Aromatherapy me e stresit qetësues vajra esenciale


Sigurisht, të gjithë ne pas punës një ditë e vështirë unë dua të relaksoheni. Gjithkush bën atë ndryshe. Por gjithashtu nuk skontohen teknikat Aromatherapy. Vajra esenciale të ndihmojë në lehtësimin e tensioneve pas një dite të vështirë apo stresi, të pushojnë, të mbush me gëzim. Ajo është e njohur shumë mirë në Lindje, por në vendin tonë ende. Me relaksim ditor brenda një muaji duke përdorur vajra esenciale mund të shpëtoj nga problemet psikosomatike, të qetësuar nervat. Kjo, nga ana tjetër, kontribuon në një pamje të qetë të botës, perceptimin e drejtë të jetës dhe stresi. Pra, le të flasim tani se Aromatherapy mund te streset që janë qetësues vajra esenciale.

Aromatherapy - A është një metodë e mjekësisë bimore. Për trajtim, relaksim përdorur ekstrakte të bimëve aromatike dhe vajra esenciale të tyre. Për këto vajra duke përdorur bimë të ndryshme: pishe, agrume, Labiatae, Myrtle, ombrellë, bredhi Heraniyevi etj efekt terapeutik varet nga karakteristikat e një bime të veçantë. Për shembull, portokalli, limon, Leuzea - ​​ton dhe livando, limoni balsam - qetësi. Për të aplikuar metodat e Aromatherapy për të çlodhur sistemin nervor mund të jenë të ndryshme. Në fund të një dite të vështirë, pas stresit, nervor, situatë e tensionuar është e mirë për të marrë një dush ose përdorin llambë aromë.


Nëse ju doni të shërohen shpejt, të pushojnë, ju vetëm mund të vënë një pikë vaj, ose një përzierje e vajrave në zonën impuls. Ju lehtë mund yndyrat një shami dhe thith aroma e 1-2 minuta. Stresi kronik, metodë kronike lodhje efektive e Aromatherapy është zbutës masazh. Cilat janë vajra esenciale zbut sistemin nervor? Glikanxo . Oil prej saj të dobishme në lodhje mendore. Kjo "sqaroj kokë", shton forcën për të ndihmuar me marramendje, dhimbje koke. Borzilok . Eliminimi ankthin, depresionin. Qetësuar nervat, lehtësimin e tensionit të muskujve. benzoin . Relax, të qetë.

Shumë e rekomanduar përdorimin e saj për vetëpërmbajtje kthimi vaj të vetmuar, njerëzit depresion. Ajo do të largoj pikëllimin, jap besim. Bergamot . Ajo ka një efekt qetësues. Tension i shkëlqyer lehtësimin. Bergamot njohur antidepressant. Ndihmon në stres kronik, pagjumësi. Karafil . Aromatherapy duke përdorur vaj esencial e karafil ndihmon për t'u çlodhur sistemin nervor, eliminon të qenët i përgjumur, apatinë, qartëson mendimet, relaksoheni muskujt. Barbarozë . Relax, të qetë, të eleminuar ankthi, të rivendosur pushtetin. Aromatherapy veçanërisht e dobishme me vaj barbarozë për workaholics.


Ajo heq emocionet negative, të japë një ndjenjë e besimit në aftësitë e tyre. Grejpfrut . Vaj esencial i grejpfrut lehtësimin lodhje nervor, lodhje, depresion do të heqë, të rivendosur gëzimin e jetës. Shkrihet disa pika në banjë, ju do të ndjehen si të kthehej forcë, një gjendje të pastërtisë dhe rinovimin. Jasemi . Kjo bimë - një nxitës i fuqishëm. Përveç kësaj, ajo eliminon një shtet i depresionit, heq komplekset psikologjike. Naftës Jasmine do të japin lehtësim për melankolik i pashkak, depresioni e mallrave të problemeve të jetës. Ylang Ylang . Qetësues. Eliminimi ankthi, nervozizëm, frikë. Vaj i saj do të japë një ndjenjë e besimit, për të përmirësuar gjendjen shpirtërore, eliminimin pagjumësi.

Patchouli . Është e rekomanduar për lodhje nervor, uplifting. Harmonizon stabilizon, flaka me shqetësim shpirtit poselyvshy në paqe. Rose . Emocionet e bukura stabilizator. Vaj i saj i jep forcë, i jep një ndjenjë të stabilitetit dhe paqes. Jeni dashuria e njohur gjalpë, kështu që në mënyrë të efektshme shëron plagët emocionale, duke rezultuar në mendimet dhe ndjenjat harmoni. Margaritë . Well dampens emocionet negative. Bimë të naftës lehtëson stresin kur një person përpiqet për të kontrolluar çdo gjë në botë. Kamomil ndihmon të relaksoheni. Dërgo gjumë natë të ngurta-së. Dru sandali . Harmonizimin do të thotë Aromatherapy. Vaj Sandalwood ndihmon kur vuan nga lidhjes emocionale.

Eliminimi ankth, jap paqe, paqe e mendjes. Sigurisht, të gjitha vetitë shëruese të vajrave thelbësore pamundur tek lista menjëherë. Të ndjehen të ndonjë prej tyre ju do të donte për të përdorur në momente të caktuara. Kjo është thelbësore për sukses në tejkalimin e gjendjes negative emocionale. Aromatherapy për lehtësimin e sistemit nervor në mënyrë efektive të ju ndihmojë të qetësuar, të japë një ndjenjë të vetë-besimit, do të formësojnë mendimet, ndjenjat dhe emocionet. Provoni një efekt qetësues Vetë vajra esenciale që fjala është besimtar! Cheers! Svetlana,