilok. * Në mungesë të oreksit mund të përdorni vaj mandarin, rigon, arrëmyshk, portokalli, borzilok, trumzë dhe të urtë. * Nëse jeni duke vuajtur nga dhimbje koke, të përpiqet llambë aroma ose banjë duke përdorur vajra të eukalipt, karamele mente, borzilok, limon, livando.

Bronkit, kollë, grip dhe ftohjet e tjera të sjellë lehtësim mbytje aromatike duke përdorur vajra të sherebelës, eukalipt, kamomil, pemë çaji, bredhi, kopër, limon, anise. * Depresion, depresion, lodhje dhe të ndihmojë në lehtësimin vajra aroma e livando, mimozës, borzilok, borzilok, ca balsam, oe limon, trumzë. Kur puçrra fytyre dhe fytyre, kafshimet e insekteve, lezione të ndryshme të lëkurës aplikuar topically vaj i kamomil, livando, i urtë, dëllinjë, rozmarinë, trumzë limoni. * Nëse ju torturuar pagjumësi, ajo ndihmon thelbin e jasemini, basil, mirrë, kamomil, anise, dru sandali.

Aromatherapy - nuk është zëvendësuar teknikat ekzistuese mjekësore dhe metodat e shërimit të trupit. Qëllimi i tij kryesor - parandalimi dhe mbështetjen e sistemit imunitar. Kjo është një plotësues i mirë për mjekësinë konvencionale. Si një mënyrë për shërimin e trupit ajo është përdorur për shekuj në shumë vende. Nëse ju vendosni të ndjeni efektin e Aromatherapy në trup, atëherë unë do të doja të jap disa këshilla për përdorimin e vajrave esenciale: - përdorni vajra esenciale paholluar nuk janë të rekomanduara, ajo mund të shkaktojë djegie apo reaksion alergjik; - Mos përdorni të njëjtën kohë më shumë se pesë vajra të përfitojnë ajo do të sjellë; - Vajra esenciale - një substancë të ndezshme; - Një dhe i njëjti vaj nuk është e rekomanduar për të përdorur më shumë se 2-3 javë në një rresht për shkak të efektit të habituation; - Gratë shtatzëna janë të këshilluar që të mos përdorni ndonjë vaj, si ndikimin e tyre në grua shtatzënë dhe fetusi i saj kuptohet dobët dhe mund të vishen natyrën dështuese; - Të banjot e para aromatike duhet të marrin jo më shumë se pesë minuta dhe aroma për të përdorur në sesionin e parë - 10 minuta.

Svetlana44,