Produktet e bletës dhe përdorimi i tyre - Apitherapy


Kohët e fundit, gjithnjë e më shumë ringjallet trajtim me propolis, cerago, pidmoru, mjaltë, pelte mbretërore, vrer bee. Duhet pranuar, jo të gjithë shkencëtarët janë ende konceptuar dhe madje shpjeguar sjelljen e bletëve. Jo për të përmendur faktin se ka përbërjen ende nuk ka studiuar plotësisht substanca mbrojtëse e prodhuar nga bletët. Megjithatë, kjo nuk parandalon përdorimin e produkteve të bletëve dhe pronat e tyre të dobishme në trajtimin. Pronat medicinale e produkteve të bletëve më janë në dispozicion si mjaltë. Honey ka kohë që konsiderohet produkt veçanërisht të vlefshme, të cilat gjithmonë kanë një vend në çdo shtëpi. Ai jo vetëm që ka shumë prona të dobishme dhe medicinale, por edhe mund të ruhen për një kohë të gjatë, asnjëherë nuk humbet cilësitë e tij të dobishme dhe vitamina.

Honey, ndryshe nga me jam butë, mund të ruhet për vite, dhe kjo kjo nuk ndryshon stafin e saj të dobishme. Për shumë shekuj me radhë njerëzit kanë përdorur pronat shërimin e produkteve të bletëve, përdorimin e tyre për të parandaluar sëmundjet e sistemeve të ndryshme të organeve. Një trajtim mjaltë i zakonshëm dhe Propolisi gjatë sëmundjeve sezonale, ftohjet dmth dhe infeksionet virale. Honey - ky është mjeti më të përballueshme dhe efektive që mund të gjenden në shtëpi. Kur ai fillon ftohjet dhe produktet tjera të bletës mund të shpejt të rivendosur sistemin imunitar. Ju mund të përgatisë një pije të shëndetshëm: qumësht të ngrohtë të shtoni mjaltë, një lugë gjalpë dhe një majë e sode buke shumë të vogla.


Le dukje një pije nuk duket shije shumë origjinale dhe të këndshme, por pas dozës së parë mund të përjetojnë pronat e saj medicinale dhe të shohim se si kollë zvogëluar dhe dhimbje zhduket në laring. Nga rruga, ka njerëz që nuk e pijnë qumështin në asnjë rrethanë. Në këtë rast, ajo nuk është e ndaluar për të zëvendësuar dhe të bëjë një pije në të njëjtën përbërje, por ujë mineral. Me përdorimin e produkteve të bletëve njerëz me sukses të trajtuar sëmundjen e ftohjet. Një recetë popullor është mjet gatimi të bronkit dhe kollë nga rrepkë. Për këtë fryt të madh duhet të bëjë një vrimë, duke tërhequr mishin.

Pastaj ata derdhën mjaltë, të lënë për gjysmë ore ose më shumë - deri në pikën kur ju lëng. Është ky lëng dhe ka veti medicinale dhe ne kemi nevojë për të trajtuar. E tij e pi një kupë disa herë gjatë ditës. Trajtimi me rrepkë dhe bletë produktet nuk janë të rekomanduara për fëmijët nën dhjetë vjet. Receta shumë popullore me mjaltë e kombinuar me bimë tim - aloe. Merrni disa nga letrat e tij, të shtrembërojnë ose bluaj në një blender, tendosje masë rezulton, të përzier me mjaltë në pjesë të barabarta. Rezultuar drogës mund të ruajë disa ditë në frigorifer, dhe kjo nuk do të humbasin pronat e saj shëruese.

Ajo është përdorur për një kupë deri në tre herë në ditë. Të gjitha trajtimi duhet të jetë rreth dhjetë ditë. Ky trajtim do t'ju ndihmojë të shpejt të të hequr qafe të kollë, bronkit. Ajo gjithashtu mund të jetë një antibiotik natyror dhe për disa pacientë, pavarësisht shijes së saj jo shumë të këndshme. Shumëllojshmëri e mjeteve juridike të përgatitura nga mjalti, thotë se njerëzit kanë mësuar të përdorin siç duhet dhuntitë e natyrës dhe bletëve produkteve në veçanti. Mjalti mund të përdoret jo vetëm për ftohjet. Varg i aplikimit të saj është i gjerë, por sepse ajo përdoret në sëmundjet gjinekologjike dhe proceseve inflamatore për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës dhe te rivendosur veshkave.

Duke përdorur pronat e dobishme e produkteve të bletëve, duke përfshirë mjaltë dhe, në shumë raste ju mund të bëni pa përdorimin e medikamente të shtrenjta, injeksione dhe antibiotikët, duke sjellë dobi të madhe për të trupit. Por aplikimi i mjaltit janë disa contraindications. Për shembull, ju duhet të jenë të kujdesshëm në lidhje me njerëzit që kanë reaksione alergjike. Honey - një alergjen i fortë, dhe prandaj duhet të përdoret me kujdes dhe në trajtimin e fëmijëve. Përdoret në të trajtimit dhe të gjallë bee helm. Ajo përmban rreth 50 substanca të ndryshme dhe ata kafshoj e tij të hyjë në trup. Bee helm të vlefshme që nuk vepron mbi simptomat dhe shkaku i sëmundjeve kronike, dhe për këtë arsye ju lejon të shpejt të arritur shërim të plotë

uvannya shumë sëmundje.
Ludmila,