Lloje Hardware e hardware trupit masazh masazh


Aktualisht duket e mirë - jo një trill, por një domosdoshmëri jetike. Shfaqja e njeriut modern dhe e ndihmon atë në jetën e tij personale dhe të biznesit. Si ju duket, kështu që ju paguani. Sepse njeriu modern duhet të ketë shëndet të mirë dhe pamjen e re. Për të mishërojnë këto cilësi në jetë, mjekësi estetike dhe cosmetology ofron shumë mënyra për t'iu afruar idealin e paraqitjes njerëzore. Një mënyrë efektive për të rregulluar trupin tuaj është masazh. Procedurat masazh përmirëson qarkullimin e gjakut, metabolizmin. Ato ndihmojnë për të hequr qafe edemë, yndyrë të tepërt dhe në mënyrë të konsiderueshme të ngadalësojnë procesin e plakjes.

Përveç kësaj, masazh është një pjesë e rëndësishme e një trajtim të plotë të sistemit musculoskeletal, zemrës, sistemit nervor, dhe shumë Sëmundjet të tjera. Masazh limfatik, ndryshe nga inde që prek zakonisht, më të fuqishëm dhe thellësisht dhe indit nënlëkuror. Efekti i procedurave të tilla më të theksuara dhe të zgjatura. Përveç kësaj, pajisje moderne për një masazh të ju lejojnë të programeve të veçanta, pajisjet që ndikojnë në zona të caktuara të trupit. Për t'ju ndihmuar të kuptoni më mirë masazh hardware, lloje të masazh trupi të pajisjeve, le të flasim më shumë për këtë temë. Është e mundur për të rregulluar fuqinë, ekspozimi ndaj indeve.


Është shumë e rëndësishme për komoditetin e pacientit. Me hardware procedurat mund të prodhojë teknika të ndryshme masazh. Llojet e masazh trupit hardware Masazhet Hardware janë: dridhës, pneumomassage, masazh mekanik. Gjithashtu në kërkesë të kombinohet me masazh ngrohjes. Procedurat e hardware mund të përdoret si një shtesë gjatë masazh konvencionale manual. Por mund ta zëvendësojë atë plotësisht. Hardware dhe procedurat masazh ndryshojnë në drejtim të tyre. Ka massager për këmbët, fytyrën dhe trupin. Ka edhe massager gjithanshëm. Këto përfshijnë massagers elektrike, të cilat janë të pajisura me nozzles për pjesë të veçanta të trupit.

Llojet e nozzles Rul - luftuar celulitin, depozitat kripë, përmirëson qarkullimin e gjakut; Për muskujt - Ndan yndyrë, relakson muskujt e lodhur dhe tonet e hundë acupressure - projektuar për përmirësimin e shëndetësisë. Me ajo përmirëson funksionin e sistemit imunitar, përmirëson elasticitetin e lëkurës, zbut rrudhat, përmirëson lehtësim trupit. Për lëkurë e kokës - të ngjashme me furçë konvencionale flokëve. Attachment përmirëson rritjen e flokëve, pamjen e tyre. Për të ndaluar - këto kujtoj whirlpools masazh. Ata ofrojnë efekt terapeutik dhe relaksuese. Baths janë mbushur me ujë në një temperaturë të caktuar.

Pasi që përfshinte një profil, në varësi të efektit të dëshiruar. Disa modele të pajisjeve të ketë pajisje shtesë. Për shembull, në pajisjet e thalassotherapy - gurë të nxehtë. Për akupunkturë - një pajisje për acupressure. Në shumë pajisje për të luftuar celulitin dhe yndyrë depozitat - ngrohje infra të kuqe. Masazh Fytyrës përveç efekteve në lëkurë, ajo është pastruar me kujdes, të përgatitur për aplikoni grim. Ata kanë, në shtesë të bashkëngjitni skedarë rul janë shtojcë opsional me gota thithje për të luftuar puçrra fytyre brushat dhe të ndryshme dhe rollers për të pastruar dhe masazh në lëkurë. Duhet të theksohet sauna dhe kozmetike efektiv për lëkurë.

Ata prodhojnë avull që lejon lëkurën tuaj pastruar plotësisht dhe moisturized. Vakum masazh i njohur që nga Kina e lashtë. Ajo është në këtë vend mjekët përdorura bambu apo balta shkopinj uritur. Ato janë aplikuar në lëkurë, pastaj duke krijuar një vakum në lëkurë zgavër vsmoktuvalasya. Si rezultat i gjakut rrjedh në ndikimin e lëkurës dhe trupit të luftuar më me sukses të sëmundjes. Aktualisht, pajisje vakum janë përdorur. Tani ata janë përdorur për të pastruar trupin e substancave të dëmshme, toksina, duke marrë ato nëpër gjëndra dhjamor.

Vakum Massage hardware dobishme përdoret në kombinim me një zierje e bimëve dhe bimët medicinale.
Kjo në masë të madhe përmirëson efektin e shërimit. Vakum masazh është gjithashtu shumë efektive në luftën kundër celulitit, veçanërisht nëse përdoret në kombinim me procedurat e tjera kozmetike. Luftuar celulitin dhe depozitat yndyrë të tepërt ndihmë muskujve nxitje. Këto pajisje janë të dizajnuara për të përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe për detoxification dhe të dekompozimit të produkteve nga trupi. Si rezultat, lëkura është zbutur, zbehet gunga shëmtuar dhe "lëvozhgë portokalli". Gjithashtu thyer dhe hequr dhjamin.

Megjithatë, të jenë të vetëdijshëm se masazh limfatik ka contraindications saj. Kundërindikimet: sëmundje tiroide, sëmundje kardiovaskulare, dhe rryma origjinalitet. Është ekspertët jo gjithmonë sallonet e bukurisë e vënë atë në vëmendjen e pacientëve. Pra, nëse ju jeni duke shkuar për të marrë një kurs të trajtimeve është e mirë për të bërë këtë në klinikën nën mbikëqyrjen e një mjeku me përvojë - cosmetologist. Svetlana,